„Vikonda grupė“ kviečia aplankyti tris „Džiazo gatvės“ scenas

 „Vikonda grupė“ kviečia aplankyti tris „Džiazo gatvės“ scenas

Geros muzikos ir puikių emocijų nestigo pernai, o šiemet festivalio organizatoriai žada ne menkesnį gerų emocijų pliūpsnį.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Jau 32-ą kartą laikinoji sostinė virsta didele džiazo scena, kurioje kiekvienas atras, ko pasiklausyti ar į ką pažiūrėti. Į Kauną vėl sugrįžo tradicinis „Kaunas Jazz“ festivalis. Be jau festivalyje pasirodžiusių puikių atlikėjų, balandžio 30-ąją „Džiazo gatvė“ įtrauks į smagius šokių sūkurius, skambius Lietuvos atlikėjų balsus ir improvizacinės muzikos garsus.

Šokių aikštelėje – Lietuvos breiko čempionas

Lengvu žingsneliu prasiėjus „Džiazo gatve“, kurios rėmėja jau trečius metus iš eilės yra „Vikonda grupė“, kiekvienas ras ausiai mielus muzikos garsus, o gal stabtels ties Vienybės aikštėje įsikūrusia Vikonda MODERN stage, kurioje savo lanksčius kūnus ir veržlią energiją demonstruos įvairių stilių šokėjai.

Praėjusiais metais „Džiazo gatvėje“ vykusiose gatvės šokių kovose nugalėtoju tapo Denis Ščiglo. O paklaustas, ką jam reiškia nugalėtojo titulas, šokėjas sakė: „Tai buvo dar viena pramoga, smagu buvo pašokti gatvėje ir būti įvertintam. Mūsų šokėjų ratas gana mažas, tad visus, kurie dalyvavo konkurse, pažinojau, esame šokių aikštelės kolegos. Susipažįstame dažniausiai per renginius“.

Trisdešimt dvejų Denis sako šokantis ne dėl titulų ir medalių, o dėl savęs, todėl laimėtų prizinių vietų labai nesureikšmina. Vis tik vienu didžiausių savo pasiekimų jis laiko tapimą 2021 metų Lietuvos breiko čempionu.

„Su komanda esame užėmę antrą vietą Estijoje vykusiame tarptautiniame breiko čempionate, kuriame taip pat dalyvavo estai, latviai, suomiai, lenkai – tai visai neblogas pasiekimas“, – kalbėjo šokėjas.

Denio teigimu, jis stengiasi dalyvauti visuose konkursuose, kuriose tik gali.

„Man tiesiog patinka šokti, dalyvauti, būti toje atmosferoje, nes tai tikrai nėra palyginama su jokiu kitu jausmu, kuris apima šokant scenoje. Nebent dainininkai galėtų mane suprasti: kai užlipa ant scenos, visi ploja, palaiko, tada tu gauni daug energijos, jos įsikrauni – būna labai smaguir tai motyvuoja.

Kai dar buvau tik pradedantysis šokėjas, jausdavau šiokį tokį nerimą, nervindavausi, ar viskas pavyks, dabar tai daugiau malonus jausmas, lengvas jaudulys, kuris užplūsta prieš einant į sceną“, – šokio emocijomis dalijosi 2021 metų „Džiazo gatvės“ nugalėtojas.

Pasidomėjus, ar vis tik būna, kad pasirodymo metu nepavyksta vienas ar kitas judesys ar triukas, šokėjas smagiai nusijuokė: „Visą laiką. Breike, bent jau aš vadovaujuosi tokia filosofija, kad jeigu tu suklysti, o klysti gana dažnai, tiesiog reikia mokėti išsisukti iš padėties.

Čia ir yra menas, kai tu suklysti, kai norėjai padaryti vienaip, bet išėjo kitaip, o apie tai, kur suklydai, žino tik du žmonės – tu pats ir tavo treneris“.

Šoka jau 16 metų

Denis pasakojo, kad gatvės šokiai jo gyvenime atsirado prieš maždaug šešiolika metų.

„Būdamas penkiolikos su savo klasės draugais nuėjau į Vilniuje esantį „Šatrijos“ jaunimo centrą-klubą. Ten ir pradėjau gatvės šokių šokėjo karjerą. Iš tiesų man tuomet ne tiek patiko šokti, kiek norėjau aplenkti visus kitus, mane tai labai motyvavo, – juokėsi šokėjas. – O po kurio laiko ir rezultatai pradėjo matytis.“

Ne paslaptis, jog šiems šokiams reikalingas ir didelis fizinis pasirengimas – ne kiekvienas sugebėtų atlikti tiek sudėtingų ir daug jėgos reikalaujančių judesių.

„Stengiuosi lankytis sporto klube, daryti prisitraukimus, kai turiu laisvą minutę. Taip pat dirbu treneriu, tad, galima sakyti, sportuoju kiekvieną dieną. Nepasakyčiau, kad labai lengva, bet, kai patinka tai, ką darai, net nekyla mintis ieškotis kokios nors lengvesnės veiklos“, – į klausimą, ar nepagalvojęs kada viską mesti ir užsiimti kuo nors paprastesniu, atsakė Denis.

