Susipažino su vaikų aviacijos subtilybėmis

 Susipažino su vaikų aviacijos subtilybėmis

Aviacija besidomintys vaikai galėjo iš arti pamatyti bei pajusti, koks gyvenimas verda B. Oškinio akademijoje, kur piloto kelią pradeda kiekvienas trokštantis valdyti didžiuosius orlaivius./Organizatorių nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Skrydžių sezonui įsibėgėjus, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademija (BOVAA) pakvietė krašto bendruomenes bei šeimas su vaikais susipažinti su vaikų aviacijos subtilybėmis.

Atvirų durų dienos metu aviacija besidomintys vaikai galėjo iš arti pamatyti bei pajusti, koks gyvenimas verda vietoje, kur piloto kelią pradeda kiekvienas trokštantis valdyti didžiuosius orlaivius.

Nors stiprus vėjas neleido vaikams išbandyti orlaivio LAK-16 pilotavimo, tačiau skraidymo instruktoriui Andriui Čechanavičiui nesutrukdė pristatyti vaikų aviacijos aerodromo ir istorijos, o kartu pakviesti apsilankyti aerodrome tuomet, kai orai pagerės.

Pasirodė svečiai

Tądien vaikų aviacijos padangėje pasirodę reginio svečiai – ANBO eskadrilės nariai su lėktuvu ANBO-II, lankytojams pademonstravo istorinio lėktuvo skrydį, supažindino su lėktuvo atkūrimo istorija.

3–9 metų renginio svečiai savo jėgas išbandė pilotuodami lėktuvėlį-treniruoklį „Tununukas“, kuris nuo vėjo gūsių smagiai sukosi aplink savo ašį ir leido mažyliams pajusti tikro pilotavimo malonumą.

Galiausiai visi buvo pakviesti pastiprinti savo sveikatą – basomis pereiti ekologišku taku, kurį akademijai kasmet papildyti padeda Arvydo Pabrinkio įmonė „Variklis“, bei paragauti iš akademijos edukacinio gėlyno gaminamos žolelių arbatos ir aerodrome ant laužo virto tikro „Pilotų plovo“.

Aviacija besidomintys vaikai galėjo iš arti pamatyti bei pajusti, koks gyvenimas verda B. Oškinio akademijoje, kur piloto kelią pradeda kiekvienas trokštantis valdyti didžiuosius orlaivius./Organizatorių nuotr.

Sėkmingai debiutavo

Pirmą kartą suorganizuoti atvirų durų dieną aviacijos akademijoje buvo sugalvota 2020 metais.

„Labai gaila, bet tą kartą dėl pandemijos šventė neįvyko, tačiau mintis apie tokį renginį vėliau mūsų neapleido.

Šiemet sėkmingai debiutuojame ir išties džiugu, jog vaikai bei jaunimas galėjo iš arčiau susipažinti su aviacija, išbandyti save pilotuojant orlaivį ir atsipalaiduoti nuo kasdienybės, turėjo progą susirasti naujų draugų bei puikiai praleisti laiką gamtoje“, – mano Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijos vedėja Kristina Virgaylė.

Tai unikali veikla ir ji yra pilnai finansuojama, todėl visi norintys ir svajojantys apie pilotavimą gali jungtis į „oškinukų“ gretas“.

K. Vargaylė

Vasaros renginiai

Kasmet paskutinėmis rugpjūčio savaitėmis Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijoje organizuojami ir kiti vasaros renginiai: sąskrydis „Sparnuota vasara“, nacionalinis Broniaus Oškinio taurės čempionatas.

„Šie renginiai yra puiki proga tiems, kurie nori iš arčiau susipažinti su aviacija, svajoja apie dangaus profesijas, turi galimybę gauti vaikų aviacijos piloto licenciją“, – sako  K. Virgaylė.

Vykdo mokymus

2003 metais tarptautinės Aeronautikos Federacijos (FAI) garbės diplomu apdovanota BOVAA jau ketvirtą dešimtmetį Lietuvoje vykdo nuo 9 iki 15 metų amžiaus vaikų aviacijos mokymus.

„Praktiniai vaikų aviacijos mokymai vyksta vienuolikoje eskadrilių, išsidėsčiusių per visą šalį.

Tai unikali veikla ir ji yra pilnai finansuojama, todėl visi norintys ir svajojantys apie pilotavimą gali prisijungti prie „oškinukų“.

Mokiniai, įsisavinę pilotavimo praktikos pratimus, laiko pilotavimo egzaminą. Išlaikiusieji gauna Vaikų aviacijos piloto licenciją.

1983–2020 metu laikotarpiu B. Oškinio akademijoje Vaikų aviacijos piloto licencijas gavo apie 750 vaikų, Neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimą, kuris išduodamas pabaigus akademiją, – apie 1000 BOVAA vaikų.

Apie 10 % baigusiųjų tęsia aviacinę veiklą, praktikuojasi aeroklubuose pagal suaugusiųjų mokymo programas, dalis jų pasirenka aviatoriaus profesiją ir tampa pilotais, skrydžių vadovais, inžinieriais“, – kalba K. Vargaylė.

Kviečia į užsiėmimus

Prašymus mokytis BOVAA galima teikti ištisus metus.

„Pasirašę mokymosi sutartį vaikai iš karto galės pradėti mokymąsi.

Šaltuoju metu laikotarpiu vyksta teorijos užsiėmimai ir jų laikas yra derinamas prie mokinių popamokinio laiko.

Šiltuoju sezonu, susidarius tinkamoms sąlygoms, prasideda praktiniai užsiėmimai. Vaikų skraidymai dažniausiai vyksta rytais iki pietų ir pavakariais, nes tai idealiausias laikas pilotavimo užsiėmimams“, – informuoja  BOVAA vadovė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video