Keturių moterų kelionė kemperiu aplink Lietuvą dedikuota emocinės sveikatos gerovei

 Keturių moterų kelionė kemperiu aplink Lietuvą dedikuota emocinės sveikatos gerovei

Gera emocinė sveikata yra pagrindas derinant asmeninį gyvenimą ir darbą, tuo metu fizinė sveikata – energijos ir geros nuotaikos užtaisas. Tuo įsitikinusios Lietuvos regioninių naujienų platformos „Etaplius“ kolektyvo narės, kruopščiai planuojančios kelionę po rudenėjančią Lietuvą kemperiu.

Kelionė – psichinės sveikatos stiprinimui

Ruduo, temstantys vakarai, šaltukas, saulės stygius gali iššaukti sezoninę depresiją, kuri šiuo laiku ima kamuoti apie 6-10 proc. moterų ir 6-8 proc. vyrų. Užbėgti įvykiams už akių, akcentuojant psichinės sveikatos gerovę ir parodyti visuomenei, kad savimi galima pasirūpinti labai paprastais kasdieniais būdais, užsimojo „Etaplius“ komanda.

Keturių moterų kelionės kemperiu projektas startuos jau visai netrukus – spalio 2 dieną. Nuotaikingas, nenuspėjamas ir pozityvios nuotaikos užtaisą garantuojantis iššūkis, kaip sako būsimos keliautojos, skirtas ne tik gerai praleisti laiką, bet ir sukurti įdomų ir įtraukų turinį šios kelionės stebėtojams, „Etaplius“ kanalo žiūrovams.

„Projekto tikslas – atrasti, parodyti ir pristatyti būdus, kurie gali padėti gerinti nuotaiką ir psichinę sveikatą rudenį. Manau, kad kartais žmonės tiesiog užsisuka ir nebemato paprastų dalykų, kurie gali padėti jaustis geriau. Mūsų planas – ne tik juos parodyti, bet ir kviesti kartu su mumis net savaitę virtualiai keliauti, stebėti mūsų kelionę“, – sako viena iš keturių būsimų keliautojų, „Etaplius“ reklamos projektų vadovė Ieva Blavaščiūnė.

Psichinės sveikatos svarbą akcentuoja ir įmonės vadovė Giedrė Brazlauskaitė: „Visiems sugrįžus į intensyvų darbo sezoną nelengva, reikia daugiau pastangų motyvuoti, suvaldyti stresą. Kelionės idėja yra tinkama ne tik draugams, bet ir kolektyvams, kai reikia įkvėpti naujų idėjų, naujų minčių, atverti savo kūrybiškumą, atrasti netikėtų sprendimų 2024-iesiems, išsilaisvinti iš kabinetinio rėžimo. Projektas, tikėtina, įkvėps komandas darbo atostogoms ir žadins kūrybiškumą, kvies atradimams.“

Keturios skirtingas pareigas įmonėje užimančios moterys po vienu stogu praleis bemaž savaitę. 24 valandos per parą, praleistos kartu, gali tapti iššūkiu, įsitikinusios projekto dalyvės.

Kelionės nuotykiai bus fiksuojami

Meditacija, sportas, knygos, netikėti iššūkiai ir pažintys, pokalbiai, pasivaikščiojimai gamtoje, apsilankymai ypatingose vietose, skirtose poilsiui, gardus maistas – tai plano dalis, kurią tikisi įgyvendinti į kelionę besiruošiančios keturios kolektyvo narės.

Projekto sumanytojos atskleidžia, kad kiekvienos dienos nuotykiai bus fiksuojami ir transliuojami žiūrovams vlog formatu: „Tikimės, kad mūsų patirtys, išbandymai, sėkmės ir nusivylimai kažkam sukels šypseną, galbūt prajuokins ar pozityviai nuteiks. Tai avantiūra, kurią kviesime stebėti žiūrovus“, – tikina kolegės.

Naujienų portalo „Etaplius“ vyr. redaktorė Irma Bagūnė tikina, kad sunku nuspėti, kokie nuotykiai laukia jų komandos, todėl, belaukiant kelionės, jaudulį sunku nuslėpti.

„Žinoma, kad jauduliukas kirba. Tačiau turbūt tik dėl techninių dalykų. Mūsų vairuotoja Giedre pasitikiu, Jurgita sudėliojo puikų maršrutą, Ieva pasirūpino, kad nieko netrūktų, o man beliks transliuoti įspūdžius žiūrovams. Visa „Etaplius.lt“ komanda pasirūpins, kad kokybiškas turinys skaitytojus pasiektų mūsų naujienų platformoje ir Youtube kanale, na, o aš pasirūpinsiu socialiniais tinklais – Facebook, Instagram. Gyvenimo penkias paras su dar trimis moterimis tikrai nebijau, tikiu, kad kiekviena sukurs puikią emociją ir maksimaliai linksmą turinį“, – sako I. Bagūnė.