Lengvu žingsneliu prasiėjus „Džiazo gatve“, kurios rėmėja jau trečius metus iš eilės yra „Vikonda grupė“, kiekvienas ras ausiai mielus muzikos garsus, o gal stabtels ties Vienybės aikštėje įsikūrusia Vikonda MODERN stage, kurioje savo lanksčius kūnus ir veržlią energiją demonstruos įvairių stilių šokėjai.

Aut. past.

Išmokti gali visi

Kaip šokėjas jau užsiminė, jis ne tik treniruojasi pats, bet ir treniruoja kitus, norinčius išmokti gatvės šokių meno. O norinčių mokytis, anot jo, yra įvairaus amžiaus.

„Mano mokiniai yra nuo 7 iki 40+ metų amžiaus. Vyriausias šokėjas, kurio tikslaus amžiaus nenoriu atskleisti, mokosi dar tik pirmus metus. Rezultatai jau po truputį pradeda matytis: pagerėjo fizinė forma, kūno pojūtis, geriau jaučiasi judant ant žemės.

Mes, būdami vaikai, labai dažnai ropojame ir turime kontaktą su žeme, suaugę, praktiškai jo nebetenkame. O breikas yra būtent kontaktinis šokis su žeme. Taigi, progresas tikrai yra, tačiau dalyvauti čempionatuose ir juos laimėti pradėjus mokytis šokti tokio amžiaus, yra labai sudėtinga“, – šypsojosi treneris ir kartu ragino nenuvertinti vyresnių šokėjų: „Galbūt jie gali ne tiek daug fizinių judesių atlikti, bet, kalbant apie stilių ir artistiškumą, jeigu ilgą laiką yra su tuo dirbę, jiems tai sekasi geriau. Labai lengva nuvertinti vyresnius žmones, bet iš tiesų jie turi labai daug patirties“.

Paklaustas, ar daug panorusių mokytis gatvės šokių, prasidėjus sunkesniems pratimams paprasčiausiai meta juos šalin, Denis teigė, kad su žmonėmis reikia dirbti taip, kad jiems to daryti nesinorėtų.

„Dažniausiai veikla demotyvuoja tada, kai žmogui yra per sunku. Todėl krūvį reikia didinti palaipsniui, skiriant pratimus pagal žmogaus sugebėjimus“, – kalbėjo treneris ir vylėsi, kad gatvės šokiai ateityje taps dar populiaresni nei yra dabar: „Bendrai šokėjų, ne tik gatvės šokių, Lietuvoje yra daugiau negu visų kitų sporto šakų sportininkų kartu sudėjus.

Kalbant apie gatvės šokius, jie galėtų būti populiaresni. Daugelis galvoja, jog jie skirti tik jaunimui. Tačiau iš tiesų gali šokti visi, kurie jaučiasi fiziškai pajėgūs, o jeigu nepajėgūs, tai sugebės per šokį išjudėti ir išmokti. Tai nėra paprasta, reikia įdėti labai daug darbo, bet, jeigu nuolatos aktyviai kryptingai mokysiesi ir treniruosiesi, tikrai įmanoma išmokti šokti“.

Kviečia susitikti „Džiazo gatvėje“

Gatvės šokių šokėjas ateičiai, sakė, planų dar turintis, tačiau Pasaulio šokių čempionatui, jo nuomone, forma nėra tinkama.

„Pasaulyje yra labai stiprių šokėjų ir nesu pasiruošęs su jais varžytis, bet Lietuvos, Baltijos šalių ir Europos mastu dar įmanoma pasiekti aukštų rezultatų. Todėl tikrai dar turiu ambicijų ateičiai“, – ryžtingai sakė Denis ir kvietė į „Džiazo gatvę“, kur ketina ir vėl pats dalyvauti bei parodyti geriausius rezultatus: „Ne viskas priklauso tik nuo manęs – turi patikti publikai, tau turi patikti muzika, pagal kurią šoki, nes pats jos pasirinkti negali, ji tiesiog atsitiktinai parenkama kiekvienam šokėjui, o paskui – jau tavo improvizacija“.

Skirtingiems skoniams – trys scenos

Tradicija tapę nemokami festivalio „Kaunas Jazz“ koncertai – puikus būdas pasinerti į svaigią renginio atmosferą. Todėl išeikite pasivaikščioti po Kauno centrą, kai miestą užliejanti džiazo nuotaika, yra su niekuo nepalyginama.

Prieš aštuonerius metus tai buvo tik eksperimentas, tačiau dabar „Džiazo gatvė“ jau taip įsitvirtino „Kaunas Jazz“ programoje, kad jos reikalingumu niekas nebeabejoja.

Joje šiais metais bus net trys scenos: dvi skirtos muzikai – Vikonda FREE stage, – kurioje koncertuos Vakarė Bivainytė & group, Kauno J. Gruodžio konservatorijos mokiniai, Artūro Noviko džiazo mokyklos mokiniai.

Kitoje – Vikonda FUSION stage – pasirodymus atliks KTU pučiamųjų grupė „The brass bees“, Aleksandro Dunio džiazo kvartetas ir „The bleach band“.

Trečioji scena – Vikonda MODERN stage Vienybės aikštėje, – nuostabi šiuolaikiška aplinka gražiai sugers gatvės šokius. Čia karaliaus lindihopas ir salsa, o „Kaunas Jazz Jam #8“ – įvairių stilių gatvės šokių kovose rungsis patys stipriausieji.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video