Ženkliai didės mokestis už komunalinių atliekų tvarkymą

 Ženkliai didės mokestis už komunalinių atliekų tvarkymą

Brangiausiai už komunalinių atliekų tvarkymą mokės miestiečiai./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr

Atsirado viltis išvengti maisto atliekų tvarkymo linijos Zabieliškyje įrengimo

Baigiantis metams – nemaloni žinia, paliesianti kiekvieno rajono gyventojo piniginę – didės mokestis už komunalinių atliekų tvarkymą. Tačiau yra ir viena gera žinia – atsirado viltis, kad galbūt Kėdainiams pavyks išvengti dar didesnės smarvės – pradėta dairytis kitos vietos Kauno regiono maisto atliekų perdirbimui, tad atsiranda tikimybė, kad gali būti atsisakyta idėjos tokią maisto atliekų perdirbimo liniją įrengti Zabieliškyje.

Mokesčio didėjimas – neišvengiamas

Mokestį už komunalinių atliekų tvarkymą norėta kelti jau seniai, tačiau iki šiol to nepavyko padaryti. Deja, dabar piniginių tuštėjimas yra neišvengiamas – praėjusią savaitę vykusiame Kauno regiono atliekų tvarkymo centro (Kauno RATC) dalininkų susirinkime nubalsuota pritarti vadinamajam vartų mokesčio pakėlimui.

Kiek pabrangs?

Kauno RATC dalininkams pritarus mokesčio didinimui, kainos keisis gana ženkliai.

Už mišrių komunalinių atliekų priėmimą ir apdorojimą nustatomas kone dvigubai didesnis mokestis – iki šiol buvo 62,81 euro be PVM, nuo šiol bus 106,4 euro be PVM.

Didės mokestis ir kaimo vietovėse gyvenantiems bei atliekas rūšiuojantiems gyventojams/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Už kitų atliekų, neturinčių asbesto, priėmimą ir apdorojimą (fiziniams ir juridiniams asmenims) kaina kyla nuo 100 iki 109 eurų už toną be PVM.

Už kitų atliekų, turinčių asbesto, priėmimą ir apdorojimą (fiziniams ir juridiniams asmenims) kaina taip pat kyla devyniais eurais už toną.

Už žaliųjų atliekų priėmimą ir apdorojimą fiziniams asmenims (iki 0,5 t kelmų per kalendorinius metus), daugiabučių namų ir sodininkų bendrijoms bei VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centro savivaldybių administracijoms arba jų įgaliotiems asmenims mokėti nereikės. Fiziniams asmenims, viršijus numatytą kiekį per kalendorinius metus, už žaliųjų atliekų priėmimą ir apdorojimą bus taikomas 47,48 euro (be PVM) mokestis už 1 toną.

Tiesa, dabar kainos didėja labiau, nei buvo planuota anksčiau. Anksčiau buvo siūloma mokestį už mišrių komunalinių atliekų priėmimą ir apdorojimą didinti iki 98 eurų, vėliau – iki 103 eurų. Dabar gi kaina yra dar didesnė.

Skaičiuojama, kad vienam gyventojui mokestis didėtų apie 5 eurus per metus kaimo apylinkėse ir apie 9 eurus per metus mieste.

G. Muznikas

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Muznikas yra sakęs, kad kol kas sunku nuspėti, kiek gyventojams brangtų atliekų surinkimo mokestis, tačiau bent apytikslis augimas gali būti aiškus jau dabar.

„Jei imtume grynai tik atliekų tvarkymo mokesčio didėjimą, skaičiuojama, kad vienam gyventojui mokestis didėtų apie 5 eurus per metus kaimo apylinkėse ir apie 9 eurus per metus mieste.

Vis dėlto visada atsižvelgiama į faktines sąnaudas ir taryboje bus kalbama ir apie tai, kad pastaraisiais metais augo atliekų surinkimo, administravimo išlaidos, o mokestis gyventojams nedidėjo jau trejus metus“, – sakė G. Muznikas.

18 Komentarai

 • P…DERASTAI.

 • į landsberginį grabą.

