Vėl pertvarkos savivaldybėje: tam jau nebereikia nė tarybos sprendimų

 Vėl pertvarkos savivaldybėje: tam jau nebereikia nė tarybos sprendimų

BNS/ Irmanto Gelūno nuotr.

Penkerius metus be pokyčių savivaldybės administracijoje dirbusi krašto valdžia nusprendė kaip reikiant perstumdyti valdininkų kėdes. Ir tam jau nebereikia nė rajono tarybos pritarimo – rajono meras su savo komanda tvarkosi kaip nori: skyriai skaidomi ir jungiami. Nors ir teigiama, kad darbuotojų atleisti neplanuojama, tačiau kai kurie atleidimo lapelius visgi  gavo, o penki darbuotojai turės užimti kitas pareigas, nei ėjo iki šiol.

Perskirstys funkcijas

Savivaldybės atstovai teigia, kad pokyčiai yra atliekami atsižvelgiant į Vietos savivaldos įstatymo ir kitų teisės aktų pasikeitimus, kuriais buvo keičiamos savivaldybės funkcijos, siekiant tinkamai organizuoti savivaldybės administracijos darbą bei optimizuoti darbo resursus, perskirstyti atliekamas padalinių ir jų darbuotojų funkcijas, padaliniams priskirtų sričių ir funkcijų apimtis, keičiamas darbo organizavimas.

Nuo birželio 1 dienos pokyčiai laukia savivaldybės Bendrojo skyriaus – iš šio skyriaus priežiūros bus išimama atliekų tvarkymo sritis ir susijusios funkcijos, o jos bus atiduodamos naujai steigiamam Aplinkosaugos skyriui.

Tačiau pats Bendrasis skyrius taip pat išliks.

Švietimo, Kultūros ir sporto skyriai sujungiami į vieną skyrių – bus steigiamas Švietimo, kultūros ir sporto skyrius.

Statybos ir turto skyrius bus skeliamas pusiau, vietoje jo atsiras du skyriai: Statybos skyrius ir Turto valdymo skyrius.

Vietoj Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus steigiami du atskiri padaliniai: Žemės ūkio skyrius ir Aplinkosaugos skyrius.

Nors Kėdainių rajono savivaldybės administracijos skyriai ir skaidomi, ir jungiami, darbuotojų atleisti neplanuojama, tačiau penki jų turės užimti kitas pareigas, nei ėjo iki šiol./„Rinkos aikštės“ archyvo/Aldo Surkevičiaus nuotr.

Penkių darbuotojų laukia pokyčiai

Savivaldybė taip pat informuoja, kad jau yra įteikti penki įspėjimai pareigybėms, kurios naikinamos.

Naujos pareigybės bus keturios: Aplinkosaugos skyriaus vedėjo, Statybos skyriaus vedėjo, Turto valdymo skyriaus vedėjo ir savivaldybė perėmė miškų žemę, todėl naujai įsteigtame Aplinkosaugos skyriuje steigiama miškininko specialisto pareigybė.

„Atleisti darbuotojų neplanuojama, kadangi visą įspėjimo laikotarpį iki 2024 m. birželio 1 d. bus siūlomos kitos tinkamos, laisvos pareigos visuose įstaigos padaliniuose“, – sako savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Muznikas. Jis taip pat patikino, kad ši savivaldybės administracijos pertvarka nepareikalaus jokių papildomų lėšų.

Administracijos direktorius turės pavaduotoją

Kol kas G. Muznikas dirba vienas ir pavaduojančio asmens neturi. Anksčiau administracijos direktoriai galėjo turėti net du pavaduotojus, tačiau nuspręsta iš buvusių dviejų administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigybių palikti tik vieną, bet už tai yra patvirtinti du vicemerai, kurie ir atlieka administracinio darbo funkcijas.

Toks sprendimas išlieka ir nuo 2024 m. birželio 1 d. administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigybei turės būti skelbiamas konkursas arba galimas valstybės tarnautojo perkėlimas įstatymų nustatyta tvarka.

Tikinama, kad papildomų išlaidų šios pareigybės įvedimui nereikės, išskyrus, žinoma, mokamą atlyginimą, tačiau koks jis, kol kas neaišku, mat bus nustatytas tik skelbiant konkursą.

10 Komentarai

 • panašu į viešnamio paslaugų pagerinimą, kai perstatinėjamos lovos.

 • Jei savivaldos įstatymas yra, jam neturi pritarti Taryba, nes visiškai ne jos kompetencija ir ne Taryba leidžia įstatymus.

 • Kvilienę ir Danusę išmeta?

  • Koks skirtumas taryba ar ne taryba visur savi. Anksčiau dar Grinkevičius turėjo savo nuomonę o dabar ir tas pataikauja merui. Prie lovio gerai.

 • Geros naujienos! Grėsmę Lietuvos saugumui keliantis Rusijos pilietis V. Vodo išsiųstas į Rusiją
  Skaitykite daugiau: https://www.alfa.lt/aktualijos/lietuva/gresme-lietuvos-saugumui-keliantis-rusijos-pilietis-v-vodo-issiustas-i-rusija/332067/

  • Suprantu, kad džiaugiatės, bet tema ne apie tai ir reklamuoti kitus puslapius gal nelabai. Žinoma, tai tik mano nuomonė, bet visgi paklauskite savęs, ar tai tikrai toks jau stebuklas? Daug žmonių pripažinti grėsme ir „išpašolvoninti“, šis asmuo ne išimtis.

 • Aiskint kaip gerb merui dirbti

  • Per grubiai, tamsta. Patinka ar nepatinka nuomonė yra kitas klausimas, bet tada reikia diskutuoti, o ne įžeidinėti. Kažkas merą gerbia, kažkas vicemerą, dar kitas – miesto švaros prižiūrėtoją nuo šiukšlių. Bet norėtųsi pagarbos. Žinau, sunku kartais, bet visgi…

 • Švietimo, kultūros ir sporto skyrius 🙂 = 🙂 Draugelis ceremonmeisteris padės tyliau atitraukti švietime pasižymėjusią perlinę.

  • Bet ta durnė perliukė aukštojo neturi? Kaip ji konkursą laimės? Reiks paskūsti FNTT.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video