Šunų augintojams – daugiau patogumų

 Šunų augintojams – daugiau patogumų

Dar, rodos, visai neseniai piktindavomės, kad retas kuris pavedžiojęs savo šunelį iš paskos susirenka jo paliktas dovanėles. Paskutiniu metu atsakingų ir tvarkingų žmonių gerokai padaugėjo, tačiau iškilo kita problema – o kur dėti surinktus ekskrementus? Specialių šiukšliadėžių, gyventojų manymu, vis dar trūksta.

Problematika žinoma

Kalbintas Kėdainių miesto seniūnas Valentinas Tamulis teigė, kad šunelių augintojui nerimą kelianti problema jam yra žinoma, tad imamasi ją spręsti. Kita vertus, kartais gyventojų gerovei pastatytas inventorius užkliūva vandalams – taip nutiko ir su šunų ekskrementams skirtomis šiukšliadėžėmis.

„Gegučių parke šiuo metu yra viena tokio tipo šiukšlių dėžė, tačiau greitu metu per savaitę ar dvi planuojame įrengti dar dvi dėžes – jas jau turime nusipirkę.
Miesto parke pernai įrengėme penkias tokias šiukšlių dėžes. Tačiau net mėnesiui nepraėjus dvi iš jų buvo suniokotos vandalų – net išrautos jos buvo. Be to, į tas šiukšliadėžes žmonės ėmė grūsti viską iš eilės – naudojo ne pagal paskirtį.

Tad pastatėme betonines šiukšliadėžes, kad žmonės turėtų vietą, kur išmesti atliekas. Dabar jų miesto parke yra daugiau nei dešimt.
Betoninę šiukšliadėžę esame pastatę ir kitoje tilto pusėje, važiuojant „Vikedos“ link. Toje vietoje, kur neseniai automobilis nuskendo. Tačiau pats matau, kad su šuniukais žmonės dažnai ten vaikšto, tad, ko gero, ten reikėtų ir šunų ekskrementams skirtą šiukšlių dėžę pastatyti“, – kalbėjo V. Tamulis.
Seniūno teigimu, pačiame miesto parke esančių penkių šunų ekskrementams skirtų konteinerių tikrai pakanka – jie išdėlioti tokiais atstumais, kad šunelį vedžiojantiems žmonėms netektų toli pėdinti, norint išmesti maišelį su turiniu.

Rengia ir atokesnėse vietose

V. Tamulis ragino gyventojus kreiptis į seniūniją, jeigu jie mato tokio tipo šiukšliadėžių poreikį. Žinoma, neužtenka vieno žmogaus, vedžiojančio šunelį, prašymo, tačiau jeigu kažkuris parkelis yra pamėgtas šunelių augintojų, seniūniją reikėtų informuoti, jog ten reikia papildomo inventoriaus.

„Reaguojame į gyventojų prašymus, jei matome, kad yra poreikis, priimame atitinkamus sprendimus. Žmonės gali drąsiai į mane kreiptis.
Kiek žinau, vadinamajame Vytauto parke kol kas tokių šiukšliadėžių nėra. Respublikos gatvėje tikrai yra viena tokio tipo šiukšlių dėžė, o Respublikos gatvėje jei nėra – tikrai atsiras, pastatysime.

Žmonės taip pat pageidavo, kad tokio tipo konteinerį įrengtume ir Nevėžio pakrantėje, nusileidus žemyn Č. Milošo gatve, einant link „Smilgos“. Ten išties dažnai vedžiojami šunys, tad planuojame ir ten pastatyti tokį konteinerį“, – patikino V. Tamulis.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video