Vis dar skaitančiame Surviliškio miestelyje atidaryta lauko bibliotekėlė

 Vis dar skaitančiame Surviliškio miestelyje atidaryta lauko bibliotekėlė

Kėdainių rajono Surviliškio miestelyje atidaryta lauko bibliotekėlė./Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono Surviliškio miestelyje atidaryta lauko bibliotekėlė. Šios bibliotekėlės iniciatorė yra Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinės mokyklos bei Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos bibliotekininkė Jekaterina Karmelavičienė.

Kilo idėja

„Idėja atidaryti bibliotekėlę kilo prieš porą metų. Pasiūliau prie šios iniciatyvos prisidėti Surviliškio seniūnei Redai ir Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos direktorei Virginijai Grigorjevienei. Jos šiai minčiai pritarė.

Tuo labiau kad čia, pro Surviliškį, eina „Camino Lietuva“ žygeivių kelias ir jie dažnai lieka nakvoti Surviliškyje.

Tad radome rėmėjų ir nupirkome lauko bibliotekėlę. Tikimės, kad ja naudosis surviliškiečiai ir miestelio svečiai“, – optimizmo neslėpė idėjos iniciatorė J. Karmelavičienė.

Žmonės skaito

Prie šios iniciatyvos prisidėjo Surviliškio seniūnė Reda Lukošienė ir Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos direktorė Virginija Grigorjevienė./Organizatorių nuotr.

Bibliotekininkė pasidžiaugė, jog žmonėms knyga buvo, yra ir bus reikalinga. O lauko bibliotekėlės atidarymą tik dar labiau suartins knygą ir žmogų, nes viskas čia labai paprasta.

„Bibliotekėlė prie Surviliškio seniūnijos. Žmonėms reikia, jie skaito. Šiuo metu nemažai suaugusių ir vaikų, ypač kai dabar vyksta Vasaros skaitymo iššūkis. Knyga yra žmogaus palydovė“, – paaiškino bibliotekininkė.

Kviečiami visi

Surviliškyje, erdvėje prie seniūnijos, po atviru dangumi pastatytos lauko bibliotekėlės vietos gyventojų ir svečių laukia septynias dienas per savaitę – visą parą.

Lauko bibliotekos unikalios tuo, kad jose, kitaip nei įprastose bibliotekose, nereikia skaitytojo bilieto, nėra nustatyto knygų grąžinimo termino.

Lauko bibliotekėlės veikia tuo pačiu principu – čia knygų niekas nekontroliuoja, jas paimti ar atnešti padėti ir palikti gali kiekvienas surviliškietis ar šio krašto svečias.

Šios bibliotekėlės iniciatorė yra Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinės mokyklos bei Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos bibliotekininkė Jekaterina Karmelavičienė.

Aut. past.

Prieš penkerius metus

Šiuo metu Kėdainių mieste ir rajone jau veikia keletas lauko bibliotekėlių. Jos Kėdainiuose gyvuoja jau penktus metus, o kėdainiečiai vis dar aktyviai ir noriai naudojasi šiomis knygų mainų vietomis.

Pirmoji lauko bibliotekėlė Kėdainiuose buvo atidaryta Gegučių parke per miesto šventę prieš penkerius metus, o antroji pradėjo veikti prieš trejus metus, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

Surviliškyje bibliotekėlė buvo atidaryta minint miestelio 521-ąjį gimtadienį.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video