Tauragės ligoninę renkasi vis daugiau gimdyvių iš kitų rajonų: čia jauku, patikima ir profesionalu

 Tauragės ligoninę renkasi vis daugiau gimdyvių iš kitų rajonų: čia jauku, patikima ir profesionalu

Kūdikio laukimas ir atėjimas į šį pasaulį – vienas svarbiausių gyvenimo įvykių. Tad jam, be abejonės, reikia tinkamai pasiruošti: planuoti, laukti bei vertinti kaip Dievo dovaną. Daugelis tėvų, kurie jau turi šios laukimo patirties, tikrai žino, jog vienas iš pagrindinių sprendimų šiame svarbiame gyvenimo etape, laukiant, kol nauja gyvybė ateis į šį pasaulį, yra tinkamai pasirinkti gimdymo namus.

Skaičiuojant parėjusiais metais VšĮ Tauragės ligoninė Akušerijos-ginekologijos skyriuje pasaulį išvydusių kūdikių skaičius viršija 400. Galima džiaugtis, jog nemaža naujagimių dalis – net 92  yra iš Šilutės, 70 – iš Šilalės. Taip pat pernai šioje ligoninėje pirmą oro gūsį įkvėpė ir sukrykštė mažyliai iš kitų aplinkinių rajonų.

Patogu, nes profesionalu ir kokybiška

Kodėl verta gimdyti Tauragės ligoninėje? Atsakymas paprastas – čia didžiulis dėmesys kiekvienai pacientei, jauki ir artima namams aplinka bei nėra ilgų eilių nei ginekologiniams tyrimams, nei konsultacijoms.

Būsimų tėvelių rūpestis – kur gimdyti – gali tik pasunkinti nežinios naštą, jei pačiame rajone nėra Akušerijos-ginekologijos skyriaus. Dauguma gimdyvių tokiu atveju sutikti savo naujagimio dažniausiai renkasi ir vyksta į vieną artimiausių.

Štai Raseinių rajonas ribojasi su Tauragės rajonu. Nuo rajoninių centrų kelio atstumas yra apie 65 km, raseiniškiams, gyvenantiems kaimiškose vietovėse, arčiau Tauragės rajono – kelias dar trumpesnis. O štai gyvenantieji pačiame Raseinių mieste turi įveikti iki Kauno net 86 kilometrų kelią. Tai kodėl raseiniškiams ne ieškoti akušerinių-ginekologinių paslaugų ten, kur arčiau ir kur tikrai bus suteiktos labai kokybiškos paslaugos? Tokios ir yra VšĮ Tauragės ligoninėje.

Ant apsisprendimo ir pasirinkimo slenksčio stovi ir kėdainiškiai. Vadovaujantis Teritorinių ligonių kasų (TLK) ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų sutarčių sudarymo tvarkos aprašu bei Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis apmokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo sąlygų sąrašu, TLK sutarties dalis dėl stacionarinių aktyvaus gydymo akušerijos paslaugų teikimo su VšĮ Kėdainių ligonine bus nutraukta nuo 2022 m. gegužės 1 d.

Tad suprantama, kad, nutrūkus aktyviam akušerijos paslaugų teikimui, Kėdainių ligoninėje nebebus priimami gimdymai ir būsimos mamos privalės ieškoti sau palankiausių sąlygų kitoje ligoninėje. Kad ši nežinia ir apsisprendimas būtų lengvesni, Tauragės ligoninės personalas, konkrečiau – Akušerijos-ginekologijos skyriaus darbuotojai, kviečia rinktis juos, nes čia teikiamos labai profesionalios paslaugos ir sukurta visų pacienčių taip mėgstama namų aplinka. 

Štai labai akivaizdi patirtis yra šilutiškių, kurie jau kelerius metus savo rajone neturi Akušerijos-ginekologijos skyriaus. Praėjus keleriems metams jaunųjų tėvų praktika parodė, kad gimdymo vietą vis dažniau šilutiškiai ėmė rinktis jau ir kitur – Tauragės ligoninėje.

Tam, pašnekovų teigimu, apsisprendimą lemia ne tik tai, jog šioje ligoninėje dirba labai profesionalūs medikai bei moderni medicinos įranga, bet ir nėra tokio didelio gimdyvių srauto kaip didžiųjų miestų ligoninėse. O kai nėra įtampos ar skubėjimo ligoninėje, tuomet ir pacientės sulaukia daugiau dėmesio, psichologinės pagalbos, patarimų, globos.

Atitinka aukščiausius reikalavimus

Ar labai svarbu privatumas? Taip. Tad minimoje ligoninėje yra sudarytos visos sąlygos, kad čia atvykusios gimdyvės jaustųsi kaip namuose. Ir tai suprantama. Būtent namų aplinkai artimos palatos ir yra įrengtos Tauragės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje. Čia gimdyvės turi ne tik atskiras sau ir kūdikiui erdves, bet ir atskirai palatoms skirtus tualetus, dušus.

Pacientės sulaukia didžiulio dėmesio ir gimdymo metu. Profesionalus personalas stengiasi sudaryti visas sąlygas, kad moteris jaustųsi saugi, būtų apgaubta medicinos personalo supratingumu. Gimdymo metu būsimoms mamoms taikomos nemedikamentinės skausmą malšinančios priemonės. Moterims, pagal poreikį, atliekamas masažas, ji gali pasirinkti sau tinkamiausią gimdymo pozą, paties gimdymo proceso metu keliamus skausmus malšinti pratimais su kamuoliais ar vis labiau populiarėjančiomis vandens procedūromis.

