Sudėtinga situacija: gydytojai atsuko nugarą koronavirusu sergančiam mažyliui?

 Sudėtinga situacija: gydytojai atsuko nugarą koronavirusu sergančiam mažyliui?

Kėdainių ligoninė sulaukė kaltinimų, kad lauk vijo mamą su koronavirusu sergančiu nė 2 metų neturinčiu mažyliu. Ligoninė sako, kad nieko panašaus nebuvo./Giedrės Minelgaitės-Dautorės/ „Rinkos aikštės “ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių ligoninėje – neramios dienos. Viešumon iškilo istorija, kuri parodo apnuogintą koronaviruso pandemijos realybę. Į ligoninę su karščiuojančiu vaikeliu atskubėjusi mama, pasak jos, medikų buvo vejama lauk. Kodėl? Nes paaiškėjo, kad mažylis užsikrėtęs koronavirusu. Tuo tarpu ligoninė tikina, kad jokio konflikto nebuvo, o mamai buvo duota galimybė rinktis: vykti namo ar į infekcinę ligoninę Kaune.

Pakilo temperatūra

„Rinkos aikštei“ kėdainietė Elina pasakojo trečiadienio vakarą iškvietusi greitąją į namus. Jos dvejų metų neturintis vaikas ėmė stipriai karščiuoti, o temperatūros namuose numušti tėvams niekaip nepavyko.

„Greitoji mus atvežė į ligoninę, perkėlė į Vaikų skyrių, paėmė koronaviruso tyrimą.

Visą naktį prabuvome ten.

Naktį, tiesa, norėjau išsikviesti slaugytoją, kad apžiūrėtų vaiką, spaudžiau iškvietimo mygtuką, bet niekas neatėjo dvi valandas.

Ketvirtadienį vakare atėjo koronaviruso atsakymai, paaiškėjo, kad mano mažylis užsikrėtęs.

Gydytojai iškart išsigando, ir sakė: „Viskas, baigiam lašint lašinę ir siunčiam namo, nes negalime jūsų čia laikyti“.

Vaikui temperatūra 39, visas leisgyvis kaip daržovė, o jie mus meta lauk. Niekas nieko daugiau neaiškino“, – guodėsi mama.

Klausė, ar pasiskiepiję

Kėdainių ligoninės vadovės pareigas laikinai einanti Rita Kuodienė smulkios informacijos apie šį atvejį pateikti negalėjo dėl duomenų apsaugos. Tačiau akcentavo, kad medikai, padarę kraujo tyrimus, pagal nustatytą algoritmą įvertina, ar vaikui galima gydytis namuose, ar jį reikia siųsti į kitą ligoninę./Aldo Surkevičiaus nuotr.

Kraštietė sako, kad iš medikų sulaukė klausimo, ar yra pasiskiepijusi. Moteris atsakė, kad nepasiskiepijusi, nes poreikio tam nebuvo – namuose prižiūri mažylį, nedirba, kontaktus maksimaliai riboja, tad šeimoje pasiskiepijęs tik dirbantis vaiko tėtis.

„Daktarė atėjusi pasakė: „Reikia skiepytis, kad taip nebūtų, žiūrėkit, kad pati negultumėt po ventiliacijos aparatu. Juokingi man jūs tokie“.

Na, žinot… pradėjo sakyti, kad jos norėjo trečio skiepo, bet dabar apkrėtėm jas.

Nieko mums nesiūlė, tik grūdo lauk, kol aš nepradėjau skambinti vyrui, šeimai, pasakoti, kas nutiko, tartis, ką reikėtų daryti. Galiausiai net 112 paskambinau, tada iš Kauno, kaip supratau, paskambino į skyrių ir liepė atvežti mus jiems“, – pasakojo Elina.

Mama akcentavo, kad Kėdainių ligoninės medikai nesiūlė pervežti jos su vaiku į Kauną, o toks pasiūlymas atsirado tik mamai ėmus to reikalauti.

Kėdainių ligoninėje – neramios dienos. Viešumon iškilo istorija, kuri parodo apnuogintą koronaviruso pandemijos realybę. Į ligoninę su karščiuojančiu vaikeliu atskubėjusi mama, pasak jos, medikų buvo vejama lauk.

