Vyriausybė patvirtino ribą, kada reikėtų grįžti prie ribojimų

 Vyriausybė patvirtino ribą, kada reikėtų grįžti prie ribojimų

BNS Arno Strumilos nuotr.

Lietuvoje fiksuojant vis didesnius sergančiųjų koronavirusu skaičius, Vyriausybė trečiadienį svarstė, kokie ribojimai turėtų būti įvedami. Nutarta papildomus ribojimus vėl taikyti, jei ligoninėse būtų gydoma daugiau kaip 300 COVID-19 pacientų.

Šiuo sprendimu Vyriausybė siekia sukoordinuoti ir užfiksuoti, ko reikia imtis valdant koronaviruso pandemiją.

„Siūlome, kad sprendimai būtų priimami tada, kai papildomos įvairios priemonės, ribojimai taikomi, kai šalyje būtų pasiektas asmens sveikatos įstaigose 300 lovų užimtumas. Turėtumėme aiškiai pasakyti, kad tai nėra kažkoks žadintuvas, tikslus laikrodis ar diena X. Tai yra indikatorius, momentas, į kurį matome, kad judame“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys

Premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad siūlymai, jog ribojimai būtų priimami tik peržengus 300 lovų rodiklį „ne visai korektiški“. Ji pasiūlė, kad ribojimai būtų įvedami artėjant prie šios ribos.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu Lietuvos ligoninėse gydoma 118 pacientų.

Penkios pagrindinės kryptys

Pasak A. Dulkio, protokoliniame Vyriausybė sprendime numatytos penkios pagrindinės kryptys, kurioms turėtų būti pasiruošta. Pirmiausia numatyta suderinti būtinųjų kontaktinių veiklų sąrašą ir jų ryšį su galimybių pasu, aptarti galimybių paso ryšį su ES skaitmeniniu pažymėjimu, tuomet būtų numatyti ir konkretūs ribojimai.

„Antras dalykas – sutariame, kad iki tam tikros datos pateikiame pasiūlymą Vyriausybei dėl darbo ir veiklos sričių (…), norime tartis dėl to, koks tas sąrašas galėtų būti“, – teigė jis.

Taip pat planuojama diskutuoti dėl to, kaip būtų finansuojamas testavimas, aptarti, kokių profesijų darbuotojams dėl COVID-19 testuotis privaloma. Numatyta diskutuoti ir dėl ligos pašalpos mokėjimo bei kitų dalykų.

Pasiūlė įvesti galimybę nušalinti darbuotoją

Tuo metu I. Šimonytė taip pat pasiūlė įvesti galimybę nušalinti darbuotoją nuo pareigų, jei darbuotojas atsisako skiepytis „ne dėl medicininių priežasčių, jeigu tas darbuotojas negali dirbti nuotoliu“.

„Aš šito siūlymo nematau, bet manau, kad pakete įstatymų pakeitimų, kuriuos Vyriausybė Seimui galėtų siūlyti, toksai pasiūlymas galėtų atsirasti savo vietą“, – teigė I.Šimonytė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė patikino, jog tokia nuostata yra rengiama.

A. Dulkys taip pat patikino, kad jau yra pasiruošta „pašalinti galimybę“ nemokamai testuotis siekiant gauti galimybių pasą, bet patys sprendimai bus priimti vėliau. Jis taip pat informavo, kad tam dar turi būti įvertinta ir lietuviškojo galimybių paso bei jo reikalavimų sąveika su ES skaitmeniniu pažymėjimu.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė informavo, kad turintys antikūnų asmenys galimybių pasą greičiausiai galės gauti jau rugpjūčio pradžioje.

Pastaruoju metu plintant koronaviruso delta atmainai, naujų užsikrėtimų bei pacientų ligoninėse skaičius Lietuvoje auga. Pastarąją parą nustatyti 337 nauji susirgimai, ligoninėse gydoma 118 asmenų.

BNS ir rinkosaikste.lt inf.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video