Vietinės rinkliavos Kėdainių rajone surenka daugiau

 Vietinės rinkliavos Kėdainių rajone surenka daugiau

Per aštuonis šių metų mėnesius Kėdainių rajono savivaldybei jau pavyko surinkti vietinės rinkliavos mokesčio 242 tūkst. eurų daugiau nei planuota. /Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Savivaldybės tarybai svarstant šių metų biudžeto projekto tikslinimo klausimą, daugiausia dėmesio sulaukė vietinės rinkliavos klausimas. Nors bendrai, vadovaujantis teisės aktais, biudžeto pajamos didėja daugiau kaip 427 tūkst. eurų, daugumai rajono tarybos narių rūpėjo tik tai, kodėl savivaldybė ketina padidinti rinkliavą už vietinių komunalinių atliekų surinkimą.

Surinko daugiau

Patikslintame biudžete matyti, kad 350 tūkst. eurų didėja vietinė rinkliava už komunalinių atliekų tvarkymą (asignavimai skiriami savivaldybės administracijai apmokėti už komunalines atliekas, konteineriams įsigyti).

Kaip aiškino Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Jolanta Sakavičienė, jau dabar, nesibaigus metams, matoma, kad surenkama vietinė rinkliava gerokai solidesnė nei buvo planuota.

Maža to, nemažai skolininkų perduoti skolų išieškojimo bendrovėms, dar daugelis gavo pakartotinius mokėjimo pranešimus, tad viliamasi, kad surinkta pinigų suma bus ir dar didesnė.

Gintautas Muznikas: „Atlikus skaičiavimą 2021 metams vietinės rinkliavos mokestinių pranešimų išsiųsta už 1 mln. 695 tūkst. eurų.“/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

„Pajamų planas buvo surinkti 933 tūkst. eurų. Tačiau surinkta per aštuonis mėnesius 1 mln. 175 tūkst. eurų – matome, kad vietinės rinkliavos surinkta beveik 242 tūkst. eurų daugiau nei planuota.

Teisės ir personalo skyrius informavo, kad yra 39 pažymos dėl skolų išieškojimo, o jų bendra suma siekia 12 tūkst. eurų.

407 fiziniai asmenys perduoti skolų išieškojimo įmonėms, bendra išieškomos skolos suma siekia 146,7 tūkst. eurų.

Pakartotinai liepos 19 dieną išsiųsta per 29 tūkst. mokėjimo pranešimų, raginančių susimokėti vietinės rinkliavos mokestį, kurio bendra suma 834 tūkst. eurų“, – kalbėjo skyriaus vedėja.

Ji pridūrė, kad nemažai raginimų susimokėti skolas buvo viešinama interneto svetainėse bei spaudoje, tad savivaldybei pavyko surinkti gerokai daugiau mokesčio nei buvo planuota.

Surinkta didesnė vietinė rinkliava per 8 mėnesius leidžia spėti, kad iki metų galo bus surinkta ir dar daugiau pinigų, tad ir suma biudžete gali dar didėti.

Aut. past.

Gali ir dar didėti

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Muznikas antrino, kad planuojant biudžetą skaičiai buvo labai aptakūs – dėl to, kad reikėjo sudaryti naują sutartį su atliekų tvarkymo bendrove „Ekonovus“, nebuvo galima tiksliai žinoti, kokias išlaidas savivaldybė patirs.

Surinkta didesnė vietinė rinkliava per 8 mėnesius leidžia spėti, kad iki metų galo bus surinkta ir dar daugiau pinigų, tad ir suma biudžete gali dar didėti.

„Atlikus skaičiavimą 2021 metams vietinės rinkliavos mokestinių pranešimų išsiųsta už 1 mln. 695 tūkst. eurų.

Tai reiškia, kad tokią pinigų sumą teoriškai galėtume surinkti. Tačiau suprantama, kad dalis įmonių ar fizinių asmenų gali mokesčio ir nesumokėti.

Dabartinis planas vietinės rinkliavos surinkimą didinti 350 tūkst. eurų yra dar ne galutinis ir gali dar didėti“, – kalbėjo G. Muznikas.

Keičiasi ir kitur

Į sąvartynus patenkančių komunalinių atliekų kiekis turi būti mažinamas./BNS nuotr.

Tikslinant biudžetą pasikeitė ir kai kurios kitos eilutės.

Finansavimas 30 tūkst. eurų didėja socialinei paramai mokiniams, 95,5 tūkst. eurų –

priešgaisrinei saugai, 12 tūkst. eurų kompensuoti patirtas išlaidas už skiepijimo nuo COVID-19  paslaugas (bus skirta Kėdainių PSPC).

120 tūkst. eurų mažėja finansavimas, skirtas atnaujinti ir plėsti komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūrą Kėdainių rajono savivaldybėje.

2 Komentarai

  • Kas is to, kad surenka daugiau, taciau kokybe paslaugos – tragiska. Pastoviai dauguma perdirbimui skirtu atlieku konteineriai pilni. Tiek popieriaus, tiek plastiko. Gal savivaldybe visgi isdrys pareikalauti is paslaugos teikejo Ekonovus tinkamai teikti paslauga ir tustinti konteinerius pagal poreiki, o ne pagal savo paciu susigalvota tvarkarasti, neatitinkanti realiu poreikiu.

  • Ekonovus Kėdainiuose dirba blogai, bet savivaldybės ponams tai nė motais. O mokestis už šiukšles kyla periodiškai. Neišmeskite senų sąskaitų ir įdomumo dėlei sulyginkite su naujomis. Kaskart tenka mokėti vis daugiau.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video