Aut. past.

Vis dar guli

Elina su mažyliu Kauno ligoninėje gulėjo dar ir pirmadienį – penkias dienas po to, kai buvo išvežti iš Kėdainių.

Mama sakė, kad Kėdainių ligoninėje padaryti kraujo tyrimai buvo blogi, Kaune juos pakartojus, medikai vaikui iškart paskyrė antibiotikų kursą.

Mažylio tėtis Robertas „Rinkos aikštei“ sakė, kad iš medikų jautė kone patyčią dėl to, kad jo gyvenimo draugė nepasiskiepijusi. Maža to, jis sakė, kad jų vaikelis turi problemų su širdimi, tad ir pacientas jis ne paprastas.

„Žmona Kaune infekciniam guli jau penkios dienos. Atvykus ir papasakojus istoriją, Kauno medikai pasakė: „Nu, Kėdainiai, nėra ko norėti“. Jie nebuvo nustebę.

Aš neįsivaizduoju, kaip taip įmanoma. Vaikeliui nėra 2 metų, bėdos su širdimi nuo gimimo, antrą dieną po gimimo jam buvo atlikta operacija, o jam čia netikrino nei ausų, nei plaučių. Kaip nepatikrinti? Kaune pirmiausia ką padarė, tai plaučius patikrino“, – kalbėjo Robertas.

Jis teigė, kad tai paskutinis kartas, kai susidūrus su sveikatos problemomis šeima kreipiasi į vietos medikus. Nuo šiol jie tikina važiuosiantys iškart į Kauną.

„Mes tai mes, suaugę esame, bet kaip vaikelį vyti iš ligoninės?

Buvo jau apie 9 vakaro, vėjuota, veja lauk mamą su mažyliu. Juk jei mums pagalbos nereikėtų, mes namie būtume buvę. Atvykome, nes vaikui buvo blogai.

Gaila, kad mūsų daktarai nusisuka nuo mažo vaiko. Na gerai, negalima tai negalima skyriuje gulėti, bet darykite sprendimą. Namo siųsti – tai ne sprendimas. Kol žmona nepradėjo visiems skambinti pati išsigandusi, kol iš Kauno skambučio negavo, tol jokia kalba apie Kauną net nėjo“, – pyko vaikelio tėtis.

Sunkiausia medikams tai, kad jie su sergančiaisiais koronavirusu turi dirbti vilkėdami specialias aprangas. BNS/ Tomo Markelevičiaus nuotr.

Kovidas – staigmena?

Robertas sakė, kad tai, jog žmona ir vaikas gali sirgti koronavirusu, jiems patiems buvo netikėta.

Tiesa, vėliau paaiškėjo, kad vaiko mama tą patį trečiadienį, jau būdama ligoninėje su vaiku, iš Profesinio rengimo centro mokytojo gavo SMS žinutę su informacija, kad koronavirusas nustatytas jos bendraklasei.

Taigi, vaikelio mama visgi turi kontaktų su pašaliniais asmenimis ugdymo įstaigoje.

Vaikelio tėtis spėliojo, kad kovidą namo parnešti galėjęs ir jis iš darbo, mat skiepas nuo užsikrėtimo neapsaugo.

Vaikai gali gydytis namie

Kėdainių ligoninės vadovės pareigas laikinai einanti Rita Kuodienė smulkios informacijos apie šį atvejį pateikti negalėjo dėl duomenų apsaugos. Tačiau akcentavo, kad medikai, padarę kraujo tyrimus, pagal nustatytą algoritmą įvertina, ar vaikui galima gydytis namuose, ar jį reikia siųsti į kitą ligoninę.

„Vaikas yra vaikas, jis jei ir serga kovidu, gali būti namuose, jei jo situacija gera. Vaikų skyrius nėra COVID-19 skyrius, visi vaikai, sergantys kovidu, gydomi Kaune.

Todėl mes visada sergančius vaikus arba siunčiam namo, o jei yra indikacijos gydymui stacionare, siunčiame į kitą ligoninę.

Karščiavimas nėra indikacija.

