Žolinės rytą – katino gelbėjimo operacija

 Žolinės rytą – katino gelbėjimo operacija

Kėdainių mieste Žolinės rytą vyko neeilinė gelbėjimo operacija – iš 15 metrų aukščio medžio buvo gelbėjamas katinas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių mieste Žolinės rytą vyko neeilinė gelbėjimo operacija – iš 15 metrų aukščio medžio buvo gelbėjamas katinas. Saugiai iškeltas gyvūnas, neatsiradus tikriesiems jo šeimininkams, rado naujus namus.

Pranešė rytą

Gailiai kniaukiantį katiną net keletą dienų stebėjo Kėdainių miesto J. Basanavičiaus gatvės 77-ojo ir 79-ojo namo gyventojai.

Jų teigimu, katinas medyje buvo keletą parų – gal dvi, gal tris, tiksliai niekas nežinojo.

„Sugrįžome iš atostogų ir kaimynai mums pranešė, kad medyje katinas jau keletą parų kniaukia.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Supratome, kad be specialiųjų priemonių čia neišsiversime, nes katinas sėdėjo labai aukštai medyje. Bandėme prisiskambinti įvairioms tarnyboms, bet nepavyko.

Tuomet su Bendrojo pagalbos centro pagalba išsikvietėme ugniagesius gelbėtojus“, – pasakojo pagalbos ieškoję kėdainietis Rimantas Marušauskas.

Atvyko pagelbėti

Į įvykio vietą atvykusios priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos atliko žvalgybą.

Katinas sėdėjo medyje 15 metrų  aukštyje. Glaustinėmis kopėčiomis nebuvo galimybės katino pasiekti, todėl buvo iškviestos automobilinės kopėčios.

„Pranešėjas skambino gyvūnų tarnyboms, tačiau niekas neatsiliepė. Pagalbai buvo paprašyta atsiųsti automobilines kopėčias. Tuomet katinas iškeltas iš medžio ir perduotas gyventojams“, – informavo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė Jovita Lapėnaitė.

Katinas sėdėjo medyje 15 metrų  aukštyje. Glaustinėmis kopėčiomis nebuvo galimybės katino pasiekti, todėl buvo iškviestos automobilinės kopėčios.

Aut. past.

Saugiai iškeltas gyvūnėlis, neatsiradus tikriesiems jo šeimininkams, rado naujus namus.

Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai paprastai gelbėti į medžius užlipusių ir ten tupinčių katinų nevyksta.

Laikomasi nuostatos, jog katinas anksčiau ar vėliau iš medžio išsiropš pats. Tačiau būna ir išskirtinių atvejų, pavyzdžiui, gyvūnas medyje užstringa arba jei tokios pagalbos prašo gyvūnų globėjai.

„Norime padėkoti Kėdainių priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai už greitą reakciją į pagalbos prašymą“, – dėkojo vietos gyventojai.

3 Komentarai

  • Buvo pasiūlimas nuplauti su vandens srove,bet ne.Kopėčios efektiviau-ilgiaau užtruko,daugiau žiūrovų susirinko.

  • Reikia ir katukas padėti.Bet kaip reikėjo ligoni užkelti i penkta aukšta tai nepadėjo nepriklauso.tai kur žmogui dėtis tokiu atvėju bėda čia ir neišgero žmogus prašosi pagalbos

  • Gaila tokių komentatorių kaip ,,bambioškė“, neišsilavinę , neišsiauklėję, šių dienų atmatos.Kiekvienas žmogus turi teisę turėti ir išsakyti savo nuomonę, bet žiūrint kaip.Džiaugiuosi, kad yra neabejingų žmonių ir tarnybų, kurios gali pagelbėti tokiais atvejais.Pagarba jiems.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video