Visose seniūnijose – po defibriliatorių

 Visose seniūnijose – po defibriliatorių

Visoms 11-ai seniūnijų savivaldybė nupirko po vieną defibriliatorių ir vedė mokymus, kaip jais naudotis.

Eglė KUKTIENĖ

Lietuvoje širdies ir kraujagyslių ligos vis dar yra pirmaujančios statistikoje pagal nusineštų gyvybių kiekį. Tokiais atvejais yra labai svarbu greitai suteikta pirmoji pagalba, iki kol pacientą į savo rankas perima medikai. Dėl to vis dažniau defibriliatoriai randami viešose vietose, tokiose kaip autobusų, geležinkelių stotys, net didžiosios parduotuvės.

Pirko vienuolika

Sveikatos sritį rajone kuruojančio vicemero Pauliaus Aukštikalnio iniciatyva kartu su Visuomenės sveikatos biuru buvo nupirkta 11 defibriliatorių – po vieną kiekvienai seniūnijai.

„Nuo darbo pradžios siekiau ir ne kartą buvau kreipęsis pagalbos ir į to meto Seimo narį Darių Kaminską, kad šią problemą spręstume daugiau padėdami žmonėms.

Kelias nueitas netrumpas.

Dabar situacija kaimiškosiose seniūnijose pagelbstint žmogui sutrikus širdies darbui ženkliai pagerės.

Šią iniciatyvą įsigyti ir įrengti defibriliatorius palaikė ir kiti rajono vadovai bei rajono tarybos kolegos“, – pasidžiaugė P.  Aukštikalnis.

Liko ir mokymams

Praėjusią savaitę įrenginius imta montuoti – pirmieji jie įrengti Surviliškyje ir Krakėse.

Tačiau defibriliatorius tėra tik daiktas, jei juo nemokama naudotis. Nors prie kiekvieno tokio įrenginio yra naudojimosi instrukcijos, visgi kritiniu momentu svarbu nepasimesti ir turėti bazinių žinių, kaip aparatu naudotis.

„Labai gerai tai, kad paskirto finansavimo užteko ne tik patiems įrenginiams, bet ir apmokymams, kaip jais naudotis.

Viliuosi, kad projektas bus tęsiamas ir toliau, nes faktas, kad vieno defibriliatoriaus seniūnijoje nepakanka. Jų turės būti daugiau – tikslas toks, kad kiekvienas galėtų tokį aparatą pasiekti per daugiausia 5 minutes.

Išklausyti mokymus turi bent tris kartus daugiau žmonių, o šalia defibriliatorių turi būti įdiegta ir automatinė Greitosios medicinos pagalbos iškvietimo funkcija.

Besinaudojantys išmaniosiomis technologijomis turi naudotis „AED alert“ programėle – ją galima nemokamai atsisiųsti į savo telefoną“, – sakė vicemeras.

4 Komentarai

  • O tai mokės žmonės juo naudotis?????????????/

  • Kad jie kabes, tai naudos nebus, kada kas paaiskins mums paprastiems zmonems, kaip juo naudotis, kas ismokins senus zmones? Nes kaimuose mazai jaunimo

    • Komentarą parašyti moki, o google naudotis tai nelabai?
      youtube.com/watch?v=6nmwXWoM2ts

  • Arteja rinkimai tai dabar valdzia ko tik nedaris 🤭 per tuos metus nieko naudingo nepadare…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video