Ūkininkas priėjo liepto galą

 Ūkininkas priėjo liepto galą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriumi baigė ikiteisminį tyrimą byloje, kurioje stambus ūkininkas iš Šėtos (Kėdainių raj.) įtariamas apgaule gavęs daugiau nei 1,9 milijono eurų Europos Sąjungos paramos lėšų, skirtų ekologiškam ūkiui vystyti.

Tyrimo, kuriame bendradarbiauta su Valstybine mokesčių inspekcija, duomenimis, stambusis ūkininkas, siekdamas gauti maksimalias išmokas už ekologišką ūkininkavimą, specialiai suskaidė savo valdomą žemę į mažesnius sklypus ir už tam tikrą atlygį šešių asmenų vardu įregistravo ūkius. Jaunaisiais ūkininkais tapo 5 iš Šėtos kilę asmenys ir iš Panevėžio rajono kilęs nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis asmuo. Vienu iš ūkininku buvo asmuo, kuris tuo pačiu metu atlikinėjo bausmę Pravieniškių įkalinimo įstaigoje, kitas asmuo dalį laiko uždarbiavo Airijoje. Likę jaunieji ūkininkai tebuvo samdomi pagalbininkais įtariamojo ūkyje darbams atlikti.

Tyrimo metu atskleista, kad įtariamasis pirkimo–pardavimo ar panaudos sutartimis išnuomojo savo ir kitų asmenų žemes jauniesiems ūkininkams. Pastarieji neturėjo nuomojamai žemei apdirbti reikalingos technikos ir kitokių resursų, todėl realiai žemės ūkio veiklą vykdė stambusis ūkininkas. Įtariamasis žemės nuomotojų vardu tvarkė apskaitą, teikė reikalingus dokumentus Nacionalinei mokėjimo agentūrai, kad būtų gautos subsidijos. Žemės plotuose buvo auginamos juodosios garstyčios, už kurias mokamos didžiausios išmokos.

Užauginta produkcija buvo realizuojama tiems patiems ekologiškiems ūkiams ir realiai rinkoje niekur nebuvo parduodama. Per penkerius metus į stambaus ūkininko bendrininkų sąskaitas NMA pervedė daugiau nei 1,9 mln. eurų Europos Sąjungos paramos lėšų, kurias jie perdavė įtariamajam kaip pinigus, sugrąžinamus už skolas.

Baigtame ikiteisminiame tyrime įtarimai kreditiniu sukčiavimu, dokumentų klastojimu ir aplaidžiu apskaitos tvarkymu pareikšti apgaulingos schemos sumanytojui – Šėtos ūkininkui ir jo bendrininkams – jauniesiems ūkininkams. Dėl 3 fiktyviai įformintų ūkininkų ikiteisminis tyrimas buvo atskirtas, nes asmenys slapstosi nuo teisėsaugos pareigūnų ir yra paskelbta jų paieška.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kėdainių rajono apylinkės teismui.

 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video