Antikūnai galimybių paso galiojimo pratęsti nepadės: vėl keičiasi tvarka

 Antikūnai galimybių paso galiojimo pratęsti nepadės: vėl keičiasi tvarka

BNS nuotr.

BNS ir rinkosaikste.lt inf.

Ir vėl keičiama galimybių paso gavimo tvarka. Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) siūlymui, kad galimybių paso galiojimo nebūtų galima pratęsti, atsižvelgiant į serologinių tyrimų rezultatus. Pagal Vyriausybės sprendimą, šis pakeitimas įsigalios sausio 10 dieną.

Vadinasi, nuo sausio 10-osios sustiprinančiąja vakcinos nuo COVID-19 doze nepasiskiepiję asmenys nebegaus galimybių paso, nepaisant to, kad turės antikūnų.

Tuo metu gyventojams, persirgusiems COVID-19 ir gavusiems teigiamą serologinio imunologinio tyrimo atsakymą, galimybių pasas ir toliau bus pratęsiamas 60 dienų.

Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, taip siekiama, kad kuo daugiau žmonių, kurie neturi persirgimu suformuoto imuniteto, turėtų šviežią skiepą.

Šį nutarimo pakeitimą pateikusi sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė tvirtino, kad Lietuvos ekspertų atliktas tyrimas parodė, jog po keturių mėnesių skiepų efektyvumas ypač sumažėja.

„O turint galvoje omikron atmainą, kuri plinta greičiau, užkrečia daugiau, vadinasi, siūlymas būtų šiame nutarime patikslinti, kad išbraukiame asmenims, kurie yra vakcinuoti. (…) Tie, kurie yra vakcinuoti, turi galimybę, sudarytą mūsų šalyje, po trijų mėnesių revakcinuotis arba gauti sustiprinančiąją dozę. Tokiu atveju nėra tikslinga atlikinėti antikūnų tyrimus, dėl ko šiandien jie atliekami prasitęsiant galimybių pasą“, – sakė viceministrė.

„Siūlome pereinamąjį laikotarpį, (…) jeigu vakar, šiandien yra atlikti tyrimai, dar palikti 60 dienų galimybių paso išdavimą, kaip numatyta“, – tvirtino A. Bilotienė Motiejūnienė.

Sustiprinančiąja doze galima pasiskiepyti praėjus ne mažiau trims mėnesiams po antrojo skiepo nuo COVID-19.

Galimybių pasas asmeniui leidžia lankytis didžiuosiuose prekybos centruose, maitinimo, laisvalaikio, pramogų vietose, renginiuose.

11 Komentarai

 • Ar jūs baigsite tyčiotis iš žmonių.Kiek galite žludyti patys sau kelia algas,o žmonėms aiškina kad už 300gali pragyventi.Kaip negeda žmonems į akis pasižiūrėti.Išeikite į lauka nuomones žmonių paklauskite,tegul skiepijasi tie kurie nori,kodėl yra verčiami žmones žaloti save.Už tokius dalykus visa seima susodinti

 • Prie tarybų visa ta štuka vadinosi antikūniais.Vis navatniau daba,ane,konservos?Apylanka,apykojė…Už škirkos jus,t.y už apykaklės ir von iš tvarto!

  • Teisybę rašo. Dar tokios valdžios neturėjom. Kaip negėda sau kelti algas, kai žmonės skursta ir bėga iš Lietuvos. Jiems rūpi skiepai. Kiek gali per metus jų gauti žmogus? Nuo gripo buvo vienas skiepas, kas čia dedasi? Turi parodyti, kad serga , nes gauna paramą iš Europos sąjungos. O žmonės neturi medicinos gero aptarnavimo, yra pasmerkti. Jei ne nuo covid, tai mirs nuo kitų ligų.

 • Nemanau,kad visa ši alaberda taip paprastai baigsis.Bus mums ir ketvirtas,penktas ir t.t.skiepas,nes parazitai ,pajutę pelnus,jau nebesustos.O mus ,durnelius,va taip ir mulkins pažadukais,pirštukų pagrasymais ir kt fantazijomis.

 • O jeigu žmogus neskiepytas, bet turiu antikūnų, tai jam galios galimybių pasas?

 • Kai sveikatos apsaugai ima vadovauti VRM – ką begali galvoti…. Galvojau dugnas dar praeitą nutarimą LRV priėmus, pasirodo ne… dar kažkas iš apačios stuksena….

 • Man atrodo, kad laikas keisti valdžia,o ne tvarka.Tai va kokius pida…us išsirinkot,tą ir turite.

 • Rinkite Vyktara, tai kasmet busite sotus barankos skyle

  • Jau geriau Vyktoras senas geras rusas, nei Ožys landsbergis. Greiciau nudvestu. Visai lietuvai butu svente.

   • Matosi, kad patsai sulindes be muilo i jo siknaskyle lyg pat ausu

  • Saunuolis verge, kad reklama uzsiemi, nepareklamuotum, senai visi pamirse butu, kuo daugiau tokiu durniu, kaip tu, tuo reitingai kyla

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video