Vanduo apsėmė du miesto lopšelius-darželius (FOTOGALERIJA)

 Vanduo apsėmė du miesto lopšelius-darželius (FOTOGALERIJA)

Dėl problemos kaltas iškritęs gausus kritulių kiekis, su kuriuo vietinė kanalizacija tiesiog nesusitvarkė./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Pirmadienio rytas neramiai prasidėjo Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams, nors ir be švyturėlių ir be specialiųjų garso signalų, tačiau gerą pusdienį ugniagesiai skubėjo padėti Kėdainių mieste įsikūrusiems lopšeliams-darželiams, mat vanduo apsėmė rūsio patalpas.

Anksti ryte

Pirmasis pagalbos prašymas ugniagesius pasiekė prieš aštuntą ryto iš Mindaugo gatvės. Buvo gautas pranešimas, kad lopšelyje-darželyje „Vaikystė“ apsemtas rūsys, vanduo pakilęs 15–20 cm. Atvykę ugniagesiai įvertino situaciją, 200 m² rūsio patalpa buvo apsemta. Elektriniu siurbliu vanduo išsiurbtas.

Po kelių valandų

Po poros valandų į ugniagesius kreipėsi lopšelio-darželio „Vyturėlis“, esančio Josvainių gatvėje, ūkvedė, kuri pranešė, kad vandeniu užpiltos rūsio ir maisto laikymo patalpos.

Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai atliko žvalgybą. Vanduo buvo pakilęs daugiau nei 50 cm. Elektriniu siurbliu vanduo išsiurbtas.

Tenka padėti

Pats gelbėjimo darbuose dalyvavęs Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas sakė, jog šį kartą dėl problemos kaltas iškritęs gausus kritulių kiekis, su kuriuo vietinė kanalizacija tiesiog nesusitvarkė.

„Taip, patalpos skęsta po vakarykščių liūčių. Iškrito labai gausūs krituliai, tikslaus skaičiaus nepasakysiu, bet vietomis iškrito viso mėnesio norma.

Žinoma, į pagalbą tokios įstaigoms mes vykstame. Turime siurblį, įvertiname situaciją, nes gali būti bėdų dėl elektros instaliacijos, vandenį išpumpuojame.

O to priežastys dažniausiai tokios, kad kanalizacijos sistema nesusitvarko su ekstremaliu kritulių kiekiu, gal kažkur nešvarumai, užsikimšimai pasitaiko.

Problema yra kasmet, daugiau ar mažiau, tačiau pranešimų būna kasmet. Tiesa, daugiausia jų būna per pavasarinį potvynį“, – akcentavo A. Eidimtas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video