AB „Lifosa“ laikinojo administratoriaus komandą papildė Rimvydas Vaštakas

 AB „Lifosa“ laikinojo administratoriaus komandą papildė Rimvydas Vaštakas

Giedrės Minelgaitės-Dautorės/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Finansų ministerijos paskirto sankcionuotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos AB „Lifosa“ laikinojo administratoriaus komandą papildė patyręs vadybininkas ir vadovas Rimvydas Vaštakas. 

R. Vaštakas tapo laikinojo administratoriaus UAB „Finance guru“ įgaliotuoju atstovu, o buvęs įgaliotas atstovas Egidijus Kaselis lieka administratoriaus komandoje, kad galėtų operatyviai ir išsamiai supažindinti su situacija įmonėje, vykstančiu gamybos atnaujinimo planu ir kitais procesais. 

Rimvydas Vaštakas – buvęs akcinės bendrovės „Sirijus“ generalinis direktorius, UAB „Baltijos automobilių technika“ (Vokietijos koncerno „Siemens“ dukterinė įmonė) vietinių tarnybų vadovas, laivų krovos akcinės bendrovės „Klaipėdos Smeltė“ direktorius, AB „Klaipėdos laivų remontas“, AB „Achema“, AB „KLASCO“ valdybos narys bei Susisiekimo ministerijai pavaldžių 18 bendrovių ir įmonių valdybos pirmininkas (pvz., AB „Lietuvos paštas“, AB „Lietuvos radijo ir televizijos centras“, VĮ „Vilniaus tarptautinis oro uostas“ ir t.t.), taip pat vadovavo UAB „Eika“ Klaipėdos regionui, koncernui „Achemos grupė“. 

Rimvydas Vaštakas/ Tomo Lukšio nuotr.

„Pagrindinė šiai dienai keliama užduotis laikinajam administratoriui ir man asmeniškai – kuo skubiau neatsiliekant nuo plano pradėti gamybą AB „Lifosa“, padėti įmonės administracijai ir kuo skubiau, laikantis sankcijų režimo, tikrinti įmonės siūlomus sandorius. Tikiuosi, kad jau liepos pabaigoje į darbo vietas grįš didžioji dalis įmonės darbuotojų, o laikinojo administratoriaus komandos ir įmonės vadovų bei profsąjungų bendradarbiavimas taps dar sklandesnis“, – sako laikinojo administratoriaus įgaliotas atstovas R. Vaštakas. 

Finansų ministerija laikinąjį Kėdainių fosforo trąšų gamyklos AB „Lifosa“ administratorių paskyrė š. m. gegužės 23 dieną – juo vieniems metams tapo UAB „Finance Guru“. Finansų ministerijos atrinkto laikinojo administratoriaus komandą taip pat sudaro advokatų profesinė bendrija „Zeta Law“, UAB „Ernst & Young Baltic“, advokatų profesinė bendrija „EY Law“, audito ir apskaitos įmonė UAB „Grant Thornton Baltic“. 

Laikinojo administratoriaus komanda įvertino tarptautinį sankcijų poveikį AB „Lifosa“ bei kartu su įmonės vadovų komanda birželio pabaigoje parengė įmonės veiklos atnaujinimo planą, kuris šiuo metu jau įgyvendinimas. Planuojama, kad įmonė beveik pilnu pajėgumu pradės veikti jau rugpjūčio 7 dieną, o iki to laiko į darbo vietas grįš per 70 proc. gamyklos darbuotojų. 

Kaip skelbė Finansų ministerija, AB „Lifosa“ valdymo organams buvo leista tęsti įmonės veiklą, tačiau laikinojo administratoriaus paskyrimas buvo būtina priemonė siekiant užtikrinti tarptautinių sankcijų įgyvendinimą Lietuvoje. Finansų ministro įsakyme numatyta, kad visiems įmonės visuotinio akcininkų susirinkimo, valdybos ar vadovo sprendimams bus reikalingas išankstinis rašytinis laikinojo administratoriaus pritarimas. Šie sprendimai apima ir bet kokius AB „Lifosa“ atsiskaitymus, pinigines operacijas, sutarčių ir sandorių sudarymą ar nutraukimą. 

Laikinasis administratorius privalo užtikrinti, kad iš įmonės vykdomų sandorių tiesioginės ar netiesioginės naudos negautų subjektai, kuriems taikomos sankcijos, o pačiai įmonei būtų užtikrinta ekonomiškai pagrįsta nauda.

13 Komentarai

 • Šitiek darboviečių pakeitęs…

 • Prachadimcas.Mažai buvo to avino-te tau antrą.

 • Komentuoja šikniai profkes už pinigus pabaigę.

  • Arba pencijonatas 😀 kurie nežino kas yra samdomas vadovas

  • Avine,profkes baigė veltui(valdiškas)dar ir stipendijas(maistpinigius)gavo,o aukštuosiu-dauguma už pinigus,arba per užpakalį.

   • da nu nx kokiais tu šudais didžiuojiesi, maistpingiais 😀 😀 Žinok ir aukštuosiuose buna nemokamas mokslas (tik ne glušiams kaip tu), bet ir stipendijos. Ne tik maistpingiai, kaip vargšiukams.

    • Očko nebolit?

     • Nesuprantu ką tu čia nori man pasakyti? Baigėsi išmonė?

 • O jau pažanga komentaruose matosi. Jau nebekalba kad adminstratorius nieko nesupranta.

 • Tai tikrai diplomą pirkai aukšto mokslo(greičiausiai tėvai nupirko)jei nesupranti,ką spec viduriniokui (profkenui) aišku.

 • Tai ne papildė jis. Jis pakeis manau, dabartinį.

 • Kad Vaštakas niekur ilgai neišbūna, visur tik fix-direktorium, pats nieko nesukuręs

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video