Žydi vandens telkiniai – maudytis nerekomenduojama

 Žydi vandens telkiniai – maudytis nerekomenduojama

Žydinčiuose vandens telkiniuose maudytis nerekomenduojama, nes tokios maudynės gali baigtis stipriomis alerginėmis reakcijomis/ Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

Dovydas PASLAUSKAS

Prasidėjo vandens telkinių žydėjimas. Kai kuriems maudytis tai nekliudo ir į vandens žydėjimą nežiūrima kaip į pavojų, tačiau Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė perspėja, kad maudytis žydinčiuose vandens telkiniuose vis tik nerekomenduojama.

Maudytis galima, tačiau nerekomenduojama

D. Avižiuvienė atkreipė dėmesį, jog maudynės žydinčiuose vandens telkiniuose gali sukelti įvairių sveikatos problemų.

„Maudytis tokiame vandenyje galima, tačiau nerekomenduojama. Ypatingai  asmeniui, kuriam būdingos tam tikros sveikatos būklės: kuris  yra alergiškas, kurio organizmas jautrus, kuris galbūt turi lėtinę ligą, serga plaučių, kvėpavimo takų lėtiniais susirgimais, turi virškinimo trakto sutrikimų. Taip pat maudytis tokiuose telkiniuose ypatingai nerekomenduojama vaikams, kurie taip pat gali būti ypatingai jautrūs.

Žydintis vanduo dažniausiai sukelia alerginius susirgimus, kadangi dumbliai, kurie yra vandenyje, išskiria toksines medžiagas

D. Avižiuvienė

Žydintis vanduo dažniausiai sukelia alerginius susirgimus, kadangi dumbliai, kurie yra vandenyje, išskiria toksines medžiagas. O toksinės medžiagos atitinkamai veikia žmogaus odą ir visą organizmą. Kokia bus organizmo reakcija, priklauso nuo to, kiek tame telkinyje žmogus maudosi, kiek laiko praleidžia žydinčiame vandenyje, kuriame nerekomenduojama maudytis“, – sako D. Avižiuvienė.

Rekomenduoja paieškoti kito

Kol žydi vieni vandens telkiniai, specialistė maudynėms rekomenduoja paieškoti kitų vandens telkinių.

„Nusimaudžius žydinčiame vandens telkinyje turėtų būti nusiprausiama švariu vandeniu, jeigu yra tokia galimybė. Bet vėl gi – kaip specialistė tikrai nerekomenduočiau maudytis. 

Esame turėję tokių atvejų, kuomet žmogui pakako nedidelio žydėjimo ir pasireiškė įvairios sveikatos problemos.

Jeigu vizualiai matome, kad telkinys žydintis, jame maudytis nerekomenduočiau. Rekomenduočiau paieškoti kito vandens telkinio, kuris yra švaresnis, kuriame vanduo yra tekantis. Galbūt tai galėtų būti karjeras, kur vanduo atsinaujina. Taip būtų galima išvengti įvairių susirgimų“, – rekomendacijomis dalinosi D. Avižiuvienė.

Dėl alergijų – kreiptis į specialistus

Ypač pavojinga žydinčiame vandenyje maudytis alergiškam žmogui. 

„Ar žmogus alergiškas, gali nustatyti alergologai, atlikę tam tikrus testus. Taip pat žmogus ir pats gali nujausti ir dažniausiai žino, ar jo organizmas reaguoja į kokį alergeną. 

Dažniausiai žmonės būna alergiški  žiedadulkėms, augalams, kvapams, galbūt maisto produktams, naminiams gyvūnams. Tai iš karto yra signalas, jog žmogaus organizmas gali būti jautrus ir melsvadumbliams, įvairiems dumbliams, kitiems augaliniams produktams ar jų dalims.

Iš tiesų tai yra toks esminis ženklas – jeigu anksčiau žmogus niekada nesiskundė ir niekada neturėjo problemos su sveikata dėl jautrumo, sensibilumo, tai iš tiesų gal ir nieko, tačiau jeigu anksčiau koks nors požymis buvo ir teko vartoti vaistus, galbūt vabzdys buvo įgėlęs ir buvo pasireiškusi alergija, tokiais atvejais žmogus turėtų realiai įsivertinti situaciją ir nerizikuoti maudytis žydinčiuose vandens telkiniuose.

Pasireiškus alergijai, derėtų nedelsiant kreiptis į specialistus“, – perspėjo D. Avižiuvienė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video