Vyriausybė pritarė elektros ir dujų kainų kompensavimo tvarkai

 Vyriausybė pritarė elektros ir dujų kainų kompensavimo tvarkai

BNS Eriko Ovčarenko nuotr.

BNS inf.

Vyriausybė trečiadienį pritarė elektros ir gamtinių dujų kainų kompensavimo gyventojams tvarkai nuo šių metų liepos. Energetikos, Gamtinių dujų bei Elektros energetikos įstatymų pakeitimus dar svarstys Seimas.

Jam pritarus, išaugusi energetikos išteklių bus kompensuojama iš valstybės biudžeto, vadinasi, skirtumą sumokės visi mokesčių mokėtojai.

Pasak energetikos ministro Dainiaus Kreivio, pakeitimai susiję su Vyriausybės infliacijos pasekmių švelninimo paketu.

„Siekiama suvaldyti gamtinių dujų ir elektros energijos kainų šoką galutiniams vartotojams – buitiniams ir nebuitiniams vartotojams, pirmiausia verslui, sudaroma galimybė iš valstybės biudžeto lėšų šiems vartotojams kompensuoti dalį elektros energijos ir gamtinių dujų kainos“, – posėdyje teigė ministras.

Pagal ministerijos siūlymą, išlaidos iš dalies bus kompensuojamos iš valstybės lėšų, o paramą gaus visi vartotojai – tiek perkantys elektrą iš visuomeninio, tiek iš nepriklausomų tiekėjų, tiek ir tie, kuriems užtikrinamas garantinis tiekimas.

Bus kompensuojama tiek papildoma dedamoji prie persiuntimo kainos, tiek energijos tiekimo kaina.

Įstatymuose siūloma Vyriausybei nustatyti minimalią 1 kWh elektros kainą, žemiau kurios dalinis kompensavimas netaikomas, taip pat konkrečius jo dydžius.

Už dalinio kompensavimo administravimą buitiniams vartotojams būtų atsakingas Energijos skirstymo operatorius (ESO).

Siūloma įtvirtinti ir nuostatas dėl papildomos VERT tiekėjų priežiūros, susijusios su jų kainodara, taip pat „saugiklius“, kad tiekėjai nepiktnaudžiautų buitiniams vartotojams taikoma elektros kainodara.

Buitinių vartotojų kainų kompensavimui siūloma skirti 570 mln. eurų iš valstybės biudžeto, verslui – 120 mln. eurų.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video