Valymo įrenginiuose netikėtas radinys – negyvi šamukai

 Valymo įrenginiuose netikėtas radinys – negyvi šamukai

Kėdainių vandenys“ valymo įrenginiuose aptikti negyvi šamai. Manoma, jog jie ten pateko iš žuvininkystės ūkio „Šamūkis“, kuris galima neteisėtai savo nuotekas leido į „Kėdainių vandenys“ valymo įrenginius./Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Praėjusią savaitę „Kėdainių vandenys“ valymo įrenginiuose aptikti neeiliniai „svečiai“ – negyvi šamukai. Kol kas dėl jų pasirodymo čia atliekamas tyrimas, tačiau, pasak įmonės technikos direktoriaus Romualdo Gailiūno, jau aišku, kad jie į valymo įrenginius atklydo iš Akademijoje esančio žuvininkystės ūkio „Šamūkis“. Šią informaciją patvirtina ir ūkio direktorė Justina Kočetova.

Didelio užterštumo nėra

„Mūsų siurblinėje atradome mažų negyvų šamukų. Pradėjome ieškoti, iš kur jie ir kokia čia situacija. Galiausiai atsekėme iki „Šamūkio“, – aiškino R. Gailiūnas. – Pasirodo, jie su mumis neturi sudarę nuotekų šalinimo sutarties, bet nuotekas leidžia į mūsų tinklus. Dabar aiškinamės toliau, kas ir kaip.“

Technikos direktoriaus teigimu, nuotekos nėra labai užterštos, bet į įrenginius patenkantis lietaus vanduo turi labai didelės įtakos valymo įrenginių kokybei.

„Kol kas nuotekų dar neištyrėme, bet paėmėme mėginį, ištirsime jį ir žinosime, ko ir kiek ten yra. Tačiau jokio didelio užterštumo nėra, o ir pas mus patekę šamukai nedideli – 10-15 cm“, – sakė pašnekovas.

Anot jo, buvo atvykę įmonės savininkai, kol kas paaiškinti nieko negalėjo: „Bandė sakyti, kad 2016 m. buvo mūsų įmonės darbuotojų žodinis pritarimas, leidžiantis jiems pasijungti prie „Kėdainių vandenys“ valymo įrenginių ir tiek žinių.

Romualdas Gailiūnas: „Esame nusiuntę jiems raštą, pagal įstatymą paskaičiavę žalą ir baudą, kokia turėtų būti, bet kol kas nežinome, kaip bus toliau. Nenoriu kalbėti apie tai, kokia bauda galėtų būti. Dabar esame užblokavę jų nuotekas, į savo tinklą jų neleidžiame“./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Esame nusiuntę jiems raštą, pagal įstatymą paskaičiavę žalą ir baudą, kokia turėtų būti, bet kol kas nežinome, kaip bus toliau. Nenoriu kalbėti apie tai, kokia bauda galėtų būti. Dabar esame užblokavę jų nuotekas, į savo tinklą jų neleidžiame“.

Kaip „Rinkos aikštei“ sakė R. Gailiūnas, apie situaciją buvo informuotas įmonės akcininkas Kėdainių rajono savivaldybė bei aplinkosaugininkai.

„Galutinio sprendimo dar neturime“, – kalbėjo technikos direktorius.

„Kėdainių vandenys“ minėjo, kad jie norėtų iš mūsų išsiieškoti jų patirtą žalą. Mes tikslinamės aplinkybes ir atsakomybės nesikratome“.

J. Kočetova

Incidentą nagrinėja Viešosios tvarkos skyrius

Tuo metu Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius sakė nieko negalintis komentuoti, nes visą informaciją apie tai turi įmonė „Kėdainių vandenys“. Tačiau patvirtino, jog gavo įmonės informaciją apie protokolo surašymą.

„Mes gavome „Kėdainių vandenys“ raštą dėl protokolo surašymo. Jis perduotas Viešosios tvarkos skyriui, kuris tai nagrinėja. Tačiau visus paskaičiavimus apie neoficialų prisijungimą, nuostolius ir panašius reikalus skaičiuos pati įmonė“, – teigė A. Kacevičius.

Kaltę pripažįsta ir atsakomybės nesikrato

Justina Kočetova: „Savo uždaroje valymo įrenginių sistemoje turėjome gedimą ir manome, kad būtent dėl to dalis vandens, kuriame auga mažos žuvytės, galėjo galimai persipilti į „Kėdainių vandenų“ sistemą“.

Savo ruožtu žuvininkystės ūkio direktorė Justina Kočetova tikino, jog aiškinasi situacijos aplinkybes.

„Jos iki galo dar nėra aiškios, bet savo uždaroje valymo įrenginių sistemoje turėjome gedimą ir manome, kad būtent dėl to dalis vandens, kuriame auga mažos žuvytės, galėjo galimai persipilti į „Kėdainių vandenų“ sistemą“, – aiškino J. Kočetova ir užtikrino, jog „tikrai nebuvo nelegaliai leidžiamos atliekos į „Kėdainių vandenų“ valymo įrenginius“.

