Šventinį laikotarpį apkartino dingęs apšvietimas

 Šventinį laikotarpį apkartino dingęs apšvietimas

Medėkšių gyventojai guodžiasi, kad kaimelyje ilgai netvarkomas sugedęs kai kurių gatvių ir autobusų stotelės apšvietimas./Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Medekšių kaimo gyventojai jau nuo gruodžio pradžios viešojoje erdvėje guodžiasi, kad gatvių apšvietimo reikalai – prasti, kaip niekada. Pradėjus guostis, kad neveikia apšvietimas autobusų stotelėje, paaiškėjo, kad jis sugedęs jau gerokai seniau, nei pasiguosta viešai, o žmonėms bekalbant išaiškėjo, kad tamsoje skendi ir daugiau seniūnijos gyventojų.

Nereaguoja?

Medekšių gyventojai savo gyvenvietės grupėje socialiniame tinkle guodėsi, kad problemų su apšvietimu yra jau seniai. Jų teigimu, seniūnija informuota ne kartą, tačiau pokyčių – nematyti.

„Aš manau, kad jau reikės kreiptis raštiškai į seniūniją. Nes į žodinius prašymus niekas nereaguoja“, – svarstė Genė.

Medekšių seniūnaitė Irena Straukienė informavo gavusi informaciją, kad apšvietimas bus sutvarkytas, kai seniūnija atgaus bokštelį.

„Pelėdnagių seniūnijos elektrikas informuotas, kai tik nustojo degti lempa. Sakė, kad Kėdainių miesto seniūnijos bokštelį naudoja miesto puošimui. Kai bus laisvas bokštelis – paims pakeisti lempą.

Nedega ir Šerkšnės gatvės pusė apšvietimo, Liogailiškių ir Topolių gatvių pusė lempų.

Atsakingas darbuotojas paaiškino, kad kai gaus bokštelį – taisys ir jas“, – pyktelėjusius gyventojus ramino seniūnaitė.

Pelėdnagių seniūnas E. Pagirskas tikina, kad užsakytos detalės keliauja iš užsienio, o vos jos bus gautos, gedimai bus sutvarkyti ir apšvietimas atnaujintas./Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Vis dėlto didžiosios metų šventės atėjo ir praėjo, o gyventojai ir toliau tikina likę neišgirsti.

„Sakykit konkrečiai, kas yra padaryta ir kiek įdėta pastangų, kad žmonės turėtų apšviestas gatves bent jau gražiausių ir tamsiausių švenčių metu? Kuriame amžiuje gyvename?“ – į Pelėdnagių seniūną kreipėsi gyventoja Ramūnė.

Paaiškėjo, kad dar prieš gruodžio 10 d. sugedęs stotelės apšvietimas buvo nesutaisytas per daugiau kaip mėnesį, o kitose gatvėse taip pat vis dar buvo likę tamsių ruožų.

Laukia detalės

„Rinkos aikštė“ apie minėtą situaciją informavo tiek Pelėdnagių seniūniją, tiek seniūnų darbą kuruojantį savivaldybės administracijos direktorių Arūną Kacevičių.

Pelėdnagiuose pagrindinėse gatvėse ir per naktį apšvietimas veikia – tai, ko gero, vienintelė seniūnija, kurioje kaimiškosios vietovės apšviestos ir naktį. Pelėdnagiuose visi apšvietimai dega kone 100 proc. Yra apie 500 šviestuvų, iš jų nedega gal 4.

E. Pagirskas

Pastarasis, vos išgirdęs apie problemą, iškart kreipėsi  į Pelėdnagių seniūną Edviną Pagirską ir gavo informaciją, kad praėjusių metų pabaigoje sugedo šviestuvas, kuris apšviečia Medekšių kaimo autobusų sustojimą – ten sudegė transformatorius. Sugedusi detalė, tik gavus pranešimą apie problemą, yra užsakyta ir, kai tik bus gauta, nedelsiant bus pakeista.

Prieš 3 metus autobusų sustojimuose buvo pakeisti seni šviestuvai į ryškesnius („Philips“) šviestuvus. Vietiniai tiekėjai neturi tokių šviestuvus komplektuojančių detalių, tad tenka laukti jų pristatymo iš šių šviestuvų tiekėjų atstovų Lietuvoje.

Nedega vos 1 proc.

Pats E. Pagirskas sako, kad skundai neatitinka tikrovės ir galimai yra išreikšti net ne Medekšių gyventojų. Seniūno teigimu, vargu ar kita seniūnija Kėdainių rajone yra tiek gausiai apšviesta, kiek Pelėdnagių.

Pelėdnagių seniūnijos elektrikas informuotas, kai tik nustojo degti lempa. Sakė, kad Kėdainių miesto seniūnijos bokštelį naudoja miesto puošimui. Kai bus laisvas bokštelis – paims pakeisti lempą. Nedega ir Šerkšnės gatvės pusė apšvietimo, Liogailiškių ir Topolių gatvių pusė lempų.

I. Straukienė

„Pelėdnagiuose pagrindinėse gatvėse ir per naktį apšvietimas veikia – tai, ko gero, vienintelė seniūnija, kurioje kaimiškosios vietovės apšviestos ir naktį. 

Pelėdnagiuose visi apšvietimai dega kone 100 proc. Yra apie 500 šviestuvų, iš jų nedega gal 4.

Visi einamieji gedimai nuolat šalinami. Visgi reikia atkreipti dėmesį, kad dabar yra labai drėgna, tad elektros instaliacijos tvarkymo darbai ne visada gali vykti, linijos yra labai senos, gendančios, daryta viskas sovietmečiu, jokių planų neturime, nieko“, – kalbėjo seniūnas.

Jo teigimu, vos tik bus sulaukta sugedusios detalės, ji bus pakeista, o apšvietimas atnaujintas.

Maža to, stotelių apšvietimas apskritai priklauso AB „Kelių priežiūra“, tačiau seniūnija savo iniciatyva pasirūpino galingesniais šviestuvais, pritvirtintais ant seniūnijai priklausančių elektros stulpų, kurie užtikrina autobusų stotelių apšvietimą.

Aš manau, kad jau reikės kreiptis raštiškai į seniūniją. Nes į žodinius prašymus niekas nereaguoja.

Genė

Bus ir daugiau

Seniūnas įspėjo, kad elektros tiekimo trikdžių netrukus gali būti ir dar daugiau.

„ESO atlieka elektros tiekimo linijos remonto darbus Nociūnuose, taip pat Pamėklių kaime. Ten keičiamos transformatorinės, todėl galimi gana dideli elektros tiekimo sutrikimai.

Tačiau tai nei nuo seniūnijos, nei nuo savivaldybės nepriklauso“, – sakė seniūnas.

ESO seniūnijoje turėjo gražaus darbo dar pernai lapkritį, kai ant elektros linijos laidų užkritus gandralizdžiui įvyko trumpasis jungimas.

„Padedant ESO nuo laidų pašalinome gandralizdį ir tuomet pavyko atstatyti apšvietimą visame Medekšių kaime, išskyrus Topolių gatvės gale esantį 1 šviestuvą bei 3 šviestuvus Šerkšnės gatvės pradžioje (2 iš jų yra sudegę).

Šviestuvai, nustačius gedimą, buvo tuojau pat užsakyti. Kol perdegę šviestuvai nebus pakeisti, negalima įjungti visos linijos, nes gaunasi trumpas sujungimas“, – informuoja seniūnija.

1 Komentaras

  • Nezinau, man Pagirskas patarosiomis dienomis keistas, nesusikalbu su juo 🙁

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video