Vyriausybė karantino įvesti neplanuoja

 Vyriausybė karantino įvesti neplanuoja

BNS Arno Strumilos nuotr.

Vyriausybė trečiadienį spręs dėl privalomo kaukių dėvėjimo uždarose patalpose, tačiau tam, pasak premjerės Ingridos Šimonytės, nereikės įvesti karantino režimo. Anot jos, teisininkai išaiškino, kad tokią priemonę įvesti galima ir esant ekstremaliai situacijai.

Vyriausybės vadovė taip pat patvirtino, kad daugiau pakeitimų, pvz., nustatant taisykles renginiams, kaip buvo svarstoma anksčiau, neplanuojama. 

„Iš paskutinių teisininkų išvadų panašu, kad apsieisim su ekstremaliąja padėtimi. Buvo pagrindinis klausimas, ar atsakomybė ekstremalios situacijos atveju už reikalavimo nesilaikymą tenka tam, kam turėtų tekti – žmogui, kuris nesilaiko reikalavimų, o ne paslaugų teikėjui, ne pardavėjui, ne įstaigai, ne organizatoriui. Teisininkai patikino, kad taip, taip būtų net ir nesant karantino režimo“, – sakė premjerė.

Blogėjant epidemiologinei situacijai valdžios institucijos planuoja įvesti privalomą kaukių dėvėjimą uždarose erdvėse.

Dabar turintiesiems galimybių pasą kaukių dėvėjimas yra rekomenduojamas.

Lietuva  praėjusią savaitę įžengė į blogiausią, „juodąją“, pandemijos spalvinę zoną. Statistikos departamento antradienį paskelbtais duomenimis, per praėjusią parą nustatyti 1225 nauji COVID-19 atvejai, mirė 11 žmonių.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų pasiekė 634,7 – per parą paaugo keliolika punktų. 

1 Komentaras

  • Kodėl Kėdainiuose nėra galimybės registruotis pasidaryti greitąjį antigeno testą. Kas čia per nesąmonės? Kituose miestuose galima, o čia visos minutės išimtos 12 dienų į priekį. Leiskit, kad mobilus punktas dirbtų ilgiau ir visi kam reikia, kad galėtų nuo COVID pasitikrinti.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video