Sunkumų dėl energijos kainų patiriančios įmonės gali kreiptis lengvatinių paskolų

 Sunkumų dėl energijos kainų patiriančios įmonės gali kreiptis lengvatinių paskolų

BNS Irmanto Gelūno nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Dėl Rusijos karo Ukrainoje ir pakilusių energijos kainų nukentėjęs verslas gali kreiptis dėl lengvatinių paskolų, kurios skirtos apyvartinėms lėšoms likvidumui užtikrinti ir investicijoms finansuoti – tam numatyta 50 mln. eurų.

Tiesioginės paskolos bus teikiamos smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams bei didelėms įmonėms, pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija. 

Ministerijos teigimu, dėl tiesioginių paskolų verslai jau gali kreiptis į nacionalinę plėtros įstaigą „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“).

„Nors šiuo metu paraišką gauti paskolą bus galima pateikti iki lapkričio 11 dienos, tikimės, kad iki 2022 metų pabaigos galiojantis laikinasis Europos Komisijos komunikatas bus pratęstas ir turėsime galimybę reikšmingai pratęsti šių paskolų teikimo laikotarpį“, – sakė „Invegos“ vadovas Kęstutis Motiejūnas.

Paskolas galės gauti verslai, kurie atitinka bent vieną iš trijų sąlygų, pavyzdžiui, jeigu gamtinių dujų, šilumos ir elektros tiekimo paslaugų sąnaudos pernai sudarė bent 8 proc. metinių įmonės sąnaudų arba jei vykdoma veikla patenka tarp itin paveiktų sektorių.

Paskolą taip pat bus galima gauti, jeigu pernai eksporto į Ukrainą ar importo iš jos dalis arba importo iš Rusijos ar Baltarusijos dalis sudarė bent 25 proc. bendro įmonės importo ar eksporto.

Maksimali paskolos trukmė – treji metai apyvartinėms ir šešeri metai investicinėms paskoloms. Paskolos bus teikiamos iki 2022 metų pabaigos.

Vienam paskolos gavėjui ar įmonių grupei galės būti suteikiama tik viena apyvartinė ir tik viena investicinė paskola, o suteikiamos paskolos suma negalės viršyti 10 mln. eurų. 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video