VVKT ragina neatskleisti informacijos apie įtariamas reakcijas į vakcinas kitiems asmenims

 VVKT ragina neatskleisti informacijos apie įtariamas reakcijas į vakcinas kitiems asmenims

BNS nuotr.

BNS.lt inf.

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) ragina neatskleisti informacijos apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vakcinas kitiems asmenims.

„Lietuvoje duomenis apie sunkias ir nesunkias įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vaistus, įskaitant vakcinas, rinkti yra įgaliota tik VVKT“, – rašoma trečiadienį išplatintame pranešime.

Tarnybos teigimu, viešojoje erdvėje atsiranda skatinimų teikti informaciją apie tokias reakcijas kitiems asmenims. Kaip nurodoma pranešime, VVKT surinkta informacija yra registruojama specialiai tam sukurtose duomenų bazėse, užpildant patvirtiną formą ir perduodama į Europos duomenų bazę „EudraVigilance“. 

„Šią informaciją analizuoja ir vertina kompetentingi VVKT ir Europos vaistų agentūros ekspertai. Tokia nepageidaujamų reakcijų stebėsenos sistema leidžia nustatyti įtariamo šalutinio poveikio, apie kurį iki tol nežinota, ženklus ir gauti naujos informacijos apie žinomą šalutinį poveikį“, – nurodo tarnyba.

Jis ragina žmones būti budrius, saugoti informaciją apie apie sveikatos būklę ir neatskleiskite jos bet kam.

„Primename, kad informaciją apie vaisto (vakcinos) šalutinius poveikius yra skelbiama pakuotės lapelyje, taip pat VVKT interneto svetainėje“, – rašoma pranešime.

Pasak tarnybos, apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas galima pranešti internetu (https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv), užpildant formą ir atsiunčiant ją elektroniniu paštu (https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486; NepageidaujamaR@vvkt.lt) bei nemokamu telefonu 8 800 73 568.

5 Komentarai

  • Ar straipsnis turi autorių ?

  • Ko bijo, jeigu tokios geros ir patikimos vakcinos? Kam cia slepti? Butu istirtos normaliai nereiktu slepti salutiniu poveikiu..

  • Dar daugiau klausimų, nei atsakimų…!!!

  • Piš sau subine
    tegul išsibado ir nežaloja sveikų žmonių!

    • kad, dauguma žmonių žino, kokiems vaistams yra alergiški…..kol jauni ir sveiki nesusimąsto,kad reikia žinoti savo kraujo ir kitus tyrimus. Tidėl ir bijo dauguma tų skiepų, reakcijos po skiepų….O kiek žinau, skiepijasi dauguma dėl to, kad patektų į uždraustas įstaigas..kad galėtų laisvai gyventi… Šeimis gydytojai ne visi spėja..tad rūpintis savo sveikata bwliwka patiems…..deja…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video