150 gyventojų priešinasi dar vienai automobilių plovyklai

 150 gyventojų priešinasi dar vienai automobilių plovyklai

Liaudies gatvėje suplanuota automobilių savitarnos plovykla. Ji bus tokio paties tipo, kaip ir jau esanti J. Basanavičiaus gatvėje.

Eglė KUKTIENĖ

Liaudies gatvės laisvame žemės sklype, kuris yra priešais kelis daugiabučius, suplanuota įrengti automobilių savitarnos plovyklą bei pastatyti administracinės paskirties pastatą. Vos sužinoję apie tokius planus kvartalo gyventojai labai sunerimo ir aiškiai pasakė, kad po langais automobilių plovyklos matyti nenori. Krašto politikams buvo įteiktas raštas, pasirašytas 150 gyventojų iš Liaudies g. 7-ojo, 9-ojo, 11-ojo ir 15-ojo namų.

Pati pradžia

Gyventojai gali džiaugtis, kad prieštaravimus išreikšti jie spėjo pačioje projekto užuomazgoje – mat dar net nebuvo viešo projekto svarstymo.

„Tai privatus sklypas, kurį valdo viena iš įmonių ir ten nusprendė statyti administracinių patalpų pastatą bei automobilių plovyklą.

Gegužės 10 dieną numatomas viešas šio projekto svarstymas ir jame gali visi norintieji dalyvauti bei teikti siūlymus ir išreikšti pretenzijas.

Projektuotojai privalo atsižvelgti tiek į teisės aktus, tiek į gyventojų nuomonę.

Vėliau turi surinkti pluoštą leidimų ir dokumentų, o rajono savivaldybė paskutinė eilėje gali suteikti leidimą statyboms“, – kalbėjo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Muznikas.

Šioje vietoje verslininkai nori pastatyti dar vieną automobilių plovyklą, bet gyventojai tam prieštarauja.

Tiesa, projekto viešą pristatymą planuojama daryti nuotoliniu būdu, o tai buvo įvertinta skeptiškai. Nemaža dalis gyventojų yra vyresnio amžiaus ir prisijungti prie nuotolinio susitikimo jiems gali būti keblu.

„Jau visi apribojimai panaikinti, tikrai reikėtų, kad viešas pristatymas vyktų gyvai“, – sakė ir rajono meras Valentinas Tamulis.

„Kiek skaičiau, kai vyksta automobilių plovimas putomis, tie aerozoliai pasklinda ore ir laikosi aplinkoje kelias valandas. Tai kenks gyventojų sveikatai“

O. Šulcienė

Žala

Apginti gyventojų interesų rajono tarybos posėdyje atvyko ir buvusi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriaus vedėja Ona Šulcienė, kuri atkreipė dėmesį, kad tokioje vietoje statoma plovykla kenktų gyventojams ne tik fiziniu, bet ir emociniu lygmeniu.

„Gyventojai išreiškė nuomonę, kad nepritaria šiam objektui.

Kėdainiuose jau ir taip yra apie 10 automobilių plovimo vietų, ir viskas su tuo kaip ir gerai, išskyrus, kad turime plovyklą ir mūsų reprezentacinėje J. Basanavičiaus gatvėje. 6 vietų plovykla taip pat prie gyvenamojo namo, purslai bėga, kanalizacija, matyt, ne visada pajėgia viską sutraukti, tos putos bėga per gatvę. Kaip tai atrodo?

Onutė Šulcienė rajono tarybos posėdyje atstovavo nepatenkintiems Liaudies g. gyventojams ir išsakė argumentus, kodėl tokia plovykla sklype apskritai neturėtų atsirasti./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Tad nenuostabu, kad keturi Liaudies gatvės namai išreiškė nuomonę, kad nenori plovyklos po langais. Juo labiau kad ji veiks visą parą“, – kalbėjo O. Šulcienė.

Jos teigimu, gyventojai jaudinasi, kad jaunimas atvažiuos automobilių plauti ir vėlai vakarais arba net naktimis, leis muziką, triukšmaus, plovykla taps susibūrimų vieta, gyventojams teks nuolat kviesti policiją.