Jei kraujo rodikliai geri ir situacija gera, ligonis gali būti namie“, – sakė R. Kuodienė, tačiau pridūrė, kad kiekvienas atvejis yra individualus, o ir sveikata yra greitai kintantis dalykas, tad į kiekvieną atvejį medikai žiūri individualiai.

Nieko mums nesiūlė, tik grūdo lauk, kol aš nepradėjau skambinti vyrui, šeimai, pasakoti, kas nutiko, tartis, ką reikėtų daryti.

Vaiko mama Elina

Liepė siųsti?

Ligoninei šiuo metu vadovaujanti R. Kuodienė apie susidariusią situaciją klausė Pediatrijos skyriaus vedėjos bei tą naktį budėjusios gydytojos.

Gydytoja jai teigusi, kad jokių konfliktų su mama nebuvo, jokių komentarų dėl skiepų taip pat – buvo tik paklausta, ar mama pasiskiepijusi.

Taip pat, gydytojos teigimu, mamai buvo pasiūlyta arba važiuoti namo, arba važiuoti į kitą ligoninę, ir mama pasirinkusi antrą variantą.

Greitoji atvyko tik po valandos, mat pakeliui pateko į avariją.

„Paskambinus skyriaus vedėjai, ji paaiškino, kad davė nurodymą siųsti vaiką su mama į infekcinę ligoninę dėl užsitęsusio karščiavimo.

Na, mamai atrodė, kad į Kauną jie buvo išsiųsti jai vėją pakėlus, medikams atrodo, kad jiems pasitarus ir suderinus reikalus tai įvyko.

Nepamirškite, kad šiais laikais negali tiesiog imti ir vežti kovidinio paciento. Reikia skambintis į ligonines, klausti, ar priims, ir tik gavus leidimą, kviestis greitąją. Visa tai užtrunka“, – aiškino R. Kuodienė.

Pyksta?

R. Kuodienė sako suprantanti, kad pacientams reikia malonaus ir išsamaus medikų bendravimo, ir tai, pasak jos, nuolat akcentuojama, tačiau prie kiekvieno jų nestovėsi ir netikrinsi, kiek maloniai su pacientu kalba.

Tačiau ji sako suprantanti ir medikus, kurie, pasak jos, tikrai jaučia nuoskaudą ir pyksta, kad žmonės atsisako skiepytis.

„Mes esame pikti dėl tų nepasiskiepijusių žmonių, nes tai mes turime lįsti į apsaugas. Turime keturias valandas sukaitę, rasojančiais akiniais dirbti. Ne tie, kas nesiskiepija į tuos rūbus lenda, o medikai.

Tai jei pasiūlyčiau apsivilkti visiems tas aprangas ir pabandyti šiltoje aplinkoje rasojančiais akiniais į veną kateterį įvesti, gal kitaip pasimatytų vaizdas. Per tą laiką nei atsigerti, nei į tualetą nueiti negali.

Tai taip, jei skyriuje randa vieną kovidinį pacientą, medikai, aišku, kremtasi, nes ir norint nueiti pas tą vaiką reikia visą aprangą apsirengti, o išėjus mesti ją lauk.

Galime sakyti, kad tauta yra supriešinta, bet tie, kurie lenda į apsaugas ir dirba prakaituodami, negalėdami net elementarių fiziologinių poreikių patenkinti, į tai žiūri kitaip.

Sudėtingos tos situacijos, vieni kitų žmonės nelabai nori suprasti.

Tėvų situacija vienokia, medikų – kitokia“, – kalbėjo ligoninės l. e. p. vadovė.

