Truskavoje – gilios Šv. Petro ir Povilo atlaidų tradicijos

 Truskavoje – gilios Šv. Petro ir Povilo atlaidų tradicijos

Svečiai galėjo pasiklausyti įspūdingo legendinės grupės „Vairas“ koncerto. Šventėje vyko įvairios atrakcijos, žaidimai, viktorinos, kuriose buvo galima laimėti prizų/ D. Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kiekviena Kėdainių rajono seniūnija kažkuo išsiskiria, kažkuo ypatinga. Kiekviena seniūnija švenčia tam tikras šventes, mini įsimintinas dienas. Truskavoje nuo senų laikų gilios Šv. Petro ir Povilo atlaidų tradicijos bei kasmet išskirtinė Petrinių šventė. Atlaidai Truskavoje vyksta šimtus metų, o Petrinės švenčiamos daugiau nei tris dešimtmečius.

Gilios tradicijos

Sekmadienį truskaviečiai bei miestelio svečiai tradiciškai traukė į bažnyčią, kur buvo aukojamos šventosios Mišios. Truskavos bažnyčia per atlaidus tradiciškai būna pilnutėlė, mat šiame krašte žmonės labai pamaldūs, tikintys.

Po Mišių visi susirinkusieji galėjo paklausyti vargonų muzikos koncerto. Vargonais grojo Virginija Survilaitė, o fleita – Vytenis Gurstis.

Truskavos kultūros darbuotojas Kęstutis Valionis seniūnijos Petrams, Povilams ir Paulinoms įteikė ąžuolo vainikus, linkėjo geros sveikatos ir nuotaikos/ D. Kuprijanovo nuotr.

Pagerbė Petrus, Povilus, Paulinas

Truskaviečių šventė tęsėsi miestelio centre. Į išpuoselėtą aikštę susirinko gausus būrys vietos gyventojų bei miestelio svečių. 

Deja, bet šiemet susirinkusiųjų tradiciškai nepasveikino Truskavos šeimininkas Vytautas Zakaryza. Seniūnas dėl asmeninių priežasčių kurį laiką nedirba, tačiau jis ne kartą yra minėjęs, kad jam asmeniškai labai svarbios tradicijos ir papročiai.

Vytautas Zakaryza dėl asmeninių priežasčių kurį laiką nedirba. Tačiau jis ne kartą yra minėjęs, kad jam asmeniškai labai svarbios tradicijos ir papročiai.

Aut. past.

„Labai vertinu tradicijas, vertinu istoriją, vertinu papročius. Mes turime gerbti ir prisiminti tai, kas buvo, turime visa tai išsaugoti ir perduoti ateities kartoms.

Buvo toks laikas, kai kaimus, kuriuose nebegyveno žmonės, tiesiog ištrindavo iš dokumentų. Tiesiog juos panaikindavo, nes kaimų neliko, gyventojų neliko, liko tik laukai.

Tačiau mano asmeninė nuomonė buvo kitokia. Tuose kaimuose juk kažkada gyveno žmonės. Tie kaimai turi likti mūsų atmintyje, kaimų nereikia iš niekur ištrinti, nereikia jų panaikinti, nes istorijos juk neištrinsi“, – kiek anksčiau yra sakęs V. Zakaryza. 

Papuošė vainikais

Truskavos kultūros darbuotojas Kęstutis Valionis dėstė, kad šventė yra savotiška padėka visiems

truskaviečiams už triūsą vardan gražesnio viso miestelio, visos seniūnijos gyvenimo. 

K. Valionis seniūnijos Petrams, Povilams ir Paulinoms įteikė ąžuolo vainikus, linkėjo geros sveikatos ir nuotaikos bei dėkojo rėmėjams, be kurių šventė neįvyktų arba būtų kur kas kuklesnė.

D. Kuprijanovo nuotr.

Pramogų netrūko

Susirinkusiesiems pramogų tikrai netrūko, buvo veiklos ir jaunam, ir vyresniam. 

Svečiai galėjo pasiklausyti įspūdingo legendinės grupės „Vairas“ koncerto, dalyvauti įvairiose atrakcijose, žaidimuose, viktorinose, kuriose buvo galima laimėti įvairių prizų. 

Šventėje netrūko juoko, gerų melodijų ir pasikalbėjimų. 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video