Maža to, plovykla bus apšviesta kiaurą parą, be abejo, pakankamai stipraus apšvietimo šviestuvais. Gyventojai, kurių miegamųjų langai yra būtent toje pusėje, jau ieškosi kelių sluoksnių storiausių naktinių užuolaidų, nes perspektyva miegoti kaip dieną šviesiame miegamajame jų visai nedžiugina.

Gyventojams taip pat trūksta vietos automobilių stovėjimui, todėl kaip galimą žalos kompensavimą jie mato papildomos automobilių aikštelės įrengimą – tarp Liaudies gatvės ir automobilių plovyklos, o joje automobilius galėtų statyti būtent Liaudies gatvės namų gyventojai.

Aut. past.

„Kiek skaičiau, kai vyksta automobilių plovimas putomis, tie aerozoliai pasklinda ore ir laikosi aplinkoje kelias valandas. Tai kenks gyventojų sveikatai, nes tie aerozoliai bus ištisai.

Kris turto vertė, bus didesnis triukšmas, reikės perkelti ir pėsčiųjų perėją, o pro ten iš mokyklos namo eina būriai vaikų. Neaišku, nei kur perėja bus perkelta, nei kaip bus užtikrintas vaikų saugumas“, – tęsė O. Šulcienė.

Pateikė ir siūlymus

Tačiau sklypas yra privatus, verslas jame gali sugalvoti daryti nemažai dalykų. Be abejo, gyventojai tą supranta, todėl teikia ir siūlymus, kurie, jų manymu, padėtų sumažinti planuojamos plovyklos daromą žalą.

Siekiant nors kiek sumažinti taršą ir triukšmą gyventojai norėtų, kad visa projekto teritorija būtų apjuosta dviem eilėmis pušų.

Prašoma, kad siurbliai būtų įrengti toliausiai, kiek leidžia sklypo ribos, nuo gyvenamųjų namų, o projekto teritorija būtų apjuosta akustinėmis garsą mažinančiomis sienelėmis.

Gintautas Muznikas: „Projektuotojai privalo atsižvelgti tiek į teisės aktus, tiek į gyventojų nuomonę.“/Asmeninio archyvo nuotr.

Gyventojams taip pat trūksta vietos automobilių stovėjimui, todėl kaip galimą žalos kompensavimą jie mato papildomos automobilių aikštelės įrengimą – tarp Liaudies gatvės ir automobilių plovyklos, o joje automobilius galėtų statyti būtent Liaudies gatvės namų gyventojai.

Taip pat siekiant kuo mažesnių pokyčių eismo sistemoje prašyta ir perkelti įvažiavimą į aikštelę.

Gegužės 10 dieną planuojamame susitikime gyventojai raginami išsakyti savo nuomones ir prieštaravimus.

29 Komentarai

 • Durniai, dziaugtusi, kad kazkas kazka stato. Dabar plynas laukas. Kokiu durniu yra Kedainiuose, viskam priestarauja. Neveltui organizatore aktyvi koncervatore. Niekam jos nuomone neidomi 😉 Poveikio aplinkai tyrimo nereikia, tai lysk po lapais, koncerve

  • plovyklos po savo langu? adresą į sceną, susimes namų gyventojai, išpirks sklypą ir galėsi džiaugtis plovykla 24/7. Ir pastatyta bus kažkas, ir mums gerai.

