Vilainiškiai paminėjo kūrybinės veiklos dešimtmetį (FOTOGALERIJA)

 Vilainiškiai paminėjo kūrybinės veiklos dešimtmetį (FOTOGALERIJA)

Vilainių skyriuje įspūdingu koncertu „Dainoje atradau save“ paminėtas šio skyriaus mišraus vokalinio instrumentinio ansamblio „Prie Nevėžio“ kūrybinės veiklos dešimtmetis./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriuje įspūdingu koncertu „Dainoje atradau save“ paminėtas šio skyriaus mišraus vokalinio instrumentinio ansamblio „Prie Nevėžio“ kūrybinės veiklos dešimtmetis. Per šį laikotarpį nuveikta išties daug: kolektyvas surengė daugybę koncertų ne tik mūsų rajone, bet ir kituose Lietuvos regionuose, aktyviai dalyvavo respublikiniuose ir regioniniuose konkursuose, romantinės dainos festivaliuose, taip pat Kėdainių rajono dainų šventėse, kapelų šventėse ir įvairiuose kituose renginiuose, ne kartą filmavosi televizijos laidoje „Duokim garo“, tad ir prizų bei apdovanojimų šiam kolektyvui netrūksta. Apie kolektyvą ir jo veiklą yra sukurtas megėjiškas filmas.

Universalus kolektyvas

„Prie Nevėžio“ – labai universalus kolektyvas, per savo kūrybinės veiklos dešimtmetį sukūręs įvairių koncertinių programų.

Vienose jų – jis tiesiog vokalinis ansamblis, reikalui esant, tampa liaudiškos muzikos kapela, kartais perkusijos ansambliu ar netgi dainos teatru.

Linkėjo klestėti, koncertuoti, žydėti

Šventiniame renginyje su kūrybinės veiklos jubiliejumi ansamblio „Prie Nevėžio“ narius ir meno vadovę Gražina Lapienienę sveikino Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, Vilainių seniūnas Antanas Bružas, Kėdainių kultūros centro projektų vadovė, redaktorė Daiva Burinskytė-Valdmonė ir kolektyvo ištikimi draugai bei artimieji.

Visi linkėjo ansambliui dar ilgai klestėti, koncertuoti, žydėti ir toliau savo melodingomis bei skambiomis dainomis džiuginti aplinkinių širdis.

Skambios dainos ir šokiai

Koncerte „Dainoje atradau save“ taip pat dalyvavo ir savo skambias dainas bei šokius sukaktuvininkams dovanojo Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Gegužinė“ su vadove Jolita Rutkauskiene, Kauno rajono Samylų kultūros centro Rokų laisvalaikio salės šokių kolektyvas „Rokai“ su vadove Gintare Milieškaite ir Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Beržynėlis“, vadovas Vytautas Danauskas.

Įteikė dovanėles

Renginio pabaigoje G. Lapienienė pasidžiaugė darniu kolektyvu, pasveikino ilgamečius jo narius: Danutę Navajauskienę, Jolantą Klevinskienę, Genovaitę Šmigelskienę ir Liudviką Lapienį, taip pat arčiau scenos pakvietė bei atminimo dovanėles įteikė ir buvusiems ansambliečiams.

Vienas reikšmingiausių ansamblio įvertinimų per pastaruosius keletą metų – respublikiniame vokalinių ansamblių konkurse „Kur aukštas klevas 2019“, kuris vyko Pakruojo rajono Linkuvos kultūros centre, laimėtas specialus Seimo nario Antano Matulo skirtas prizas už stiliaus pojūtį.

Aut. past.

Apjungė

G. Lapienienė neslepia, jog per dešimt metų keitėsi ansamblio sudėtis: vieni dalyviai pasitraukė, prie ansamblio prisijungė naujos pajėgos, tik kolektyvo siela energingoji meno vadovė nuo pat pradžios ta pati.

Nesenstanti, nepailstanti G. Lapienienė sako, kad ji be dainuojančių kolektyvo narių nieko nepadarytų, tačiau be gerbiamos meno vadovės tikrai nebūtų visų mėgstamo 2011 metais susikūrusio ansamblio.

„Prieš dešimt metų vadovavau mišriam vokaliniam ansambliui „Raskila“ ir moterų vokaliniam ansambliui „Obelėlė“.

Vilainių skyriuje tuo pat metu veikė ir liaudiškos muzikos kapela „Klevas“.

Šiems trims kolektyvams pradėjus irti, kilo idėja likusius jų narius suburti į vieną bendrą ansamblį.

Kadangi repeticijos vyksta prie pat Nevėžio upės kranto, todėl pavadinimo ilgai galvoti neteko – kolektyvą pavadinome simboliniu pavadinimu „Prie Nevėžio“ ir sėkmingai dirbame iki šių dienų“, – pasidžiaugia G. Lapienienė.

Specialus prizas

Anot meno vadovės, darnus ir susidainavęs kolektyvas stengiasi vykti visur, kur tik yra pakviečiamas.

Greta dalyvavimo krašto renginiuose, ansamblis taip pat nuolat aktyviai dalyvauja respublikiniuose ir regioniniuose renginiuose.

„Kur aukštas klevas“, „Nemunėlio vingiai“, „Sidabriniai balsai“, „Šilų aidai“ – tai tik keli iš daugybės konkursų, kuriuose galima išvysti „Prie Nevėžio“ kolektyvą.

Vienas reikšmingiausių ansamblio įvertinimų per pastaruosius keletą metų – respublikiniame vokalinių ansamblių konkurse „Kur aukštas klevas 2019“, kuris vyko Pakruojo rajono Linkuvos kultūros centre, laimėtas specialus Seimo nario Antano Matulo skirtas prizas už stiliaus pojūtį.

Visi sveikintojai linkėjo ansambliui dar ilgai klestėti, koncertuoti, žydėti ir toliau savo melodingomis bei skambiomis dainomis džiuginti aplinkinių širdis.

Aut. past.

Kaitos neišvengia

Šiuo metu mišrų vokalinį instrumentinį ansamblį „Prie Nevėžio“ sudaro 15 narių.

„Kadangi kolektyvą sudaro vyresnio amžiaus žmonės, todėl nuolatinės kaitos neišvengiame: vieni dėl sveikatos, kiti dėl kitų problemų palieka ansamblį, tačiau dėl to kolektyvo gyvenimas nesustoja, vis tiek judame į priekį, rengiame naujas programas, stengiamės aktyviai dalyvauti koncertinėje veikloje, važiuoti visur, kur esame kviečiami, taip pat stengiamės ir patys pasikviesti draugų“, – sako G. Lapienienė.

Šventinio renginio metu veikė Vilainių skyriaus mišraus vokalinio instrumentinio ansamblio „Prie Nevėžio“ pelnytų padėkų ir atminimo dovanėlių paroda./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Didelė ir graži šeima

Anot meno vadovės, kolektyvas jau įprato, kad sutartą dieną, sutartu laiku turi būti repeticijoje, na, o jei kurį laiką ansamblio nariai nesusitinka ir nepasimato, pasiilgsta vieni kitų. 

„Per metus ansamblis rengia apie 90 repeticijų, dalyvauja 10–15 koncertų, reiškia, kiekvienais metais kolektyvo nariai susitinka apie 100 kartų, taigi, per dešimt metų visi buvo susitikę apie 1000 kartų.

Ne veltui ansamblio nariai pasiilgsta vieni kitų, juk esame graži, didelė ir daug laiko kartu praleidžianti komanda – tarsi šeima“, – mintimis dalijasi G. Lapienienė.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video