Vaikams reikia tikros vaikystės

 Vaikams reikia tikros vaikystės

Pradinio ugdymo klasių mokiniai nuo pat ryto šurmuliavo progimnazijos teritorijoje: dalyvavo susitikimuose su Amsiumi, kūrybinėse dirbtuvėse kūrė svajonių malūnėlius ir instaliacijas „Laiminga vaikystė“, „maudėsi“ burbulų jūroje./Organizatorių nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

„Vaikui reikalinga vaikystė, tikroji vaikystė: linksma, įdomi, pažini, be paklydimų, be suaugusiųjų problemų. Vaikų vaikystę kuria tėvai ir, be abejo, mokytojai. Vaikai nori būti savarankiški, bet ar moka tokiais būti? Vaikai nori būti sveiki ir pripažinti. Ar mes padedame jiems tokiais būti?“ – teiraujasi Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Naruševičienė.

Bendravo su Seimo nariais

„Aušros“ progimnazija, dirbdama nuotoliniu būdu, sudarė galimybes mokiniams ugdytis ir kitaip, ne vien pamokose ir ne vien mokytojui padedant.

„Mokiniai virtualioje aplinkoje susitiko su Lietuvoje ir Kėdainiuose gerai žinomais žmonėmis, įvairių jų interesus ginančių institucijų specialistais.

Savo gyvenimo, karjeros sėkmės istorijomis ir įžvalgomis, kaip valstybė gina vaiką, su mokiniais dalijosi ir Seimo nariai Viktoras Fiodorovas bei Tomas Bičiūnas. Tikime, kad jų istorijos įkvėps mūsų mokinukus ir jie visada ir visur prisimins parlamentaro žodžius: „Vaikai, jūs turite nepamiršti, kad valstybė – tai mes“.

Taip pat vaikai išklausė dar vieno Seimo nario Lino Slušnio paskaitą ir diskutavo tema „Atsakingas elgesys yra tiesus kelias į pareigingumą“.

Lektorius akcentavo, kad žmogaus gyvenimas prasideda nuo pačių mažiausių pareigėlių ir kasmet į savo krepšelį vaikas turi pasiimti vis daugiau atsakomybių, mokinys užsispyręs turi įrodyti sau, kad jis gali, o atsakingas elgesys apsaugo mus ir padeda kitiems“, – pristatymus vardija R. Naruševičienė.

Organizatorių nuotr.

Pristatė pranešimus

Virtualioje erdvėje moksleiviai taip pat susitiko su Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistėmis Vilma Juškevičiene ir Asta Jurevičiene, kurios aptarė pagrindines ir svarbiausias vaiko pareigas ir teises.

„Policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Aušra Mackevičienė ir Robertas Mickevičius vaikams pristatė pranešimą apie patyčias realiame gyvenime ir elektroninėje erdvėje. Pateikė informaciją, kaip atpažinti jas ir kur kreiptis ieškant pagalbos.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyr. inspektorė Erika Dumčienė pristatė įdomią vaizdinę medžiagą apie tai, kaip saugiai leisti laiką vasarą, nesukelti gaisro, paaiškino saugaus elgesio vandenyje taisykles, pateikė daug naudingų patarimų, kaip gelbėti žmogaus gyvybę. Inspektorė taip pat atsakė į smalsių mokinių klausimus“, – sako R. Naruševičienė.

Mėgsta paišdykauti

Mokiniai turėjo galimybę pasiklausyti ir Kėdainių pagalbos šeimai centro vyr. socialinio darbuotojo Jauniaus Sagatavičiaus pasakojimo apie Pagalbos šeimai centro teikiamas paslaugas, globojamų vaikų sąlygas.

„Mokiniai pasidžiaugė, kad globos centro vaikai visada tvarkingi, bendraujantys, niekuo nesiskiria nuo tų mokinių, kurie gyvena šeimose, tik kartais, kaip ir visi vaikai, mėgsta paišdykauti, pasitaiko ir nemalonių išdaigų“, – teigia R. Naruševičienė.

Siekiame formuoti sveiką, tolerantišką, aktyvią bendruomenę. Visi sutariame, kad svarbiausia yra vaiko asmenybės formavimas, kad mokinys padedamas mokytojų, specialistų išsiugdytų bendruosius pažinimo, kūrybiškumo, pilietiškumo, socialinio emocinio raštingumo, sveikos gyvensenos gebėjimus ir įgūdžius.

R. Naruševičienė

Dalijosi receptais

„Aušros“ progimnazijos mokiniai labai dėkingi „Atžalyno“ bendruomenei už konstruktyvų bendradarbiavimą.

„Aštuntokai, būsimieji gimnazistai, turėjo galimybę dalyvauti ekologės Jūratės Vaiginienės ir antros klasės mokinių paruoštoje paskaitoje „Ekologija. Atliekų rūšiavimas“.

Mokiniai savo žinias ir išsilavinimą išbandė dalyvaudami įdomiame virtualiame žaidime-viktorinoje.

Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dr. Remigijus Bakys paskatino mūsų mokinukus dažniau su tėveliais išsiruošti į mišką, stebėti gamtą, joje vykstančius procesus, elgtis taip, lyg būtume svečiuose, juk miške tiek paslapčių!

Kaip nesveiką maistą pagaminti sveikai ir mokinius, ir mokytojus mokė VšĮ „Tolerancija ir fizinė gerovė“ sveikatos ugdymo specialistais Artiomas Šabajevas ir biomedicinos mokslų daktarė, diplomuota virėja Gintarė Šabajevienė.

Tikimės, kad namuose mokinai jau spėjo išbandyti sveikuoliško kokteilio ir mėsainio receptus“, – viliasi R. Naruševičienė.

Susitiko su Amsiumi

Pradinių klasių mokiniai dalyvavo susitikimuose su Amsiumi, kūrybinėse dirbtuvėse kūrė svajonių malūnėlius ir instaliacijas „Laiminga vaikystė“, „maudėsi“ burbulų jūroje.

 Svarbiausias tikslas – laimingas ir sėkmingas mokinys

Anot R. Naruševičienės, „Aušros“ progimnazijos bendruomenės svarbiausias tikslas – laimingas ir sėkmingas mokinys.

„Siekiame formuoti sveiką, tolerantišką, aktyvią bendruomenę. Visi sutariame, kad svarbiausia yra vaiko asmenybės formavimas, kad mokinys mokytojų, specialistų padedamas išsiugdytų bendruosius pažinimo, kūrybiškumo, pilietiškumo, socialinio emocinio raštingumo, sveikos gyvensenos gebėjimus ir įgūdžius.

O tai galime padaryti įnorindami mokinį ne tik pamokose, bet ir organizuodami netradicinę ugdomąją veiklą“, – tikina R. Naruševičienė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video