Valdžia mokytojams spjovė į veidus: daugiau pinigų nebus – pažado tesėti nesiruošia

 Valdžia mokytojams spjovė į veidus: daugiau pinigų nebus – pažado tesėti nesiruošia

Seimo sprendimo dėl atlyginimų didinimo mokytojai laukė Seimo posėdžių salės balkone, tačiau jiems teko patirti didelį nusivylimą./BNS Žygimanto Gedvilos nuotr.

Gruodžio pradžioje, nors ir per plauką, tačiau buvo priimtas valstybės biudžetas. Ir nors švietimiečiai laukė šios dienos kaip paskutinio vilties spindulio, vis dėlto jis taip ir neišaušo. Papildomų pinigų mokytojams, tam, kad būtų tikrai visiškai įgyvendintas švietimo susitarimas, valdantieji skirti nepanoro. Jie apskritai nedalyvavo balsavime ir nesiteikė nei išgirsti, nei išsakyti argumentų, kodėl spjauna mokytojams į veidus.

Atlyginimams – mažiau pinigų nei žadėjo

Tiesa, mokytojai streikais šio bei to pasiekė. Vyriausybė biudžete numatė lėšas tam, kad kitąmet mokytojų algos augtų dviem etapais – po 10 proc. nuo sausio ir mažiausiai 11 proc. nuo rugsėjo. Tam paskirta daugiau kaip 300 mln. eurų.

Vis dėlto opozicija sakė, kad ir kaip skaičiuotum, švietimo susitarime užsibrėžtas tikslas iki kitų metų galo mokytojų atlyginimus pakelti iki 130 proc. vidutinio darbo užmokesčio už vieną etatą nebus įvykdytas. Su paskirtais 300 mln. eurų maksimaliai galima pasiekti 125 proc. didėjimą, bet ir tai, abejojama, kad ir tokį skaičių pavyks pasiekti.

Mindaugas Puidokas sakė, kad valdantieji negirdi, nesupranta ir nenori priimti politinių sprendimų, kurie leistų Lietuvai judėti į priekį, o ne į žlugimą./BNS Žygimanto Gedvilos nuotr.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė Seimo narė Laima Nagienė siūlė mokytojų atlyginimams papildomai skirti 100 mln. eurų, tačiau finansų ministrei Gintarei Skaistei atrėžus, kad skirtų pinigų turėtų pakakti, o jei kartais nepakas, esą bus galimybė pasiskolinti ar kažkaip perskaičiavus biudžeto lėšas skirti ir daugiau pinigų mokytojų atlyginimams, L. Nagienės siūlymui nebuvo pritarta.

Darbiečiai prakalbo apie pasitraukimą iš švietimo susitarimo

Su panašiu siūlymu į posėdį atėjo ir Darbo partija, kuri siūlė pedagogų atlyginimams skirti papildomus 82 milijonus eurų, tačiau svarstant šį siūlymą ir vėl buvo atsimušta į tuos pačius argumentus.

„Gal geriau tegul palaukia visokie ministerijų miesteliai“, – nepasidavė kraštietis politikas Viktoras Fiodorovas.

Vilija Targamadzė rėžė, kad valdantieji manipuliuoja mokytojais./BNS/ Vyginto Skaraičio nuotr.

G. Skaistei atsakius, esą ministerijų miestelio finansavimas nėra tinkamas finansinis šaltinis mokytojų atlyginimams pakelti, mat tai – atsiperkantis projektas, V. Fiodorovas atkreipė dėmesį, kad ciniška yra sakyti, jog pedagogai ir švietimas nėra atsiperkantis dalykas. „Ministerijų miestelis yra atsiperkantis projektas? O kaip galima nuvertinti švietimo sistemos atsiperkamumą?“ – stebėjosi jis.

Darbo partijos lyderis Andrius Mazuronis teigė, kad tai, jog Vyriausybė ir valdantieji spjauna į tokį svarbų susitarimą, reiškia tik viena – Darbo partija pasitrauks iš Nacionalinio švietimo susitarimo, nes jis vis tiek iš esmės negalioja.

Mindaugas Puidokas atsiprašė mokytojų

Viktoras Fiodorovas atkreipė dėmesį, kad ciniška yra sakyti, jog pedagogai ir
švietimas nėra atsiperkantis dalykas./BNS/ Žygimanto Gedvilos nuotr.

Opozicijai, kuri teikė net kelis siūlymus valdantiesiems rasti papildomų lėšų pedagogų atlyginimams, teko nuryti karčią piliulę – nė vienam jų nebuvo pritarta.

„Šioje valstybėje nesuprantama, kad mokytojo darbas yra ugdyti jaunąją kartą, vaikus, būsimus mūsų šalies aktyvius piliečius. Tokia valstybė, kurioje švietimas nėra pamatas ir esmė, neturi prasmės.