„Mūsų sistemos apskritai nėra susietos, mes nesame į ją pasijungę. Ir mūsų vanduo nėra atliekos, nes tai yra vanduo, kuriame auga žuvis, o žuvis neauga nešvariame vandenyje. Tas vanduo yra pakankamai švarus“, – kalbėjo ūkio direktorė.

Pasak jos, gedimai sistemoje yra pašalinti ir vanduo į „Kėdainių vandenų“ sistemą nebepatenka, tai jau sutvarkyta.

„Mūsų siurblinėje atradome mažų negyvų šamukų. Pradėjome ieškoti, iš kur jie ir kokia čia situacija. Galiausiai atsekėme iki „Šamūkio“.

R. Gailiūnas

„Mes patys turime uždarą sistemą. Jei esate kada domėjęsi, akvakultūros ūkiai būtent ir yra tokie, kur yra uždara sistema, t. y. mes patys paimtą vandenį išsivalome ir grąžiname atgal į sistemą. Tai reiškia, kad žuvis auga tame pačiame vandenyje. Turime savo biologinius įrenginius, yra specialios bakterijos, kurios naikina dumblą“, – tikino J. Kočetova.

Pašnekovės teigimu, žuvininkystės ūkio veikla nėra sustabdyta ir toliau vykdoma. O priskaičiuotą žalą ketina atlyginti.

„Kėdainių vandenys“ minėjo, kad jie norėtų iš mūsų išsiieškoti jų patirtą žalą. Mes tikslinamės aplinkybes ir atsakomybės nesikratome“, – sakė žuvininkystės ūkio direktorė.

16 Komentarai

 • Šventoji koncervatorė, teisingoji, skaisčioji… Ir nelegalūs valymai? Kaip čia dabar?

  • Kur dingo jos meilė tėvynei ir gamtai? Aj, čia kaip ir šlamučiai, nekenčia rusų, bet ruso įmonėje dirba, nes ruso pinigai kvapo juk neturi 🙂

  • Dar gal galima butu pakrinti sito ukio buhalterine apskaita?:) labai jau mandra ponia Justina.:)

   • Tikrai praverstų 🙂 perkant jokių čekių, nieko. Vis kasos aparatas sugedęs 🙂

 • Konservai niekada nera del nieko kalti, kaip ir tas kur itariamas tvirkinimu, cia kalta rasija del visko! Cia kompromituoja del rinkimu!

 • Pasinaudojo gal ir neteisėtai-skandalas.O kaip iš galimų kelias savaites į Nevėži bėgo nešvario nuotekos-jau pamiršot.

 • Konservatoriai tiesiog yra tokie , kokie yra. Ko čia stebėtis. Pedofilijos skandalai, kitų dergimas, parsidavimas ‘laisviečiams“ ir palaikymas narkotikų dekriminalizacijos, arogancija ir savo vertybių pametimas…. Pagalvoki, tas „šamukų“ skandaliukas yra menkas prieš visą tai.

  • Na bet nieko sau persipylė! Vadinas nuolat visas nefiltruotas vanduo bėgo nevalytas į nuotekas. O tai reiskia po 10m3 per parą. Be jokios filtracijos🙈o bačkų plovimas, chemija, o ir šamukai nepabėgo, o buvo kaip dvėsielena supilta greituoju būdu. Tikėjosi, kad kol dakeliaus – suirs ir su kitais susimaisys… Konservai, konservatoriai, užsikonservavo ir šūds nesuyro. Nuodugniau šią įmonę patikrint…

  • Sita „svaruole“ raso skundus, kad Akademijos tvenkinyje zmones sunis veda pabraidyti, atvesinti karsta vasaros diena(nors tai yra legalu) …o pati dvasnas su chemikalais i nuotekas leidzia,i jas net oficialiai neprisijungus ir viskas normaliai…

 • į tinklus nebeleidžia, tai dabar tas atliekas pils į griovį? Į Dotnuvos dvaro tvenkinį, kaip padarė su pelenais, kur kepė žuvį su Beata?

 • perplaukia į nuotekas,tai kas gali paneigti,kad ir ,,muterkos “su tualetiniu popierium ten nenuvažiuoja?

 • Kuo jis tik nebuvęs,a?Kaip tas šamukas pralenda visus filtrus ir toliau viršikinauja…

 • Tak eto blyn yš maną konciarvą fabryką šamiecay spyzdili y laisvią. Aš blyn naują kanciarvą parcyją „Giąros žuvjės kanciarvas“ su maną mordą ant sloyko nakleikės būčeu paleidys v proyzvodsvą. A dabar tai raykės voblą naudoti yš Kidainių Nyvėžio gavniankės, blyn.

  • taip kad,Viktorai ,nenusimink su savąja.Svarbu kad jumorą išlaikai,o tai geriau už bet kokius vitaminus.

 • Netvirkinkit Kocetovu šamukų jūs darbo partijos portalai. Ji juk „skaidrumo įsikūnijimas“, nieko nežinojo, nieko nematė. Jai tik svetimas šūdas smirda, o savi pinigai ne. Seniausiai ten viską leidžia į tinklus ir apsimetinėja doruole.

 • Juastina yra mūsų komandos dalis- koncervatorė, prašome prieš rinkimus nesmerkti.Kas čia tokio, kad taip nutiko, mums viskas galima.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video