  • Paaiškinkite prie ko landzbergis ir RATC? Jis ten dalininkas?

   • Tai ir po šiai dienai taip ir nesupranti iš kur visi tie išsigimimai,begaliniai mokesčiai,kylančios kainos?Nesupranti kokį čia drakoną užsiauginome ir šeriame?

    • Tai visos kainos kyla, absoliučiai visur, bet kaip suprantu dirbantys ir algu nori ne 800 į rankas. Pelnas ko gero neribojamas. Pritariu tam komentarui, jei išrūšiuojama ir Kaunas šildosi kitiems turi būti nuolaidos

 • Bynas issieps savo durna sypsena ir sakys viskas cia taip turi buti, as nebalsavau, as susilaikiau, nes esu be nuomones, mane tampo uz virvuciu mojonezas

 • tai kai tokios kainos ir dar kils tai belieka mesti sliuksle i viena konteineri ir nerusiuoti

  • Viskas dabar bus viename konteineryje!
   Kauno regiono atliekų tvarkymo centro (Kauno RATC) dalininkai įsigeidė nemokamai įdarbintti visą Lietuvą, kad jiems veltui milijonai į kišenes birėtų ir jiems dirbti nereikėtų!
   Čia vadinasi atgal į baudžiavą!

 • Kiek gali mus stekent. Tik didina ir didina. O kada mažins?

 • O kaip tas klausimas, juk atrodo, kad Zabieliškio sąvartyne išrūšiuotos šiukšlės yra išvežamos į Kauno kogeneracinę elektrinę ir vartojamos kaip kuras, o užtai yra gaunamos pajamos, o mes visi esame tų(pajamų)kuro gamintojai, o jei gamintojai tai ir kažką tai turėtume gauti už tai. Gal klystu, bet kas dabar neklysta-juk klysti žmogiška.

 • Aš rūšiuoja maisto atliekas 16 metu turiu pasidarias kompostine dėže.ir man nereikia maišeliu ar kibirėliu.

 • Bynas prabalsavi už Vartų mokesčio pakėlimą, tai ko norir, juk socdemai niekuom nesiskiria nuo koncervų, O Bynas gražu šiandien 17 val bus Vikondoj pas uspaskinius, pažiūrėkit darbotvarkę, DP vasalas.

 • Buvo brežnevizmas tapo landzbergizmas.Kažkada aiškino per dvaro žiniasklaidas kad jeigu rūšiuosim atliekas, mokestis mažės. Kuo daugiau rūšiuojam tuo daugiau brangsta.Akivaizdu kad išrūšiuota šiukšlė yra kaip tam tikra žaliava , o žaliava kainuoja nemažus pinigus.Duodam žaliavą ir dar brangiai apmokestina. Gal reikia pradėti nuo pradžių, neberūšiuoti, ką tada mafijiniai biurokratėliai darys, ką degins? Žaliavos tai ir ne tik deginimo atliekos iš kurios išsiskiria šiluma ir gaminama elektra, bet ir popierius,metalai,medis,stiklas,tepalai ir t.t. visa tai turi kaina.Mulkina jus žmonės biurokratų armija,nes jiems turi algos kilti, tik jų deja nemažėja…

 • Tegu Bynas beinaiciuose rūšiyoja su skraiste

 • Mokestis didėja, tačiau atliekų vežimas mažės kitais metais (šiemet mieste veža 1 kartą per savaitę iš konteinerių prie individualių namų, o kitais metais – mieste veš tik kas antrą savaitę). Reiškia brangs dar žymiai daugiau…

 • nes mūginiai, tyrinėdami kėdainiuočių pokalbius, apčiulpinėja kiekvieną kauliuką ir stukalina autorius policijai.Peržvelkite jų rubriką,,Skaitytojai klausia“ ir ten rasite jų tiesų ir cinišką prisipažinimą,kai jie,perfiltravę RA,jos komentatorius priduoda policijai.Žodžiu ,būkite atsargūs turėdami priešą už kiemo vartų.Nereiks nė ruso,anys patys mus sustatys į koloną prie geležinkelio stoties.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video