Man labai gėda, kad valdantieji negirdi to, nesupranta to ir nenori priimti politinių sprendimų, kurie leistų Lietuvai judėti į priekį, o ne į žlugimą.

Tokia valstybė, kurioje švietimas nėra pamatas ir esmė, neturi prasmės.

M. Puidokas

Mokytojai, matote, kad Seime vienybės nėra. Noro laikytis švietimo susitarimo nėra, matote klastojamą statistiką, kai pedagogo atlygis skaičiuojamas iš 23 mokyklų atlyginimų, girdite sekamas pasakas, kad nėra biudžete pinigų, nors specialistai mato, kad esant politinės valios galima rasti pinigų. Bet politinės valios ir noro spręsti dalyką ir laikytis įsipareigojimo, nėra“, – atsiprašydamas mokytojų sakė jokiai partijai nepriklausantis Seimo narys Mindaugas Puidokas.

Andrius Mazuronis užsiminė, kad Darbo partija pasitrauks iš Nacionalinio švietimo susitarimo./BNS/ Luko Balandžio nuotr.

Vilija Targamadzė rėžė, kad valdantieji manipuliuoja mokytojais

Švietimietė Vilija Targamadzė rėžė, kad valdantiesiems reikėtų nustoti pagaliau manipuliuoti ir dalinti tuščius pažadus.

„Dabar, kad ir kaip beskaičiuosi, matome, kad mokytojų atlyginimai pasieks daugiausia 125 proc. VDU, nors susitarime numatyta 130 proc.

Jūs nevykdome susitarimo. Bet ne tik susitarimus reikia vykdyti.

Negalima su mokytojais šitaip elgtis“, – sakė profesorė.

10 Komentarai

 • visa biudzeta reik skirti gynybai, plauti pirkimus, kaip su vakcinom, mokytojas gali pakenteti, paims koki vaika papildomai mokyti, vasara per atostogas gali nuvaziuoti braskiu paskinti, geroves valstybe!

 • Mano mylimiausia valdžia, tokioj šyknoj sėdi pagal reitingus, turim pasistengti vėl ją išrinkti!

  • Daugiau pinigų gauti nori visi,nesuprantu kuo mokytojai įpatingesni už kitus Lietuvos gyventojus.
   Pavyzdžiui,vairuotojai dirba po 15 valandų,važiuti prisieina naktimis,poilsis 45 valandos šeštadiėni,sekmadienis.

 • Už tai Tomas nespajuna i Mokines

 • Nežinau, apie kokį nesilaikymą eina kalba, nes šiaip sutarimas buvo iki rugsėjo 1 pakelti. Jau nusileista ir padidinta ne nuo rugsėjo, o nuo sausio. Čia jau papildomos išlaidos, nes mano matematikos žinios prideda papildomus 8 mėnesius 10 proc. didesnes sąnaudas. Kad projekte nenumatyta ir didesnio rugsėjo kėlimo, labai logiška, nes gali nepakakti dabar suplanuotų lėšų, kadangi VDU beveik neabejotinai bus didesnis. Ar geriau, kad dabar prižadėtų ir paskui nesilaikytų? Nelogiška. Nors kiek pamenu šita profsąjunga ir net nėra atnaujinusi susitarimo, todėl reikėtų jai priklausantiems nariams taikyti senąjį susitarimą.

 • Tomas.as savo nepilnametės dukros pagalba panašu, kad net reklamuojasi. Tik fuockes kelia ir kelia. Mat tėvas atsirado, pasirodyt nori , kai pas kitą į lovą įšoko. Šūdą ne rinkėjus pritrauks tokiu darbu.

 • Visas lėšas ukropams atydavė,kad Rusai greičiau užpultu Lietuvą,dabar tik karas konservus išgelbėti gali,bet jie nesupranta,kad Rusai Lietuvą tikrai per tris valandas paims,kad konserviniai nespės net pirstelti…

 • Seniai žinoma tiesa, Napoleonas tai akcentavo. Sovietmečiu ne 2 %, o 10 teko skirt okupantu kremliaus kariuomenei. 10 tūkstančiu Lietuvos jaunuolių per prievartą 1979 m 1989m. paimti į Afganistano karą, daugybė grįžo cinkuotuose karstuose, tūkstančiai sužalotų…. Nebus čia maskaliu kerzu, nebus ! Kam norisi ruZky mir – cemodan, vokzal i po$ol

  • Tiem kam norisi maskolių, jų su pagaliu neišvarysi, bet tuoj pasibaigs jų pastovus dergimas lietuvių ir Lietuvos. Greit šitie komentuotojai bus visi įdentifikuoti ir patraukti atsakomybėn kaip Valera Ivanovas.

 • Eik buciuot leansbiergui pakiaušes, kinus nuslave, nusluos ir kacapus, pats prisistatyk kas esi, o ne po anonimu slepkis, urodeli

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video