Vienas kitas medikas į Kėdainius dirbti atvyksta, bet gyventi čia nenori

 Vienas kitas medikas į Kėdainius dirbti atvyksta, bet gyventi čia nenori

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kėdainių sveikatos priežiūros įstaigos išnaudojo mažiau, nei galėtų sveikatos priežiūros specialistų skatinimo lėšų. Pagal šią programą iš savivaldybės biudžeto skiriamos lėšos gali būti naudojamos padengti dalį medikų išlaidų, jei šie perka arba nuomojasi būstą Kėdainiuose, tačiau, pasirodo, kad nors rajono gydymo įstaigoms ir pavyko pritraukti čia dirbti naujų medikų, tačiau nei vienas jų gyventi Kėdainiuose nenori, tad ir didelė dalis lėšų lieka nepanaudotos. Dalį pinigų, skirtų privilioti gydytojus dirbti Kėdainiuose, šios įstaigos prašo perkelti į kitas programas.

Liko nepanaudotų lėšų

Kėdainių ligoninei buvo skirti 120 tūkst. eurų, kad ši galėtų prisivilioti medikų, tačiau įstaiga iš šios sumos panaudojo tik 70 tūkst. eurų, tuo tarpu PSPC tam pačiam tikslui buvo skirta 105,1 tūkst. eurų, bet panaudoti tik 49 tūkst. eurų.

„Mūsų specialistų pritraukimo motyvacinėje programoje buvo atskiru punktu įtrauktos lėšos, kurias galima naudoti kompensacijoms perkant arba išsinuomojant būstą.

Per šiuos metus buvo pritraukti 5 gydytojai. Šis skaičius, lyginant su ankstesniais metais, yra didelis, tačiau nei vienas iš šių gydytojų nepanoro įsigyti būsto Kėdainiuose arba net nuomotis. Dėl to norime dalį lėšų perkelti į kaimiškąją programą kuro išlaidoms“, – sakė Kėdainių PSPC vadovė Joana Kleivienė.

Ji neslėpė, kad nors penki nauji medikai labai džiugina, vis dėlto darbo pasiūlyti ji galėtų dar bent keletui specialistų.

Kėdainių PSPC per pastaruosius metus pritraukė 5 naujus gydytojus, tačiau mielai priimtų dar keletą.

Aut. past.

„Išlieka dalis gydytojų, kurie yra pensinio amžiaus ir jie gali bet kuriuo metu išeiti.

Dabar dar bent penkis šeimos gydytojus, psichiatrą, odontologą įdarbintume nors ir iškart.

Bet pritraukti medikus išties yra labai sunku“, – neslėpė PSPC vadovė.

Ką viena atleido, kitai reikia susigrąžinti

Na, o Kėdainių ligoninėje situacija dėl gydytojų motyvacijos yra panaši – čia įsidarbinę gydytojai apsigyventi mūsų mieste noro taip pat nerodo.

Kėdainių PSPC vadovė Joana Kleivienė neslėpė, kad nors penki nauji medikai labai džiugina, vis dėlto darbo pasiūlyti ji galėtų dar bent keletui specialistų. Pritraukti medikus išties yra labai sunku./„Rinkos aikštės “ archyvo nuotr.

Kėdainių ligoninės specialistų pritraukimo programos lėšos daugiausiai naudojamos kvalifikacijos kėlimui bei transporto išlaidoms, nors ir čia pavyko sutaupyti, mat skaičiuotas poreikis buvo tada, kai kuro kainos buvo itin didelės.

Dalį pinigų ligoninė norėtų skirti kitur, mat vykdydama anesteziologijos programą susidūrė su nenumatytais iššūkiais.

„Turime problemą su anesteziologijos programa. Tam, kad įsigyta įranga veiktų, reikia atitinkamo slėgio vandens padavimui, tad mums reikia papildomų lėšų, kad ten viskas būtų sutvarkyta ir įranga veiktų, kaip ir priklauso“, – penktadienį Kėdainių politikams vykusiame rajono tarybos posėdyje sakė naujoji Kėdainių ligoninės vadovė Asta Šakickienė.

Nors savivaldybė gali padengti dalį medikų būsto įsigijimo ar nuomos išlaidų, paaiškėjo, kad nors naujų medikų pritraukti ir pavyko, nei vienas jų gyventi Kėdainiuose nenori.

Aut. past.

Tiesa, tai ne vienintelės problemos – mat buvusiai ligoninės vadovei Editai Vaškevičienei vadovaujant iš darbo buvo atleisti arba išėjo savo noru 69 darbuotojai.

Dabar, pasirodo, tam, kad ligoninė kokybiškai dirbtų ir sutrumpėtų eilės, reikia bent 15 gydytojų ir 8 slaugytojų, kuriuos rasti, be abejonės, gerokai sunkiau.

„Darbuotojų trūksta daug. Galiu pasakyti, kad iš turimo personalo 65 darbuotojai yra pensinio amžiaus, tad ne visi jų dirba pilnu etatu, ne visi gal dirbs ir toliau. Kalbėsime su kiekvienu jų, klausime, kokie jų planai ateinantiems metams.

Šiuo metu trūksta 8 slaugytojų, o tam, kad sumažintume laukiančiųjų eiles, trūksta ir 15 etatų gydytojų“, – sakė A. Šakickienė.

Kėdainių ligoninės vadovė Asta Šakickienė: „Pagal atlyginimus Kėdainiai nėra prasčiausioje vietoje, bet yra kur temptis, nes kitos ligoninės siūlo priedus, siekiančius ir 50 proc. nuo atlyginimo.“/„Rinkos aikštės “ archyvo nuotr.

