Žemės ūkio technika: nauja ar naudota?

 Žemės ūkio technika: nauja ar naudota?

Kiekvienas ūkininkas ar žemės ūkio bendrovė darbinėje veikloje norėtų naudoti tik pažangią, modernią, naujausiomis gamybos technologijomis paremtą techniką žemės ūkio darbams. Visgi, lūkesčiai neretai prasilenkia su realybe, nes bet kurio tipo įranga, subalansuota žemės ūkio darbams, reikalauja tikrai nemenkų investicijų. Apsiriboti vienu agregatu taip pat negalima, todėl susiduriant su vienos ar kitos technikos poreikiu reikia ieškoti finansiškai palankiausių išeičių. Senos, funkcionalumą praradusios žemė ūkio technikos keitimas yra neišvengiama būtinybė. Visgi, sugedusią techniką galima atnaujinti keliais skirtingais būdais – įsigyjant naują arba gera būkle pasižyminčią dėvėtą techniką. Ar visada apsimoka investuoti į naują techniką? Ir, ar tikrai dėvėta žemės ūkio technika yra tik finansiškai palankesnis sprendimas?

Kuri technika patikimesnė – naudota ar nauja?

Žinoma, naujos žemės ūkio technikos įsigijimas tikrai yra saugus sprendimas. Perkant naują įrenginį, galima būti tikriems, jog investuojama į puikia būkle pasižymintį, jokių defektų bei trūkumų neturintį darbo įrankį. Be to, sparčiai tobulėja ir žemės ūkio technikos gamybos technologijos. Todėl naujesnė technika visada turi daugiau funkcijų bei modernių programų, kurios užtikrina didesnį darbo našumą. Patikimumo atžvilgiu, naudotą techniką verta pirkti tik tuomet, kai įmanoma įvertinti jos būklę. Kartais ir dėvėta technika reikalauja nemažų investicijų, kurios atsiperka – toli gražu ne visada. Susidūrus su naujos technikos gedimais, visada galima pasinaudoti taikomu garantiniu aptarnavimu, todėl remonto darbai nereikalauja jokių papildomų išlaidų. Sugedus dėvėtai technikai, visas problemas reikia spręsti patiems bei savarankiškai padengti išlaidas, susijusias su tokios įrangos remontu.

Kuri technika finansiškai palankesnė?

Vienas didžiausių, naujos žemės ūkio technikos trūkumų – aukšta kaina. Net ir antraeilę paskirtį atliekantys nauji žemės ūkio įrenginiai reikalauja nemenkų investicijų, todėl juos įsigyti gali nebent itin sėkmingi, stambūs ūkiai ar didelės žemės ūkio bendrovės. Naudota technika pasižymi ženkliai palankesniu finansiniu rodikliu, todėl tokią techniką įprastai įperka ir smulkesni ūkininkai. Žinoma, reikėtų nepamiršti, kad šiais laikais naujai technikai skiriamos paramos arba išduodamos paskolos, o tai, šiek tiek sumažina finansinę naštą. Visgi, yra ūkininkų, kurie nenori jokių ilgalaikių finansinių įsipareigojimų. Tokiu atveju, naudota žemės ūkio technika be jokios abejonės yra racionaliausia išeitis.

Ką rinktis – naudotą ar naują techniką?

Jeigu pavyksta rasti puikios būklės naudotą techniką žemės ūkio darbams, tuomet toks pirkinys yra puikus sprendimas, nes jis leidžia ūkyje turėti didelių išlaidų nepareikalavusį, tačiau puikiai funkcionuojantį darbo įrankį. Visgi, nusprendus įsigyti naudotą techniką, reikia labai atidžiai įvertinti jos būklę bei tokios įrangos pardavėjo reputaciją. Naudotą techniką rekomenduojama pirkti ne iš pavienių asmenų, o iš įmonių, kurios užsiima naudotos ir naujos žemės ūkio technikos prekyba. Vis tik, jeigu finansinės galimybės leidžia, visada pirmenybę reikėtų teikti naujai technikai.

Nors nauja įranga reikalauja didesnių pradinių investicijų, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje ji pasiteisina ir finansiniu atžvilgiu. Nauja įranga rečiau genda, todėl susiduriama su retesnėmis darbo prastovomis. Nauja technika taip pat turi geresnę komplektaciją, kuri leidžia reikiamus darbus atlikti greičiau, paprasčiau ir efektyviau. Ieškote naujos arba naudotos technikos savo ūkiui? Pažadame, Audrokestos žemės ūkio ​​​​​​​technika tikrai bus geras ir ištikimas pagalbininkas dirbamuose žemės plotuose. Šioje įmonėje parduodama gerai žinomų gamintojų, naudota ir nauja technika žemės ūkiui, pasižyminti ne tik nepriekaištinga būkle, bet ir pirkėjui palankia kaina, o ko daugiau gali reikėti sėkmingam ūkiui, tiesa?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video