Meditacija, sportas, knygos, netikėti iššūkiai ir pažintys, pokalbiai, pasivaikščiojimai gamtoje, apsilankymai ypatingose vietose, skirtose poilsiui, gardus maistas – tai plano dalis, kurią tikisi įgyvendinti į kelionę besiruošiančios keturios kolektyvo narės.

Maršrutas po Lietuvą

Keturios skirtingas pareigas įmonėje užimančios moterys po vienu stogu praleis bemaž savaitę. 24 valandos per parą, praleistos kartu, gali tapti iššūkiu, įsitikinusios projekto dalyvės.

„Būsima kelionė su kolegėmis ir džiugina, ir baugina. Pažinti žmogų ne darbinėje aplinkoje, o asmeninėje – pavargusį, neišsimiegojusį, su savo įpročiais – puiki priemonė ryšio stiprinimui. Turiu pripažinti, kad šiek tiek baugina mano pačios ir kolegių suderinamumo klausimas. Kemperis – maža erdvė, kurioje praleisime daug laiko ir, jeigu kurių nors auros nesutaps, ši savaitė gali atrodyti labai ilga. Teks kartu keltis ir eiti miegoti, kartu dirbti, kartu pietauti ir kasdien priiminėti kompromisus“, – šypsosi komandos dizainerė Jurgita Kastėnė.

Keliautojos startuos Vilniuje ir spalio 2-6 dienomis vyks maršrutu, kuris nusidriekęs po skirtingus Lietuvos kampelius – nuo Molėtų iki Žemaitijos, nuo pajūrio iki Baltosios Vokės. Per savaitę tikimasi aplankyti kone 20 miestų ir dar daugiau miestelių bei kaimiškų vietovių.

Projektas atskleis asmenines keliautojų savybes

Paklaustos, kokias savybes bijo atskleisti savo bendrakeleivėms, moterys prajunka: „Nebijau, tikėtina, kad teks pamatyti mane piktą, nevalgiusią, pavargusią ir visokią kitokią, kokia įprastai nebūnu darbe“, – juokiasi I. Blavaščiūnė.

„Dažnai žmonės iš mimikų klaidingai supranta mano emocijas. Tai erzina. Jautriai reaguoju į vadovavimą ir pamokymus. Sunkiai tai priimu. Tikiuosi pavyks išlaikyti balansą ir po kelionės labiau pažinsime viena kitą ir grįšime nebe kolegėmis, o draugėmis“, – mintimis dalijasi J. Kastėnė.

„Man patinka, kai viskas vyksta kaip aš įsivaizduoju. Bet tokių vizijų bus keturios. Čia reikės derintis ir laviruoti. Bet tikiu, kad nėra ko bijoti. Esame laiko patikrinta komanda darbe. Na, o kolegės gali išsigąsti manęs ryte. Man labai sunku keltis, ypač labai anksti. Jau dabar visos juokiasi, kad kelsimės 6 valandą ryto. Nežinau, ar čia yra ko juoktis. Bet kokiu atveju, labai myliu tą auksinį rudenį, tai po 15 minučių ryto šokių su savo drakonais pažadu būti pozityvi ir geros nuotaikos“, – šmaikštauja „Etaplius.lt“ vyr. redaktorė Irma Bagūnė.

G. Brazlauskaitė viliasi, kad jos pareigos liks užnugaryje, esą svarbiausia, kad visos moterys šioje kelionėje – bendrakeleivės, siekiančios vieno tikslo: „Tikiuosi, mano spontaniškumas komandos neišgąsdins. Patinka neplanuoti dalykai, kurie suteikia dienai neįtikėtinos energijos. Kelionėje bus tikras iššūkis ne tik išgirsti vienai kitą, bet ir vienodai suprasti ištransliuotą informaciją.

Labai tikiuosi, kad tai bus ne vadovės su pavaldiniais kelionė, o bendrakeleivių, siekiančių išsikelto tikslo. Ar tai pavyks? Myliu žmones, jų išskirtinumą. Pakeleiviai gyvenime ne turi keisti vienas kitą, bet priimti kiekvieno unikalumą. Man ši kelionė bus apie tai.“

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video