Direktorė sakė kalbinsianti, kad ne pilnus etatus ligoninėje turintys medikai Kėdainių ligoninę pasirinktų pagrindine darboviete ir pasididintų savo krūvį čia, susimažindami krūvį kitose gydymo įstaigose.

Dirbti ateitų, bet ar pajėgs išmokėti atlyginimą?

Tiesa, gydytojų trūksta ne tik Kėdainiuose, tad medikai šiuo metu gali rinktis kur ir už kiek dirbti.

„Mes ieškome kardiologo, endokrinologo, psichiatro, anesteziologo, dermatovenerologo, vidaus ligų, gastroenterologo, medicinos, šeimos gydytojų ir t.t.

Endokrinologas galėtų ateiti pas mus dirbti, bet tik tokiu atveju, jei gautų 5–6 tūkst. eurų į rankas. Visose ligoninėse jų trūksta, todėl jie patys renkasi, kur eiti.

A. Šakickienė

Užsitikrinę gydytojus, mes pasiektume vieną iš tikslų – prailginti konsultacinės poliklinikos darbą, išplėstume paslaugų teikimą šeštadieniais, kas tikrai būtų patogu mūsų pacientams. Taip pat ieškome klinikinio logopedo, nes pagalbos reikia ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, pvz., po ištikusio insulto“, – sako naujoji ligoninės direktorė ir pridūrė, kad kai kurias paslaugas, tokias kaip kardiogramų skaitymą, galima gauti ir nuotoliu, tad tokią paslaugą jie ir planuoja įsigyti.

Žinoma, norint įdarbinti medikų, riekia turėti kuo juos prisivilioti. Atlyginimas čia atlieka didelį vaidmenį, nors ne ką mažiau svarbus ir kolektyvas bei atmosfera darbe.

„Pagal atlyginimus Kėdainiai nėra prasčiausioje vietoje, bet yra kur temptis, nes kitos ligoninės siūlo priedus, siekiančius ir 50 proc. nuo atlyginimo.

Kėdainių ligoninėje trūksta 15 gydytojų ir 8 slaugytojų.

Aut. past.

Pagal kolektyvinės šakos sutarties punktus matome, kad jei norėtume pasiekti 3,5 tūkst. eurų atlyginimą savo gydytojams, slaugytojams turėtume mokėti 2,01 tūkst. eurų, kas yra neįmanoma šiandien nei vienai gydymo įstaigai. Šakinis susitarimas vieniems naudingas, bet kartu apsunkina, todėl bendraujame su profsąjunga ir bandome ieškoti sprendimų.

Na, o tarkime endokrinologas galėtų ateiti pas mus dirbti, bet tik tokiu atveju, jei gautų 5-6 tūkst. eurų į rankas. Visose ligoninėse jų trūksta, todėl jie  patys renkasi, kur eiti“, – neslėpė A. Šakickienė.

Vis dėlto, nepaisant sunkių sprendimų, ligoninei pavyko prailginti reabilitacijos laiką iki 19 val.

Taip pat greitai bus atidarytas Geriatrijos skyrius, kuriame taip pat reikės nemažai personalo.

13 Komentarai

 • O tai kokia problema dėl atlyginimų? Vaškevičienė ir po 10 tūkstančių surasdavo savo favoritams sumokėti. Pakelkit visiems po 10 gabalų, tai neatsiginsit norinčių ir dirbti ir gyventi medikų Kėdainiuose.

 • Pagal kai kuriuos politikus medikų Kėdainiuose nereikia, juk puikiai gydo naujos spintelės ir gėlytės ant palangių. Leiskit Talmantui pasireikšti, tai su tokiais proteliais tik atbaidys nors kiek susidomėjusius galimybe dirbti medikus.

 • Kaip nukvakėlius išrenka į tarybą, tai nėra kuo stebėtis

 • Įdomu kodel Staliorienę senai jau pencininkė ir laiko senelių prieglaudos direktore, negi nėra norinčių jaunesnių, kažkodėl Gogaitį tai staigisi atleido, nors puikus buvo, negi čia ta ponia rinkimuose puikiai dalyvauja.

 • Staliorienę pakeiskit, leiskit jaunus žmones, o tai kas mėnesį koncertus rengia tokius, kokių net mieste nebūna. Už kokius pinigus???

  • Staolienę neatleis. Tai kas seneliam parodys kaip balsuot? Koncertai mūsų savivaldybėje svaebiausua. Kur Bynas eis, jei jų nebus.

 • tai ble… cia virm del baltos galvos nesinori but pastoviai kelia srsalus dingtu n is cia tai ir kedainiuose mieliau butu gybent. zentas jau tepe dabar jai laikas

  • Svarbu gp tikrintojos zmones neisrinko i merus kur baznycioj tikrino gp

   • Juodelienės taip pat neišrinko,

 • Galimai išgeria su Valentinutai ir laiko ją. Veidas jau pavargęs,matosi…

 • Kokia gudri direktorė, pareiškė, kad gydytojų trūksta, o tai naujiena.

 • Zaprasto dirbčiau akušeriniame,bet bėda ,kad jo nėra…

 • Kad būtumėt matę kaip PSPC direktorė lankstės prieš Tamulį ir pataikavo per PSPC gimtadienį. Net graudu buvo žiūrėt. Biausiau kaip sovietmetyje. Neturėjau kur akių dėt.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video