6 klaidos, kurias dažniausiai darome stovyklaudami

 6 klaidos, kurias dažniausiai darome stovyklaudami

Šiltuoju sezonu galime išbandyti kur kas daugiau pramogų – daugelį ypač vilioja stovyklavimas. Galimybė nakčiai ar kelioms palikti visus patogumus ir pasimėgauti laukine gamta daugeliui skamba labai romantiškai ir viliojančiai, tačiau tam, kad tokios patirtys iš tiesų paliktų neišdildomus įspūdžius, labai svarbu viską kruopščiai apgalvoti. Stovyklavimo naujokai neretai neišvengia tų pačių, besikartojančių klaidų, tačiau jei su jomis susipažinsite iš anksto, galėsite užsitikrinti kur kas malonesnes patirtis.

1. Pasirenkama netinkama palapinė

Palapinė kelionės metu taps naujausiais Jūsų namais, tad jos pasirinkimui reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Svarbu, kad ji būtų tinkamo dydžio, pritaikyta nakvojančiųjų asmenų skaičiui. Jei šiame statinyje norėsite sutalpinti ir daiktus, apie šį aspektą taip pat reikėtų pagalvoti. Plačiu ir labai kokybišku asortimentu džiugina „Coleman“ kompanija – jų palapines galėsite apžiūrėti Pigu.lt el. parduotuvėje.

Nepriklausomai nuo to, ar naudosite seną, ar naujai įsigytą palapinę, prieš išvyką ją reikėtų išsiskleisti namuose – jei trūks kuoliukų, kitų konstrukcinių detalių ar pamatysite kitus defektus, apie tai pravartu sužinoti kaip įmanoma anksčiau.

2. Per mažai dėmesio skiriama maistui

Norint viso stovyklavimo metu išvengti alkio jausmo, reikia kruopščiai suplanuoti visos dienos valgymus. Patartina vengti greitai gendančių produktų – nebent juos planuojate suvalgyti pirmąjį vakarą. Taip pat pravartu pasirūpinti ilgai išsilaikyti galinčiais užkandžiais, kuriuos kartu su savimi patogiai galėtumėte pasiimti į žygius. Nepamirškite ir švaraus vandens atsargų – jo išvykos metu tikrai gali prireikti.

3. Atvykstama per vėlai

Suplanavus tokią išvyką, į ją norisi leistis kuo greičiau, tačiau jei renkatės tarp vėlyvo vakaro ir ankstyvo ryto, niekuomet nesuklysite pasirinkę antrąjį variantą. Įsikūrinėdami tamsoje, visus darbus atliksite kur kas lėčiau, o prašvitus gali paaiškėti, kad kai kuriuos iš jų teks pakartoti – tokių situacijų tikrai norėtųsi išvengti. Idealiu atveju į stovyklavietę reikėtų atvykti tuomet, kai iki saulės nusileidimo yra likusios maždaug 3-4 valandos: tuomet turėsite laiko ramiam įsikūrimui ir laiku spėsite pasigaminti pirmąją vakarienę.

4. Pasiimama per daug daiktų

Jei Jūsų bagažinė yra talpi, dar nereiškia, kad būtinai turite prikrauti ją visą. Taip tik veltui apsikrausite daiktais ir užtruksite, kol tarp visų jų surasite pačius reikalingiausius. Geriausia, jeigu iš anksto susidarysite būtinų reikmenų sąrašą, į kurį įtrauksite palapinę, miegmaišius, pirmosios pagalbos vaistinėlę, apšvietimo šaltinį ir turistinius indus. Taip pat labai dažnai pamirštama pasiimti apsaugas nuo vabzdžių – tikriausiai net nereikia pasakoti, kaip tokia klaida trikdo trumpų atostogų kokybę.

Papildomai prireiks rankšluosčių ir garderobo detalių, tačiau su jomis taip pat nereikėtų persistengti. Pasirūpinkite keliais drabužių sluoksniais – tuomet lengviau prisiderinsite prie kintančių oro sąlygų. Turėkite šiltesnius rūbus miegui ir įsitikinkite, kad visi batai bei apranga yra patogūs – puošnias garderobo detales verčiau palikti išėjimams į miestą.

5. Nepagalvojama apie būsimas veiklas

Laikas gamtoje visuomet skamba įkvepiančiai, tačiau turėtumėte pagalvoti, kaip jį išnaudosite – ypač tuomet, jei kartu su Jumis keliauja ir pramogas mėgstančios atžalos. Paprasčiausia šiuo atveju susiplanuoti žygį, tačiau jeigu stovyklausite kelias dienas, verta pagalvoti ir apie papildomas veiklas. Jei apsistosite netoli vandens telkinio, su savimi galite pasiimti valtį – galbūt kils noras pažvejoti ar tiesiog paplaukioti. Platus pasirinkimas pateikiamas čia.

Vaikams gali patikti įvairiausi lauko ar vandens žaidimai – pasistenkite, kad visos dienos metu jie turėtų kuo užsiimti. Jei stovyklausite ilgiau, kartu su savimi galite pasiimti ir dviračius: tuomet galėsite susipažinti su apylinkėmis. Spauskite čia, jei norite apžiūrėti vaikams skirtų transporto priemonių asortimentą.

6. Neatsižvelgiama į orų prognozes

Orų prognozės svarbios ne tik dėl aprangos, bet ir dėl stovyklavimo datos pasirinkimo. Nors jos pakankamai dažnai kinta, didelė tikimybė, jog jeigu pranašaujama stipri liūtis, didesnių ar mažesnių kritulių visgi nepavyks išvengti. Pastaraisiais metais vis dažniau galime pasimėgauti karštomis vasaromis, tad pirmajam stovyklavimui verčiau surasti tokį savaitgalį, kuomet pranašaujami puikūs orai.

Išvengę šių klaidų, galėsite būti tikri, jog savo ruožtu padarėte viską, kad stovyklavimas būtų kuo sklandesnis. Žinoma, visuomet gali pasitaikyti ir netikėtų iššūkių, tačiau jei būsite tinkamai pasiruošę, su jais Jums tikrai pavyks susidoroti.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video