Apsėmė rūsį – kur kreiptis?

 Apsėmė rūsį – kur kreiptis?

Paskutiniu metu gamta mums drėgmės tikrai negaili – tokie kiekiai kritulių jau seniai buvo fiksuoti. Tad nenuostabu, kad ne visuomet tokius gamtos išbandymus atlaiko įvairios sistemos. O ką daryti, jei vieną dieną nusprendę iš rūsio parsinešti skanios uogienės, randate jį apsemtą? Kur kreiptis?

Daugiabučiuose namuose gyvenantys žmonės, žinoma, pirmiausia kreiptis turėtų į namo bendrijos pirmininką, o kur kreiptis nuosavo namo gyventojams?

Nors viską, kas susiję su vandeniu, norom nenorom siejame su įmone „Kėdainių vandenys“, ne visuomet jie yra atsakingi ir ne visuomet gali atskubėti į pagalbą. Taigi pirmiausia reikia išsiaiškinti, kokia yra užliejimo priežastis.

„Į mus reikia kreiptis tada, jei užsikemša mūsų tinklai, ir dėl to mūsų tinklai neveikia ir dėl to vanduo semia. Tačiau tikrai ne visais atvejais, kai atsiranda vanduo ar kažkas šlampa, bėda yra su mūsų įmone. Gali būti, kad neveikia namo drenažo sistema, ar tiesiog gamtinės sąlygos netinkamos – kaip dabar yra, visur viskas bėga, teka, per kraštus pila tą vandenį – na ką mes galime padaryti?“ – kalbėjo įmonės „Kėdainių vandenys“ direktorius Kęstutis Vaitkevičius. 

Įmonės vadovas taip pat pabrėžė, kad vos gavus gyventojų kreipimąsi specialistai siunčiami į įvykio vietą – nebent pranešimas gaunamas vėlai vakare, tuomet gali tekti palaukti ryto.

„Tvarkyti bėdos atvykstame kaip įmanoma greičiau. Daugiausia laukti reikia per naktį. Jei šeštadienį, sekmadienį iki pietų gauname pranešimą, iš karto kylame ir vykstame į vietą. Jei paskambinama vakare, kokią aštuntą, tuomet jau nekeliame žmonių ir siunčiame juos iš ryto“, – kalbėjo K. Vaitkevičius.

[quote author=“R. Karnilavičius“]Vieniems nėra jokių problemų, kitiems tos pačios gatvės namams semia rūsius, dar kitiems iš paprasto šulinio perbėga vanduo ir rūsius užpila, tad tenka iš šulinio vandenį pumpuoti.[/quote]

Tuo tarpu jeigu namuose nuo drėgmės jūsų daiktai nukentėjo ne dėl įmonės „Kėdainių vandenys“ problemų, o dėl, pavyzdžiui, pasenusios ir nebeveikiančios drenažo sistemos, karčius šios situacijos vaisius teks skinti patiems. Kaip komentavo Pelėdnagių seniūnijos vyr. specialistas žemės ūkio klausimams Robertas Karnilavičius, atsakyti už pasenusios drenažo sistemos sudarytus keblumus seniūnija tikrai neturi, taigi realiai namo gyventojas pats turi imtis tvarkyti šiuos dalykus.

„Tokio rudens per tiek metų dar nematęs – kad tiek vandens būtų. Padėti dėl nuostolių galėtų nebent tik draudimas. 

Dėl tokio oro ir tokio kiekio kritulių situacijų yra visokių. Vieniems nėra jokių problemų, kitiems tos pačios gatvės namams semia rūsius, dar kitiems iš paprasto šulinio perbėga vanduo ir rūsius užpila, tad tenka iš šulinio vandenį pumpuoti.

Iš tiesų jei yra sena, neveikianti drenažo sistema, tai jau pats nuosavos valdos savininkas turi priimti sprendimus, kažką tvarkyti“, – komentavo R. Karnilavičius.

 

1 Komentaras

  • Sveiki kur reikia kreiptis del drenazo .jeigu semia nuosavo namo rusy.ner kur nuvesti drenazo .

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content