Žygeiviai pažino Kėdainių kraštą

 Žygeiviai pažino Kėdainių kraštą

Kėdainių VSB nuotr.

140 žygeivių iš Kėdainių rajono ir įvairių Lietuvos kampelių dalyvavo žygyje „Liaudės kraštas“, skirtame pažinti Kėdainių rajoną. Žygio maršrutas driekėsi iš Paberžės per Užupės k., Bakainių piliakalnį, Pakruostės bei Lažų kaimus ir finišavo Paberžėje. Iš viso žygeiviai įveikė 18 km.

Dalyvius pasveikino ir išlydėjo Edita Mongirdaitė, Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro gidė. Ji pristatė maršrutą bei pasidalino informacija apie istorines vietas, Kėdainių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė palinkėjo saugaus ir įdomaus žygio bei supažindino su praktine informacija.

Tądien lepino saulutė, tad smagiai nusiteikę žygeiviai leidosi numatytu maršrutu. Dalis žygio tęsėsi kairiuoju Liaudės krantu, dalis – dešiniuoju.

Pirmasis jų stabtelėjimas buvo ypatingoje vietoje – šalia Lietuvos kultūros paminklo, XIV a. menančio Bakainių piliakalnio, kur juos koše vaišino Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Kauno regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Kėdainių poskyrio komanda.

Šiek tiek atsipūtę žygeiviai leidosi toliau per istorinius Užupės, Bakainių, Pakruostės ir Lažų kaimus.

Keliaudami palei Viešnauto upelį, kirtę Trakupį, žygeiviai sugrįžo į Paberžę. Su Paberžės sakraliniu-istoriniu kompleksu, kur ryškius pėdsakus paliko Tėvas Stanislovas, supažindino muziejaus vadovė Alina Galvanauskienė.

Daug žygeivių nepaisydami nuovargio klausėsi įdomaus Alinos pasakojimo apie Paberžę, sukilimą, Tėvą Stanislovą ir čia saugomus bei svečiams atveriamus turtus.

,,Sveikatą stiprinantis Kauno regionas“ žygius Kauno regione organizuoja jau antrus metus.

Renginį finansavo Kėdainių rajono savivaldybė.

Parengta pagal Kėdainių VSB inf.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video