Vairuotojams primena: nuo šiandien įsigalioja dar vienas sezoninis KET pakeitimas

 Vairuotojams primena: nuo šiandien įsigalioja dar vienas sezoninis KET pakeitimas

BNS Žygimanto Gedvilos nuotr.

LRT inf.

Nuo šiandien, balandžio 10-osios, įsigalioja dar vienas sezoninis Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimas. Vairuotojams primenama, kad nuo minėtos dienos transporto priemones draudžiama eksploatuoti su dygliuotosiomis padangomis. Už tai gresia iki 100 eurų siekiančios baudos.

Su antro kalendorinio pavasario mėnesio pradžia (iki spalio 31 d.) nebetaikomas draudimas eksploatuoti motorines transporto priemones ir jų priekabas su vasarinėmis padangomis.

Nuo balandžio 10 d., t. y. šiandien, iki spalio 31 d. draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotosiomis padangomis. Šiltuoju metų laiku rekomenduojamos vasarinės padangos.

Už netinkamą padangų naudojimą skiriama bauda nuo 50 iki 100 Eur. Taip pat gresia transporto priemonės techninės apžiūros panaikinimas.

Svarbu prisiminti, jog lengvojo automobilio padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip 1,6 mm, motociklų – 0,8 mm, autobusų – 2,0 mm, krovininių automobilių – 1,6 mm, sunkvežimių – 1,0 mm.

Visgi ekspertai pataria nerizikuoti ir rinktis padangas, kurių protektorius būtų 3–4 mm, nes tai užtikrina mažesnę tikimybę, kad važiuojant per lietų automobilis pradės akvaplanuoti, taps nevaldomas ir pradės slysti.

Už netinkamą padangų naudojimą skiriama bauda nuo 50 iki 100 Eur. Taip pat gresia transporto priemonės techninės apžiūros panaikinimas.

Svarbu atminti, kad Lietuvoje nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. ne gyvenvietėse lengvaisiais automobiliais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, motociklais ir triračiais bus leidžiama važiuoti automagistralėse ne didesniu kaip 130 km/val. greičiu, greitkeliuose – ne didesniu kaip 120 km/val. greičiu.

Keliuose su asfalto ar betono danga numatytas ne didesnis kaip 90 km/val. greitis, kituose keliuose – ne didesnis kaip 70 km/val. greitis.

Vien 2023 m. Lietuvoje iš viso užfiksuota daugiau nei 650 tūkst. greičio viršijimo atvejų.

4 Komentarai

  • Balandžio devintą spygliuotomis padangomis varai ir jokių problemų, o vienuoliktą jau bauda,nors praktiškai gal nuo vasario sniego nebuvo.Kaimynas viešai iš manęs pasijuokė dėl žieminių ir aš turėjau sutikt,kad jis teisus su vadinamomis universaliomis-nei jam permontuot jas reikia,nei ratlankių antrą porą pirkti.Prisiminėm ir buvusius laikus,kai išvis džiaugėmės įstengę kur padangas gauti.Aha,nei slidu su jomis buvo,nei triukšmą jos kėlė būdamos kietos ar dar dėl kitokių savybių turinčios gumos…Padurniavo sovietikai su laiko keitimu ir vardan žmonių sveikatos atsisakė elektros ,,taupymo“.Užtat demokratiški vakarai laikosi savo principo ne tik cheminių priedų maiste naudojimo,bet ir va tokių priverstinių,,petys už laisvę“ šūkių ,,edukuojant“ ir mulkinant visuomenę.

  • Jai dėl padangut pradeda anuliuoti technikine tai jau valdžia iš vis nuciuoze. Geriau normalią bauda skirtu kokia 300 euru ir ją sumokėti per 15 dienu. O kvitą pateikti kelių policijai ir kad jie įsitikintų ,kad tikrai su vasarinės padangos vaziuoju

  • Kaipsiemet svelnei vaziudamas tai spigliu neismetysi galingom masinom gazo uzdejai spigliai nubirejo o paskutinius replem is lupinet ir unversalios taps rudeni nekas plauku bus

  • O rusam su vikšrais bus galima vasarą važiuoti? Į guminius nereikės ant sienos keisti? Ar irgi baudas gaus?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video