Sunerimo dėl gandralizdžio

 Sunerimo dėl gandralizdžio

Gandralizdis jau buvo tapęs Macgalių kaimo simboliu. Tačiau tvarkant kelią buvo panaikinti elektros stulpai ir gandralizdžiui nebeliko vietos. /Asociatyvi Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Aplinkos atnaujinimo darbai sukelia ne tik laikinų nepatogumų, kol vyksta statybos. Rekonstruojant kelius bei naikinant antžemines elektros linijas, susiduriama su ir gerokai gamtiškesne problema – nebelieka vietos gandrų lizdams.

Išvežė

Į „Rinkos aikštę“ paskambinęs Josvainių seniūnijoje įsikūrusio Macgalių kaimo gyventojas Algimantas guodėsi, kad tiesiant naują kelią buvo išnaikinti visi elektros stulpai, o ant vieno jų buvo sukrautas gandralizdis.

„Trisdešimt metų tas gandralizdis buvo ten, niekam netrukdė. Dabar likvidavo visus stulpus, gandralizdį nukėlė. Žadėjo praėjusią savaitę atgal uždėti. Bet buvau vieną dieną išvykęs, grįžau, jau žiūriu gandralizdžio nebėra, išvežtas.

Paštininkė matė, kaip elektrikai jį pasiėmė ir išvežė. Tai kur gandrams grįžusiems perėti reikės?“ – nerimavo vyras.

Pasak jo, kaime yra du simboliai – kryžius ir minėtas gandralizdis.

„Dėl kryžiaus nė pusės žodžio nesakau, perkėlė jį kiek toliau, sutvarkė. Bet kas su gandralizdžiu bus, labai man gaila ir neramu“, – kalbėjo Algimantas.

Uždės

Kalbintas Josvainių seniūnas Algimantas Sirvydas sakė nežinantis, kur elektrikai išsivežė gandralizdį, tačiau tikina jį matęs ir pasirūpinsiantis, kad gandrams perėti vieta Macgaliuose būtų.

„Vyksta kelio rekonstrukcija, antžeminių elektros linijų naikinimas, visi stulpai yra panaikinti. Su meru važiavome ten, žiūrėjome, matėme tą gandralizdį.

Aš paklausiu elektrikų, kur jie jį padėjo ir ką ketina daryti.

Manau, tikrai pasirūpinsime, kad būtų iškeltas stulpas ir gandrams įrengta vieta atskristi ir perėti.

Kol kas jaudintis neverta, gandrų juk nėra, o kol jie sugrįš, situacija bus jau pasikeitusi“, – ramino seniūnas.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video