Vienareikšmiškai VšĮ Tauragės ligoninėje yra sukurtos labai geros, atitinkančios aukščiausius medicininius reikalavimus sąlygos tiek nėščiosioms ir gimdyvėms, tiek pagimdžiusioms moterims ir jų naujagimiams.

Naujagimiams ir mamoms palanki ligoninė

Tokiu titulu VšĮ Tauragės ligoninė pirmoji įvertinta dar 2016 m. ir tuo gali didžiuotis pelnytai. Ir be abejonės, šis nuopelnas priklauso Akušerijos-ginekologijos skyriaus darbuotojams.

Dėmesys mamai ir kūdikiui šioje ligoninėje teikiami nuo pirmos nėštumo dienos. Būsimoms gimdyvėms vedamos paskaitos, suteikiamos ne tik praktinės, bet ir psichologinės žinios, akcentuojama betarpiško ryšio su kūdikiu būtinybė ir natūralaus žindymo nauda.

Kiekvieno mėnesio paskutinį trečiadienį veikia nėščiųjų mokyklėlė, skaitomos paskaitos ir dalijamasi patarimais šiomis temomis: nėštumo eiga, pasiruošimas gimdymui ir gimdymas, žindymas. Šiuo metu, siaučiant pandemijai, yra sukurta saugi galimybė pamokėlėse dalyvauti per nuotolį, jungiantis į susitikimus iš savo namų.

Tokiose pamokėlėse dalyvavusi ir Tauragės ligoninėje gimdžiusi Santa dalijasi tik geriausiais atsiliepimais apie įgytą patirtį. Moteris pamokėles lankė kartu su vyru Mariumi, nes ir būsimiems tėčiams čia galima lygiai taip pat įgyti žinių, kaip taisyklingai laikyti ką tik gimusį kūdikį, kaip jį pervystyti, nuraminti, pamaitinti.

„Nors šiuo metu motinystės pamokėlės organizuojamos nuotoliniu būdu, tačiau, aprimus pandemijai, ir vėl būsimos mamos ir tėčiai galės betarpiškai susitikti su ligoninės akušerėmis ir gyvai išgirsti jų dalijamus patarimus“, – sako Santa. Anot moters, motinystės pamokėlės jai ir jos vyrui davė neįkainojamos patirties ir sukūrė labai stiprų saugumo jausmą. Būtent tokių pamokėlių metu mamos gali susipažinti su akušerėmis, kurios vėliau priims ir būsimą gyvybę.

„Tikrai buvo labai ramu, kai atvykusi gimdyti, jau pažinojau medicinos personalą“, – sako Santa.

Tokie buvusios motinystės mokyklėlės dalyvės prisiminimai tik patvirtina, kad lygiai taip pat moterys sulaukia didelio dėmesio ir po gimdymo. Nes, kai yra sukurtos sąlygos dalyvauti sau patogiu būdu natūralaus maitinimo, naujagimio priežiūros konsultacijose, jaunos mamos ar tėčiai nesijaučia palikti nežinioje.

Išvykusios iš ligoninės su nauja savo gyvybe visos mamos nukreipiamos „Mama – mamai“ palaikymo grupei, kuri visada atranda laiko, gelbsti tinkamais patarimais, išklauso, pataria, pasidalija savo gyvenimiška patirtimi.

Tik geriausi atsiliepimai

Kalbinta VšĮ Tauragės ligoninės pacientė, jauna gimdyvė Agnė sakė, kad labai džiaugiasi, kad gimdyti savo pirmąjį vaikelį nusprendė būtent Tauragės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje. „Iš pradžių su vyru svarstėme, kur vykti gimdyti – į Klaipėdą ar Tauragę. Galiausiai apsisprendėme, kad gimdysiu Tauragėje.

Gimdyti Tauragėje norėjau ir todėl, kad čia nėra didelio gimdymų srauto, kaip teko girdėti, kad jie yra didžiosiose ligoninėse. Po gimdymo sulaukiau daug dėmesio, gerų patarimų iš profesionalių medikų, buvau apmokyta, kaip žindyti kūdikį, taip pat pirmąsias vaiko gyvenimo dienas galėjome praleisti atskiroje palatoje nuo kitų ligoninės pacientų“, – sakė moteris.

Taigi, vertinant kokybę ir patogumą, su didžiuliu dėmesiu ir profesionalia pagalba bei patarimais Tauragės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus profesionalūs medikai kviečia ir laukia vis daugiau atvykstančių pacienčių ir iš Jurbarko rajono. „Mes jūsų nenuvilsime, o apgaubsime ramybe, pagalba, patarimais ir rūpesčiu“, – sako medikai.

2 Komentarai

  • Tauragės Meras kietas, kiaušus turi.

    • Nereikia jam kiaušų pakanka aplinkinių rajonų uždarytų akušerijos skyrių, jei ne Šilalės ir Šilutės gimdyvės , jokie kiaušai jam nepadėtų. Kaip ir Jonavai- uždarytas skyrius Kaišiadoryse, va jums ir trys šimtai gimdymų. Viskas gerai, tegul lieka tas skyrius, tik rajone surinkite pusę milijono TO SKYRIAUS gydytojų ir akušerių algoms ir valio dirba toliau 🙂 Nes gana vidaus ligų gydytojams ir slaugytojoms jiems algas uždirbinėti.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video