   • Plovykla tokioj vietoj 😂😂😂😂😂😂😂 miesto valdzia sveiko proto? Vietoje,kurioje zaidzia desimtys vaiku nuolat. O jie vizualiai mato? Kaip atrodys? Iprovyta plovykla i tokia gyvenamo, ramaus rajono vieta? As nesuprantu, savivaldybeje ten sveiko proto? Ar jie turi elementaru estetini suvokima? Panasu, kad ne. Negana, kad zaidzia, salia visos Liaudies gatves vaikai, tai uz keliu metru mokykla, stadionas mokyklos. Toje vietoje per gatve eina desimtys vaiku. Ten isvis savivaldybe tureko ispirkti ta vieta ir palikti ramybeje. Padaryti koki parkeli ar zaidimu aisktele, betne plovykla 😂😂😂 tik twgul neskiedzia, kad neradi kelou tukstanciu euru savinibkui sumoket. Aisku, zmobes ir patya galejo surinkti pinigu ismokejimui. Ir ne seniai cia aimanuioa kaip komentaruose rasoma, o jaunos seimos nenori. Tame rajone seniu gyvrna itin mazai. Kazin ar 5 proc yra. Jane gausybe jaunu seimu su mazais vaikais. Ten reikia ispirkti ir padaryti ar parka ar zaidimu aikstele kokia bet ne plovykla 😂 nuo kada plovyklos igrudamos i is esnes kone kiema daugiabuciu.

  • Šneka su žmogus su žemu IQ. Sniegas nutirpo o besmegenių dar liko :). Pasidomėk apie žalą sveikatai, gamtai.

 • Žaliųjų erdvių mieste reikia,o ne plovyklų ant kiekvieno kampo. Keistas is vis sprendimas statyti plovyklą miegamajame rajone.. baigia visus žalius plotus išnaikinti,parke jau greit reiks ieškoti medžių,bet užtai net iš kitų miestų galės važiuoti pas mus plautis auto..

  • Visame pasaulyje parkas yra žalumos vieta mieste, ten daugiausia medžių ir būna tarp betoninių dangoraižių. Nori žalumos- važiuok į kaimą gyventi. Jei pats už sklypą išleistum keliasdešimt tūkstančių kažin at meduką pasodint tik sugalvotum. Tam yra viešos vietos, džiaukitės jomis. O privatų verslą palikit ramybėje, tegu tik dirba ir mokesčius moka

 • Čia senukams amzinai niekas neitinka. Nukvake pencininkai. Mes surinksim 1500 parasu kurie nori kad pagaliau statybviete buvtu sutvarkyta ir cia butu plovykla. Blt nukvakusiems pencavozam viskas bologai.

  • Neamsėk, atsikelsi vieną rytą, pažiūrėsi į veidrodį ir pamatysi, kad už nugaros stovi senatvė ir ranka mojuoja. Gal net pensijos nesulauksi.

  • o tu manai,kad nepasensi? tu gal dar tos pencijos ir nesulauksi. Taip ,kad neamsėk.

 • Jei seniams netinka, tai ju problema, jaunimas pritaria.

 • Anonimas tu kepalas esi su tokiu savo komentaru. Atsilupęs. Kai ten tiek vaiku, žaidimų aikštelių aplink. Kaip vaikams jaustis ? Smagu kviepoti tomis nesąmonėmis ? Plovyklų daugiau nei reikia yra. Verslas yra verslas sveikatos nežiūri tik pinigus kas ir taip aišku. Manau vaiku sveikata čia turi būti numeris 1. Dar karta kartoju vaiku ! Vietojs tos plovyklos tikrai gali sugalvoti kažką geriau kas ir pelna neš ir gyventojams bus gerai.

  • Paciulp, bus plovykla, suns balsas i dangu neina 😉

   • Pasičiulpk degrade, mama etiketo nemokė kaimieti?

    • Tegul tik stato. Lietuvoj liko pensininkai, kryziai, amžinos raudos ir žalios pievos šunims šikti. Vaikų neliko kam po pievas lakstyti, bet vistiek dangstomasi vaikais tipo žala jų sveikatai ir saugumui. Komediantai.

   • Norėčiau ta big dick ownery realybei sutikti o tada klyktum pats kaip šuo 🙂 P.S. Nors tai dažnai siūlo daryti tie asmenys kurių yra mažas arba kaip tu jo neturintis kabelio žmogus 😀

    • Didele kvartalo gyventoju dalis yra uz plovimo aikstele. Parasu surinkta labai mazai, net vienam daugiabutyje gyvena daug daugiau zmoniu, todel mes dar karta pasisakome Uz plovimo aikstele. Surinksim parasus ir iteiksim musu merui.

