Žibintus įžiebusi Labūnava skaičiuoja laiką iki Kalėdų (FOTOGALERIJA)

 Žibintus įžiebusi Labūnava skaičiuoja laiką iki Kalėdų (FOTOGALERIJA)

Organizatorių nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Sekmadienio vakarą Labūnavoje oficialiai įvestas Kalėdų laikas. Prie Kėdainių kultūros centro Labūnavos skyriaus nušvito aukšta, puošni kalėdinė eglutė bei dekoracijų ir žibintų šviesa, kaimo bendruomenei pranešusios, kad artėja vienos gražiausių metų švenčių – šv. Kalėdos ir Naujieji metai. Šalia aukštos, puošnios žaliaskarės miško gražuolės puikuojasi dekoratyvi arka su Kalėdų žvaigžde, Kalėdų Senelio rogės ir elniukais. Likusi erdvė – tai žibintais pasipuošęs smaragdinis miestelis su šviečiančiais tamsoje nameliais.

Sulaukė svečių

Eglutės įžiebimo šventė priviliojo nemažai labūnaviškių: ir vyresnių, ir jaunesnių, ir visai mažų.

Šventėje netrūko geros nuotaikos, juoko, susižavėjimo šūksnių ir dainų, kurias susirinkusiems atliko Kėdainių kultūros centro vaikų popchoras „Perliukai“.

Pačių mažiausiųjų dėmesio sulaukė į svečius užsukęs Kalėdų Senelis su savo palyda ir neeiline transporto priemone, o išklausęs didžiausius vaikų troškimus, apdovanojo juos saldumynais.

Papuošė didžiąją eglę

Šalia aukštos, puošnios žaliaskarės miško gražuolės puikuojasi dekoratyvi arka su Kalėdų žvaigžde, Kalėdų Senelio rogės su elniukais. Likusi erdvė – tai žibintais pasipuošęs smaragdinis miestelis su šviečiančiais tamsoje nameliais./Organizatorių nuotr.

Šventės ir dekoracijų organizatoriai Labūnavos kaimo bendruomenės ir Kėdainių kultūros centro Labūnavos skyriaus aktyvistai pasistengė – šiais metais nutarė prikelti seniai puoselėtą tradiciją ir papuošti didžiąją eglę.

„Labūnaviečių centrinę gyvenvietės erdvę prieš 2 metus puošė 17 įvairiausių eglučių, kurias čia nešė gyvenvietėje veikiančios įstaigos, šeimos ir pavieniai žmonės. Buvo tikrai įspūdinga.

Praėjusiais metais dėl griežtų karantino apribojimų nedidelę eglutę ir dekoracijas įžiebėme tyliai, o po didžiąja egle „apsigyvenęs“ nykštukas visą šventinį laikotarpį mažuosius labūnaviškius kvietė prisėsti ant šalia esančio suolelio ir bent trumpai su juo pasisveikinti. Kad praeiviai justų artėjančių švenčių nuotaiką, vakarais leisdavome muziką.

Kadangi prie Kultūros centro Labūnavos skyriaus augančios žaliaskarės su technika privažiuoti galimybių nėra, daug metų šito darbo buvo atsisakyta, tačiau šiais metais nutarėme seniai puoselėtą tradiciją atgaivinti ir bandyti puošti didžiąją eglę.

Labūnavos bendruomenės centro aktyvi komanda stipriai išaugusią žaliaskarę stengėsi papuošti tiek, kiek leido galimybės ir truputį sužaisti su apšvietimu.

Eglės priekyje atsirado arka su Kalėdų žvaigžde, Kalėdų Senelio rogės su elniukais.

Likusi erdvė – tai žibintais pasipuošęs smaragdinis miestelis su šviečiančiais tamsoje nameliais.

Nuoširdi padėka Labūnavos kaimo seniūnaičiui Audriui Domanskiui ir bendruomenės aktyvui už atliktą darbą ir už tai, kas jų visų dėka eglė šiuo metu puikuojasi aikštėje ir džiugins labūnaviškius visą šventinį laikotarpį“, – atliktu darbu pasidžiaugia Kėdainių kultūros centro Labūnavos skyriaus vadovė Rita Kučiauskienė.

