17 priežasčių, dėl kurių pagimdžiusioms moterims verta sportuoti

 17 priežasčių, dėl kurių pagimdžiusioms moterims verta sportuoti

Treniruotėse laukiamos mamos ir jų vaikai

Nėštumas ir gimdymas – moters gyvenime išties ypatingas periodas, kurio metu moteris patiria daugybę fiziologinių ir psichologinių pokyčių. Netgi ta pati moteris kiekvieno nėštumo ir gimdymo metu gali išgyventi skirtingas patirtis ir jausmus. Na, o vaikeliui išvydus pasaulį, deja, moters laikas bei prioritetai pasikeičia moters nenaudai.

Siekiant suteikti moterims galimybę bent šiek tiek skirti laiko sau bei savo gerovei, Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia moteris dalyvauti fizinio aktyvumo veiklose, kurios bus pritaikytos būtent jų pogimdyvinei būklei gerinti. O svarbiausia tai, jog mamos galės jaustis ramios, nes jų atžalos šiose veiklose yra taip pat laukiamos.

Plačiau apie pasikeitimus ir poreikius

„Nėštumas ir gimdymas yra gana glaudžiai susijęs su eile fizinių pokyčių ir komplikacijų, kurie gali turėti įtakos moters galimybėms mankštintis. Tai gali būti pilvo raumenų, dubens dugno, endokrininės sistemos reguliuojamų hormonų pokyčiai, prolapsas, kryžkaulio, nugaros skausmai.

Pavyzdžiui, nėštumo metu išskiriama daugiau relaksino, kuris atlaisvina sąnarius, minkština jungiamąjį audinį, taip pat atpalaiduoja dubens raiščius, todėl klubai atsipalaiduoja ir šiek tiek paplatėja. Taip organizmas rengiasi būsimam vaikelio atėjimui. Kol hormonų pusiausvyra grįš į normalias vėžes, moterims reikėtų vengti pratimų, kurie didina sąnarių nestabilumą, nes tai gali turėti įtakos traumoms“, – pasakoja Visuomenės sveikatos biuro fizinio aktyvumo specialistė Simona Skorupskienė ir priduria, jog moterims, kurioms buvo atliktas Cezario pjūvis, rekomenduojama susilaikyti nuo sunkios, energingos veiklos keletą savaičių ir grįžimą į treniruotes šiek tiek uždelsti. Po šios procedūros mankštintis reikėtų pradėti ypač žemu intensyvumu.

[quote author=“S. Skorupskienė“]Į treniruotes atvykusios mamytės ir jų vaikučiai galės jaustis saugiai ir drąsiai besirūpindamos savo ir mažylio poreikiais.[/quote]

Anot specialistės, progresavimas neturi būti skubinamas, o intensyvumą reikėtų didinti tuomet, kai moteris atlikdama sunkesnius pratimus jaučiasi visiškai komfortabiliai.

„Dar vienas svarbus momentas yra tai, kad mamos ne visada turi kam palikti savo vaikelį,o moterims maitinančioms krūtimi ypač nemažai problemų iškyla dėl žindymo. Dėl šių ir daugelio kitų priežasčių Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja mankštas, skirtas pagimdžiusioms moterims. Į treniruotes atvykusios mamytės ir jų vaikučiai galės jaustis saugiai ir drąsiai besirūpindamos savo ir mažylio poreikiais. Treniruočių metu moterys gaus jų fizinei būklei ir sveikatai pritaikytus pratimus“, – teigia S. Skorupskienė.

Pogimdyvinės mankštos pavojai

„Nors įprastai mankšta yra saugi ir naudinga pagimdžiusioms moterims, tačiau galima mažos rizikos tikimybė. Gali pasitaikyti tokių atvejų kaip pieno kokybės ir kiekio sumažėjimas, išsekimas ir per didelis nuovargis, sužeidimai dėl nusilpusių stabilizuojančių raumenų, netinkamų pratimų ar prastos pratimų atlikimo technikos. Tačiau daugeliu atveju šios rizikos panaikinamos rūpestingai planuojant ir individualiai pritaikant pratimus ar mankštos programą“, – atkreipia dėmesį S. Skorupskienė ir priduria, jog priežasčių, dėl kurių pagimdžiusioms moterims verta sportuoti yra kur kas daugiau nei galimų pavojų, kurių nesunku išvengti.

[#gallery=1709#]

Priežastys, dėl kurių pagimdžiusioms moterims verta sportuoti:

  • Koreguojamas raumenų disbalansas;
  • Gerinama laikysena;
  • Gerinamas vidinių raumenų stabilumas;
  • Didinama raumenų jėga ir ištvermė;
  • Gerinamas aerobinis pajėgumas;
  • Didinamas energijos kiekis – mažinamas nuovargis;
  • Gerinos funkcinės galimybės;
  • Stiprinama imuninė sistema;
  • Pagreitinamas atsigavimas po gimdymo;
  • Gerinamas virškinimas;
  • Gerinama kūno kompozicija – sumažinamas riebalų kiekis – padidinama raumenų masė;
  • Padidinamas medžiagų apykaitos greitis;
  • Sumažinama pogimdyvinės depresijos rizika;
  • Padidinama emocinė gerovė;
  • Sumažinamas streso lygis;
  • Padidinamas socialinis įsitraukimas;
  • Padidinamas pasitikėjimas savimi.

Kaip pasiruošti treniruotei?

  • Dėvėkite judesių nevaržančius, tamprius, prakaitą išgarinančius ir jūsų dydžio drabužius,  kurie padės jums jaustis puikiai treniruotės metu.
  • Jei maitinate krūtimi, pamaitinkite kūdikį arba išsitraukite pieną prieš treniruotę, kad išvengtumėte nepatogumų.
  • Dėvėkite liemenėlę, kuri tvirtai prilaiko krūtis.
  • Su savimi turėkite vandens buteliuką ir treniruotės metu nuolat gurkšnokite.

LAIKAS IR VIETA: 

Lopšelis-darželis „Laimingi vaikai“. Adresas: Skongalio g. 23A

Antradieniais 11.00 val.

INFORMACIJA IR REGISTRACIJA

El. p. s.skorupskiene@gmail.com

Nurodykite vardą/pavardę, tel. ir vaiko amžių.

Telefonas pasiteirauti 8 647 00 589.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content