 • Vsio Lifosa sustabdyta visi dziaugiasi kad netersia miesto, dabar visi ant plovyklu kaip jos kenkia sveikatai. Jum kada nors bus gerai???

  • Tai, kad dirbs ta Lifosa, tik puse pajėgumų…

 • Galėtų ten pastatyt pramogų parką vaikams, juk taip trūksta vaikams mūsų rajone pramogų, o Vytauto parkas nuo Liaudies g. tolokai yra, arba lauko kavinę padaryt pavasarį – vasarą veiktų, kaip miesto parke.

  • Labai protinga. Pritariu.

 • Mielieji, niekam jusu balsas neidomus, tad galit neburbet. Cia dideli pinigai vaiskto, o sudu nuomone niekam neidomi 😉 plovykla bus

 • Kam įdomi šunumų nuomonė? Palokit, praeis 😉 kur pinigas ten valdžia, pateps, užteps, visi gaus, visiems gerai. Aj, tiesa, šunys juokingai dar palos 😉

 • Plovykla tokioj vietoj 😂😂😂😂😂😂😂 miesto valdzia sveiko proto? Vietoje,kurioje zaidzia desimtys vaiku nuolat. O jie vizualiai mato? Kaip atrodys? Iprovyta plovykla i tokia gyvenamo, ramaus rajono vieta? As nesuprantu, savivaldybeje ten sveiko proto? Ar jie turi elementaru estetini suvokima? Panasu, kad ne. Negana, kad zaidzia, salia visos Liaudies gatves vaikai, tai uz keliu metru mokykla, stadionas mokyklos. Toje vietoje per gatve eina desimtys vaiku. Ten isvis savivaldybe tureko ispirkti ta vieta ir palikti ramybeje. Padaryti koki parkeli ar zaidimu aisktele, betne plovykla 😂😂😂 tik twgul neskiedzia, kad neradi kelou tukstanciu euru savinibkui sumoket. Aisku, zmobes ir patys galejo surinkti pinigu ismokejimui. Ir ne seniai cia aimanuoja kaip komentaruose rasoma, o jaunos seimos nenori. Tame rajone seniu gyvena itin mazai. Kazin ar 5 proc yra. Jame gausybe jaunu seimu su mazais vaikais. Ten reikia ispirkti ir padaryti ar parka ar zaidimu aikstele kokia bet ne plovykla 😂 nuo kada plovyklos igrudamos i is esmes kone kiema daugiabuciu.

 • Aa isvis netikiu, kad kazkam galejo sauti tokia ideja. Gal cia kazkas pletkus paskleide tycia, o paskuj koks herojus Zentas ims ir tipo sustabdys plovyklos projekta. Ir bus hero 🙂

 • Mielieji, niekam jusu balsas neidomus, tad galit neburbet. Cia dideli pinigai vaiskto, o sudu nuomone niekam neidomi 😉 plovykla bus

 • O šulcienė gudri, per du laikraščius iškart eina 😉 keista kaip Rinkos aikštė padeda koncervatorei. Gudriai koncervatorei…

  • O tu bukas ne konservatorius, nes žodį konservatorius pyli su raide c.

   Tau tie konservatoriai kaip nacistui žiurkiasnukiui putinui ukrainiečiai. O šiaip tai pati geriausia partija. Lietuvos tragedija yra ta, kad yra tik viena rimtesne partija – konservatoriai. Visa kita mėšlas. Kokio intelektinio lygio yra socdemai ar buvę kolchoznikai, parodo jų vadovų įžvalgos dvi tris dienos prieš karą, jog karo nebus. Čia konservatoriai tyčia skleidžia paniką. Tai vat panašūs silpnapročiai ir nevirškina protingų konservatorių. Ir jiem neprišyla (nes nėra prie ko), kad plovykla tokioje vietoje yra totali beprotybė. Turi būti kažkokia architektūrinė harmonija, skonis, tvarka.

 • jei blogai plovykla -tai gal tada ALUBARĮ tegul stato. Tada gal daugumai patiks?

 • Sulcienes namas salia, kas neaisku

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video