„Stebuklingu metu, kuomet širdis pilna šiltų emocijų, norėjosi pakviesti labūnaviečius bei miestelio įstaigas puoštis. Šių metų akcentas – žibintas. Tai vilties ir šilumos simbolis. Tad raginau visus prisijungti ir savo namų ar darboviečių teritorijose pastatyti ar arčiau kelio pakabinti šviečiantį žiburį, kuris šiuo pandemijos laikotarpiu savo šviesa skleistų gėrį ir tikėjimą“.

J. Vaitiekūnienė

Kvietė ir ragino puoštis

Labūnavos bendruomenės centro pirmininkė, Labūnavos pagrindinės mokyklos mokytoja Jurgita Vaitiekūnienė visus Labūnavos kaimo gyventojus, čia veikiančias įstaigas kvietė puoštis žibintais kaip vilties ir tikėjimo simboliu.

„Stebuklingu metu, kuomet širdis pilna šiltų emocijų, norėjosi, kaip ir praėjusiais metais, pakviesti labūnaviečius bei miestelio įstaigas puoštis. Šių metų akcentas – žibintas. Tai – vilties ir šilumos simbolis.

Tad raginau visus prisijungti ir savo namų ar darboviečių teritorijose pastatyti ar arčiau kelio pakabinti šviečiantį žiburį, kuris šiuo pandemijos laikotarpiu savo šviesa skleistų gėrį ir tikėjimą.

Norėjosi, kad kiekvienas kiemas taptų nors kiek linksmesnis, šviesesnis ne tik sau, bet ir pravažiuojantiems ar praeinantiems.

Taip pat raginau kiekvieną šeimą bei įstaigas gaminti rankų darbo žibintus ir tokiu būdu visiems drauge papuošti miestelio centrą, o tai švenčių laukimą padarys įdomesnį bei smagesnį“, – sako J. Vaitiekūnienė.

Pagamino 70 žibintų

J. Vaitiekūnienės idėją palaikė ir kultūros skyriaus darbuotojai, dar lapkričio mėnesį labūnaviškius paraginę susiburti dėl bendro tikslo – Labūnavos skyriuje vyko edukacija „Kalėdinių lauko dekoracijų gaminimas“, kurią vedė Vilainių skyriaus vadovė Vitalija Augulienė.

„Gausiai susirinkusios labūnavietės iš sidabro spalvos izoliacinės medžiagos mokėsi pagal formą išsipjauti, susegti simbolinį žibintą ir jo gale pritaisyti iš popieriaus ir folijos padarytą kamuoliuką.

Kad pagamintume 70 tokių žibintų, mūsų darbštuolėms – Gražinai Činikienei, Rasai Kumetienei, Vidai Mandrijauskienei, Nijolei Krivickienei, Marytei Dambrauskienei, kartu su manimi skyriuje teko praleisti ne vieną vakarą, bet buvo įdomu ir smagu dirbti drauge.

Dalis gyventojų savo iniciatyva papuošimus ir dekoracijas gamino namuose“, – apie įgyvendintą bendrą tikslą kalba R. Kučiauskienė.

Puošiasi ir ruošiasi kasmet

Labūnavos pagrindinės mokyklos direktorės Ritos Karnilavičienės teigimu, ugdymo įstaigos bendruomenei taip pat rūpi sukurti Kalėdų laukimo dvasią Labūnavos gyvenvietėje.

„Puošiamės ir ruošiamės kasmet, bet vis kitaip.

Džiaugiamės, Labūnavos bendruomenės centro, kultūros skyriaus iniciatyva ne tik pakviesti visus gyventojus, įstaigas pasipuošti vienijančia idėja, bet ir suburti žmones bei paraginti juos kurti kalėdinę nuotaiką savo sodybose.

Svarbu, kad tai vienija, skatina bendrystę, kūrybiškumą, atsakomybę, pagarbą, pasitikėjimą, džiaugsmą.

Kalėdų laukimą praėjusią savaitę mokykloje pradėjome rytmečiu „Tikėjimas. Viltis. Meilė“, prisimindami, kad Adventas – tai susitaikymo, atleidimo, susilaikymo, susikaupimo laikotarpis.

Sekmadienį sužibusi Labūnava, tikimės, dar labiau sušildys žmonių širdis, sustiprins viltį, tikėjimą ir meilę, suteiks švenčių laukimui gilesnę prasmę“, – įsitikinusi R. Karnilavičienė.

