Vaikų darželį tvarko kapitaliai

 Vaikų darželį tvarko kapitaliai

Darželyje pakeista stogo danga, atliekami pastato išorės šiltinimo darbai, atnaujinami inžineriniai tinklai: šildymas, vėdinimas, vandentiekis, kanalizacija./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Mindaugo gatvė ir visa šalia jos esanti aplinka keičiasi neatpažįstamai. Tvarkoma ne tik gatvė ir šaligatviai, gyvenamųjų namų kiemai ir jų prieigos, bet renovuojama ir čia esanti ikimokyklinio ugdymo įstaiga Kėdainių lopšelis-darželis „Vaikystė“. Remontas – kapitalus, po jo ir darželis pasikeis neatpažįstamai. Ir ne tik išore. Svarbiausia – pastatas bus apšiltintas, o tai leis darželį lankantiems mažyliams ir čia dirbančiam pedagogų kolektyvui gyventi šiltai už gerokai mažesnius kaštus.

Baigs vasarą

Kaip informavo Kėdainių rajono savivaldybė, darželyje darbai prasidėjo pernai rugpjūtį, o numatoma, kad baigti bus šių metų rugpjūčio gale.

Darbų vertė siekia kone pusę milijono eurų, o pagrindiniai darbai: pastato inžinerinių tinklų (šildymas, vėdinimas, vandentiekis, kanalizacija) atnaujinimas, rūsio perdangos šiltinimas, sienų ir cokolio šiltinimas ir apdaila dekoratyviniu tinku, stogo šiltinimas ir aptaisymas prilydomąja danga.

Iki gegužės mėnesio jau buvo atlikta darbų už beveik pusę sumos.

Sklandžiai

Įstaigos direktorė Neringa Vaicekauskienė sako suprantanti, kad šis laikmetis yra pakankamai sudėtingas pedagogams, tačiau džiaugiasi, kad jie visada sugeba įžvelgti gerąją reikalo pusę.
Giedrės Minelgaitės-Dautorės/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kaip sakė darželio direktorė Neringa Vaicekauskienė, nepaisant karantino, renovacijos darbai vyksta sklandžiai.

„Jau pakeista stogo danga, atliekami pastato išorės šiltinimo darbai, atnaujinami inžineriniai tinklai: šildymas, vėdinimas, vandentiekis, kanalizacija.

Labai tikimės, kad rugsėjo mėnesį susirinksim į dar gražesnį ir šiltą darželį“, – vylėsi ji.

Direktorė pridūrė, kad akivaizdžiausias pokytis, kurį visi pastebės – šviesi ir spalvinga pastato išorė. O kartu su ja ateina poreikis ir sutvarkyti darželio kiemą.

„Mums labai svarbu, kad darželyje visų pirma būtų šilta ir gera būti.

Taip pat turime daug planų kurdami mūsų darželio lauko erdves, todėl po statybos darbų tęsime mūsų kuriamo „Vaikystės miesto“ idėjų įgyvendinimą“, – kalbėjo pašnekovė ir pridūrė, kad labai laukia ir naujų „Vaikystės miesto“ gyventojų.

Derinasi prie vaikų

Darželis yra renovuojamas nenutraukiant jo veiklos – mažyliai į šią ugdymo įstaigą eina, tad statybos darbus vykdantiems darbuotojams reikia prisitaikyti prie mažųjų dienotvarkės. Pietų miego metu yra netriukšmaujama ir dirbami tylūs darbai.

Tačiau to ne visuomet pakanka, kadangi renovacijos darbai vyksta tiek pastato išorėje, tiek viduje. Kitos krašto ugdymo įstaigos mielai sutiko padėti „Vaikystės“ ugdytiniams ir priėmė juos kuriam laikui į savo patalpas.

„Keletas mūsų darželio grupių kurį laiką svečiavosi kitose ugdymo įstaigose, o priešmokyklinių grupių vaikai kol kas dar gyvena Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos dviejose klasėse.

Esame labai dėkingi „Atžalyno“ gimnazijos direktoriui Gintarui Petruliui, „Žilvičio“ lopšelio-darželio direktorei Audrai Pakštienei, „Vyturėlio“ lopšelio-darželio direktorei Kristinai Sinkevičienei ir „Purienos“ lopšelio-darželio direktorei Birutei Naruševičienei už galimybę renovacijos metu organizuoti ugdymo procesą mūsų vaikams šiose ugdymo įstaigose.

Dalį darželio grupių pagal atliekamų darbų grafiką laikinai perkeliame iš vieno korpuso į kitą“, – apie renovuojamo darželio kasdienybę pasakojo N. Vaicekauskienė.

Akivaizdžiausias pokytis, kurį visi pastebės – šviesi ir spalvinga pastato išorė. O kartu su ja
ateina poreikis ir sutvarkyti darželio kiemą.

N. Vaicekauskienė

Nelengva

Ji pridūrė, kad pedagogams dirbti tokiomis sąlygomis tikrai nelengva, tačiau visur kur jie stengiasi įžvelgti kažką gero. Tokie pokyčiai suteikia vaikams galimybę pažinti naujas erdves bei susidoroti su įvairiomis situacijomis.

„Priešmokyklinių grupių vaikai, kurie dabar „gyvena“ mokykloje ir pas mus jiems organizuojamas maitinimas – jau jaučiasi kaip būsimieji pirmokai, kurie repetuoja mokyklos gyvenimą.

Dėl lauke vykstančių statybos darbų patys mažiausieji dar dažniau keliauja po visą darželio teritoriją ir susipažįsta su aplinka.

Mums, suaugusiems – tai renovacija ir su ja susiję organizaciniai ir ūkiniai rūpesčiai, bet vaikams tai dar vienas stebėjimo ir tyrinėjimo objektas“, – kalbėjo darželio direktorė.

Dėkoja

Ji taip pat pridūrė norinti padėkoti, o dėkoti juk tikrai yra kam. Visi žino, kiek kantrybės ir nervų kainuoja remontai.

Direktorė džiaugiasi, kad kol kas tiek darbai vyksta sklandžiai, tiek ir supratimo bei kantrybės visi turi sočiai.

„Esu labai dėkinga mokytojams, visiems darbuotojams, tėveliams už susitelkimą ir supratingumą.

Kartu noriu padėkoti merui Valentinui Tamuliui už dėmesį ir rūpinimąsi darželyje vykstančiais darbais ir jų kokybe“, – dėkojo lopšelio-darželio direktorė N. Vaicekauskienė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video