Sunerimo dėl Prezidento V. Adamkaus ąžuoliuko

 Sunerimo dėl Prezidento V. Adamkaus ąžuoliuko

Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos kieme augantis Prezidento Valdo Adamkaus ąžuoliukas kai kuriems kraštiečiams pasirodė stokojantis vietos ir erdvės. Visgi mokyklos vadovas mano, kad ąžuoliukas auga puikiai ir vietos jam pakanka./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Dar 2009 metais, sodinant pirmąjį tūkstantį ąžuoliukų, iš kurių buvo suformuotas Tūkstantmečio ąžuolynas, Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje buvo pasodintas ir Prezidento Valdo Adamkaus ąžuolas. Tiesa, dabar kai kuriems gyventojams jo likimas ėmė kelti nerimą.

Užgoš kiti?

Į „Rinkos aikštės“ redakciją paskambinusi kėdainietė pasakojo pastebėjusi, kad šalia ypatingo ąžuolo pastatyta atminimo lentelė jau darosi sunkiai įskaitoma, o ir paties ąžuolo likimas jai sukėlė dvejonių.

„Neįmanoma perskaityti jau, nei kas ant tos lentelės parašyta. Pasenusi jau, gal, manau, derėtų ją atnaujinti. Tam, kad visi žmonės galėtų lengvai perskaityti, koks tai ąžuolas.

Tačiau net ne čia didžiausias klausimas.

Atkreipiau dėmesį, kad ąžuoliukas auga tarp kitų, jau didelių, brandžių medžių. Jie jį užgožia, jam trūksta šviesos, trūksta vietos.

Tokioje vietoje augdamas jis skurs, augs lėtai ir kažin ar ir išaugs į didelį, galingą ąžuolą, kai tos vietos jam tiesiog nėra…“ – svarstė moteris.

Ji teigė mananti, kad ąžuoliuką galimai derėtų persodinti, radus jam gimnazijos kieme erdvesnę vietą.

2009 metais apsilankęs Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje Prezidentas Valdas Adamkus susitiko su mokyklos bendruomene, kalbėjosi jiems rūpimais klausimais ir dalyvavo atminimo ąžuoliuko mokyklos kiemelyje sodinimo
ceremonijoje.

Lentelę pakeis

„Atžalyno“ gimnazijos direktorius Gintaras Petrulis, perdavus jam kraštietės nuogąstavimus, teigė, kad atminimo lentelę ketinta pakeisti. Ir tą padaryti ketinama jau visai netrukus.

„Prie ąžuolo esanti atminimo lentelė yra kasmet atnaujinama. Žinoma, ji yra medinė, tad ir reikalauja kasmetinės priežiūros. Na, o medžio struktūra tokia, kad žiemą tikrai dar sunkiau įskaityti, kas toje lentelėje parašyta.

Planuojame ją pakeisti metaline, tačiau kol kas to dar nepadarėme. Tiesiog dar neradome, kur būtų galima užsakyti, kad tokią lentelę pagamintų“, – sakė G. Petrulis ir pridūrė, kad visgi tikimasi, kad iki pavasario šis reikalas jau bus išspręstas. 

„Kas jį ten pasodino, ir vietą pasirinko ne atsitiktinai. Manau, ten jis turi ir pasilikti“.

G. Petrulis

Persodinti negali

Vis dėlto gimnazijos vadovas kraštietės abejones dėl ąžuoliuko augimo vietos sklaido ir sako, kad, jo manymu, ąžuolas auga dailiai, vietos jam pakanka. Maža to, kažko pakeisti dabar jau nelabai ir būtų galima.

„Ąžuoliukas pasodintas priešais mokyklą. Mano supratimu, jis tikrai neskursta, auga labai gražiai. Žinoma, ten yra didesnių medžių, turime didelę labai gražią eglę, pušį. Šalia auga ir kitas ąžuoliukas, kartu sodintas.

Vietos jiems pakanka ir auga jie gerai, visais mūsų gimnazijos teritorijoje esančiais medžiais labai rūpinamės, – kalbėjo G. Petrulis. – Na, o iškirsti didesnių medžių mums niekas ir neleistų“.

Gimnazijos direktorius pridūrė, kad persodinti ąžuoliuko taip pat negalima.

„Kas jį ten pasodino, ir vietą pasirinko ne atsitiktinai. Manau, ten jis turi ir pasilikti“, – teigė pašnekovas.

Sodino Prezidentas

Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus 2009 metų gegužę lankėsi Kėdainiuose ir dalyvavo Tūkstantmečio ąžuolyno simbolinio pirmojo tūkstančio medelių sodinime.

Prezidentas V. Adamkus pabrėžė, kad ąžuoliukų sodinimo idėja yra viena gražiausių švenčių, įprasminančių Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį, ir savotiškas įsipareigojimas už praeityje iškirstas žalias ąžuolų girias.

Apsilankęs Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje Prezidentas susitiko su mokyklos bendruomene, kalbėjosi jiems rūpimais klausimais ir dalyvavo atminimo ąžuoliuko mokyklos kiemelyje sodinimo ceremonijoje.

2 Komentarai

  • Tai va,kaip mūsuose prisimenama apie buvusius.Butu senelis pasodinęs,tai anūkas pasirūpintų.

  • Svarbiausia prie ąžuolo neprileist Ožio ar ko nors iš tos giminės.Nugrauš.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video