Tikslą pasiekė

Paraginti žmones susiburti visada reikia, bet labai smagu, kai dauguma iniciatyvių gyventojų atsiliepia į tą kvietimą, tikina R. Kučiauskienė.

„Esame patenkinti, jog sulaukėme nemažo būrio pagalbos ir puošiant erdvę lauke.

Aišku, pasitaikė ir nesklandumų, iškritęs šlapias sunkus sniegas ir vėjas gerokai nuniokojo mūsų dekoracijas, kurias teko rinkti, taisyti, o tada vėl kabinti.

Tačiau bendrą tikslą pasiekėme – Labūnava jau pasiruošusi šventiniam laikotarpiui“, – pabrėžia R. Kučiauskienė ir pasinaudodama proga visus labūnaviečius ir svečius kviečia į tradicinį Advento renginį „Pasidalinkim gerumu“, kultūros skyriuje vyksiantį gruodžio 10 dieną 18 val. 30 min.

Kviečia į renginį

„Šiais metais koncertuoti pas mus atvyks kaimynai – Babtų kultūros centro puikus moterų choras „Gynia“, vadovaujamas Danutės Šakalienės, ir jaunoji solistė Ringailė Ramašauskaitė.

Apie Advento tradicijas, burtus, papasakos ir žaidimus praves Kėdainių rajono etnografė, Kėdainių kultūros centro folkloro kolektyvo „Jorija“ vadovė Regina Lukminienė.

Šio renginio metu ne tik klausysimės nuostabių dainų, sakralinės muzikos, bet ir padėkosime mūsų renginių rėmėjams, socialiniams partneriams.

Prieš šventes dar tradiciškai planuojame susitikti su visais Labūnavos mėgėjų meno kolektyvų dalyviais, prisiminti prabėgusius koncertus, pabendrauti ir žinoma, visiems įteikti nors po mažą simbolinę dovanėlę. Džiaugiamės, kad galime muzikuoti kartu jau 13 metų“, – sako R. Kučiauskienė ir Advento laikotarpiu linki visiems susikaupimo, laiko apmąstymams, šilto, gražaus bendravimo šeimose, kad namuose ir mintyse sklistų ramybė.

„Kadangi prie šalia Labūnavos skyriaus augančios žaliaskarės su technika privažiuoti galimybių nėra, todėl daug metų šito darbo buvo atsisakyta, tačiau šiais metais nutarėme seniai puoselėtą tradiciją atgaivinti ir bandyti puošti didžiąją eglę. Labūnavos bendruomenės centro aktyvistai stipriai išaugusią žaliaskarę stengėsi papuošti tiek, kiek leido galimybės ir truputį sužaisti su apšvietimu“.

R. Kučiauskienė

„Būkime geresni sau ir kitiems“

„Ateinančių Kalėdų šventės proga linkiu visiems pasitikėjimo savimi, savo darbais, idėjomis. Būkime geresni sau ir kitiems, padovanokime ne tik dovaną, bet, svarbiausia – šiltą gerą žodį ir apkabinimą.

Šiuo sunkiu laikmečiu to trūksta labiausiai. Gražių, prasmingų ir sveikų ateinančių metų“, – palinkėjimų negaili R. Kučiauskienė.

„Ieškokime pozityviosios energijos“

J. Vaitiekūnienė kiekvienam linki, kad prieškalėdinis susikaupimo laikotarpis būtų raminantis ir viltingas.

„Advento ramybės laikotarpis – tinkamas metas apmąstyti ir įvertinti, pasvarstyti apie ateinančių metų planus, pagalvoti, ką reikėtų savo gyvenime patobulinti, kokias savo gerąsias ypatybes puoselėti, o kokių vertėtų atsisakyti.

Ieškokime pozityviosios energijos, gero nusiteikimo, atraskime savyje ir gyvenime, kas teigiama ir vertinga“, – linkėdama gražaus švenčių laukimo ieškoti pozityvios energijos ragina J. Vaitiekūnienė.

2 Komentarai

  • Šaunuoliai labūnaviečiai , daug išmonės ir gerų darbų žmonės

  • nieko ipatingo ten nematau.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video