„Sumanaus moksleivio akademijoje“ – ir Kėdainių gimnazistai

 „Sumanaus moksleivio akademijoje“ – ir Kėdainių gimnazistai

VDU ŽŪA nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje ką tik baigėsi pirmasis, o sausio 10 d. jau prasideda antras moksleiviams skirto projekto „Sumanaus moksleivio akademija“ užsiėmimų etapas. Šiais mokslo metais šiame septintus metus gyvuojančiame ir nuolat augančiame projekte dalyvauja daugiau kaip 870 moksleivių iš 24 bendrojo lavinimo mokyklų. Tarp jų – ir dvi Kėdainių ugdymo įstaigos: Šviesioji ir Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos.

Pedagogų teigimu, tai šalyje masiškiausias ir tvariausias aukštesniųjų klasių moksleiviams skirtas projektas, kurio metu besirenkantiesiems karjeros kelią suteikiamos galimybės akademinėje aplinkoje įgyti naujų žinių bei įgūdžių ir „pasimatuoti“ platų spektrą perspektyvių, į ateitį orientuotų profesijų.

„Sumanaus moksleivio akademijos“ projekte šiemet moksleivių lauks net 5 susitikimai, vykdomi mokslo metų eigoje – nuo spalio iki birželio mėnesio.

Projekte – naujovės

„Sumanaus moksleivio akademija“ – tai projektas, skirtas 9–12 klasių moksleiviams. Jo dalyviai arba atvyksta į užsiėmimus akademijoje, arba prie jų gali prisijungti nuotoliniu būdu. Džiugu, kad šiais mokslo metais didžioji dalis moksleivių užsiėmimuose pageidauja dalyvauti gyvai ir jiems mokyklos sudaro tokias galimybes“, – pasakoja VDU ŽŪA marketingo bei „Sumanaus moksleivio akademijos“ vadybininkė Brigita Medveckienė.

Praėjusiais mokslo metais „Sumanaus moksleivio akademijoje“ buvo įdiegta naujovė, sukuriant ekologijos klasę, tad projekto dalyviai galėjo rinktis iš keturių mokymosi krypčių – verslumo, inžinerijos, gamtos mokslų bei ekologijos.

2022–2023 mokslo metais moksleivių lauks net dvi naujienos – tai keturių projekto susitikimų programą papildęs penktasis susitikimas, suteiksiantis galimybę pažinti agrosektoriaus lyderius ir speciali II lygio programa, norintiems gilinti pasirinktos mokslo krypties žinias. „Sumanaus moksleivio akademijos“ projekte šiemet moksleivių lauks net 5 susitikimai, vykdomi mokslo metų eigoje – nuo spalio iki birželio mėnesio.

Praėjusiais mokslo metais „Sumanaus moksleivio akademijoje“ buvo įdiegta naujovė, sukuriant ekologijos klasę, tad projekto dalyviai galėjo rinktis iš keturių mokymosi krypčių – verslumo, inžinerijos, gamtos mokslų bei ekologijos.

„Šiemet nauja tai, kad prie dėstytojų komandos jungiasi ir mūsų socialiniai partneriai – lyderiaujančių šalies agroverslo įmonių atstovai. Tikimės, kad moksleiviams bus įdomu bei naudinga išgirsti VDU ŽŪA alumnų profesinio kelio patirtis, iššūkius ir sėkmės istorijas, pažinti agrosektorių iš arčiau“, – atskleidžia B. Medveckienė, neabejojanti, kad turinio įvairove pasižymintis projektas yra naudingas ne tik moksleiviams, bet ir juos atlydintiems pedagogams, kuriems taip pat organizuojamos įvairios turiningos veiklos, skatinančios diskusijas bei tarpdisciplininį bendradarbiavimą.

Projektas auga ir turiniu, ir apimtimi

Projekto „Sumanaus moksleivio akademija“ veikla prasidėjo 2016 m., siekiant sukurti tvarų ryšį su Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigomis, ugdyti moksleivių verslumo kompetencijas formuojant savarankiškus ateities darbo rinkos dalyvius. Tuomet suformuota verslumo klasė.

Per tą laiką projektas vis augo, o jo įgyvendinimo galimybės dar labiau išsiplėtė šalies bendrojo ugdymo įstaigose įdiegus išmaniąsias nuotolinio darbo technologijas.

2021–2022 m. m. projekto veiklos vyko nuotolyje. Tai suteikė galimybę projekto užsiėmimų programas sėkmingai užbaigti net 75 klasėms, t.y. bemaž 2 tūkst. moksleivių iš 42 šalies ugdymo įstaigų.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video