Vyriausybė patvirtino pokyčius dėl galimybių paso: kada jo nebeprireiktų

 Vyriausybė patvirtino pokyčius dėl galimybių paso: kada jo nebeprireiktų

BNS nuotr.

BNS ir rinkosaikste.lt inf.

Vyriausybė trečiadienį patvirtino pokyčius dėl galimybių paso. Nuspręsta, kada būtų panaikinti arba sušvelninti ribojimai jo neturintiems žmonėms. Taip pat ministrų kabinetas priėmė tam tikras korekcijas dėl galimybių paso vaikams nuo 12 metų išdavimo.

Kas keičiasi?

Ministrų kabinetas patvirtino 300 užimtų COVID-19 lovų ligoninėse rodiklį, kuomet būtų atšaukiami arba sušvelninami ribojimai žmonėms be galimybių paso.

Numatyta, kad Vyriausybė panaikintų arba sušvelnintų galimybių paso taikymą, kai per kalendorinę savaitę ligoninėse nėra gydoma daugiau nei 300 koronavirusu sergančių pacientų.

Į šį skaičių neįtraukiami reanimacijos skyriuose gydomi žmonės, tad bendras užimtų lovų skaičius gali būti kiek didesnis.

„Vadinasi, jei turime kalendorinės savaitės laikotarpiu lovų užimtumą, kuris neviršija 300, mes peržiūrime apribojimus, o kai viršijame, priimame kitus sprendimus“, – pristatydamas pakeitimus sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Jis pažymėjo, kad šis kriterijus nėra naujas, tik būtų oficialiai įrašomas į nutarimą.

Statistikos departamento trečiadienio duomenimis, nuo koronaviruso ligoninėse šiuo metu gydomi 1292 COVID-19 sergantys pacientai, 119 iš jų – reanimacijoje.

300 užimtų lovų riba pasiekta rugpjūčio pradžioje, nuo tada šis skaičius ėmė augti, o vėl mažėti pradėjo lapkričio pradžioje, pasiekus beveik 2 tūkst. gydomų pacientų piką.

Galimybių pasas vaikams nuo 12 metų

Ministrų kabinetas priėmė korekcijas ir dėl galimybių paso vaikams nuo 12 metų išdavimo. Nutarta, kad galimybių pasas būtų taikomas nuo 12 metų ir dviejų mėnesių, taip sudarant sąlygas spėti pasiskiepyti vaikams, kurie 12 metų sulauks įsigaliojant tvarkai.

Vyriausybė yra priėmusi sprendimą nuo gruodžio 28 dienos iš vaikų nuo 12 metų, norinčių užsiimti tam tikromis veiklomis ar lankytis prekybos centruose, reikalauti galimybių paso.

Dėl sprendimo įvesti galimybių pasą nuo 12 metų piktinasi dalis tėvų, prie Vyriausybės ir Prezidentūros jie periodiškai rengė basų kojų akcijas.

Dabar galimybių paso reikia vaikams nuo 16 metų. Jis išduodamas paskiepytiems, persirgusiems ar besitestuojantiems žmonės. Jo neturintieji negali patekti į daugumą prekybos, pramogų vietų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video