14 Komentarai

 • Nepiskit jūs proto medikai didieji Kėdainių, lūžta ranka,koja, niekados nieko nemato,tepk tepaliuku, uzsidek elastinio ir praeis, nuvaziuoji į Kauną tai visada juokiasi iš Kėdainių,padaro dar kart tyrimus ir mato lūžius, skylimus. Sako medikai pyksta,kad žmonės nesiskiepija, patis medikai nesiskiepija!!! Tuos Kėdainius reikėtų gerai papurtyt ir ismest tas visas babas ir senukus, jaunimo pilna laukia savo šanso, o jaunimas bent ir kalbėtis moka,o ne stovi surauktais snukiais nepatenktini gyvenimu, fu gėda tokiems medikams, kai pradeda lyst į viešumą tai iškart apsimyze pradeda savo istorijas deliot,fu fu fu

  • Būtent, išvis reikėtų Kėdianių mieste rinkti mera ir valdžią atskirai, o rajonui Kėdainių savo. Tegul ten visos tos labūnavos, beinačiai ir kiti turi savo visus tuos tamulius, naujokienes ir kitas zootechnines paraeito amžiaus iškasenas nupezusias. Nes būtent kaimai pirmiausiai už jus prabalsuoja. Tada tie dedukai visur laiko savo senus draugelius, sukiša žentelius, dukrytes ir gaunasi tragedija.

 • Man pasakykit kam jus lendat i tuos rubus??? Nuo ko jie apsaugo tie rubai??? Nuo coronos? Nejuokinkit zmoniu su tais savo rubais apsauginiai kurie jusu neapsaugo, gal paziurekit kaip svedijoj kovidiniam skyriui daktarai dirba, chalatas ir paprasta kauke medicinine ir nedaro tokiu cirko pasirodymu, kaip Lietuvoje, apgailetini, numirsiu nuo skiepo kas atsakys??? Kas vaikus uzaugins?? Liksiu neigalus, neteksiu darbo kas pades man??? Tik isikale ta lansbergiu dainele ir gieda… Reikia kiekvienam individualiai ziureti, ar tas skiepas tikrai reikalingas, o ne kaip avinus visus iseiles badyti…

  • Man rodos, tau reiktų psichiką pasitikrinti. Arba su Uspaskiene kartu straipsnius rašyti. Būtų kliedesių tandemas.

   • Sako jeigu jau rodosi, tai žegnokis, bet pilna tokiu asilų kaip tu, kurie tiki, kad medikas užsidėjas tą kostiumą apsisaugos, kaip sakoma, durnius buvai, durnius ir būsi.

  • 👍❤️

 • 2014metais atvežiam tėvuka su greitaja priėmime.paeme krauja iš vienos kol nuneša i laboratorija sukrešeja kraujas daktarai aiškina geras kraujas vezkit namo senukas kledija insultas.o jie veikia namo.Tai gal jus gydytojai esate nieko nebaigė apsimetė kad baige universiteta. Išliks ilgai tas skausmas ir nusivylimas Kedainiu priėmimu.

  • Pritarriu,jau su Kėdainiais kiek visko nutikę,kad baisu..Dabar čia kreipiamės tik dėl mažų problemėlių. Gaila kad taip yra.. O mandagumas tikrai nedraugauja su vysnio slaugytojom ypač

 • O jei zmogus pasiskiepijes ir jis serga, jūs neturite lysti i apsaugas? Nes pasiskiepyje irgi serga. Visi esam vienodi….. Pasiskiepijusiems dar daugiau visokiu nesamoniu vyksta ir jie platina liga. Po kontakto pasiskiepijes gali laisvai judeti

 • Baisiau negu baisu.Vizitas pas gydytoją 20E.Jei nežinai, nesvarbu ar tu po traumos ar mėnesį vaištai paskendęs skausmuose, rentgenas po mėnesio.Jei būčiau žinojusi, būčiau davusi ir 50., tuomet echoskopiją, kaip sužinojau vėliau, padaro tą pačią dieną.Spjoviau į viską neapsikentusi važiavau į Medicinos diagnostikos centrą.Gydytojas pamatęs mano kelių vaizdą pasakė, na ir turėjot prisikentėti.Tikrai prisikentėjau. Vizito pas gydYtoją specialistą Kėdainiuose LAUKIAU KAIP IŠGANYMO, skaičiavau kiekvieną dieną , kiek dar liko laukti. Sulaukiau vienintelio galvos pasukimo ir klausimo, ar nesutinę ir rentgeno po mėnesio. Vat tokie tie gydytojai Kėdainiuose.Labai norėčiau, kad tas gydytojas atpažintų save.Aš jo daugiau nenorėčiau sutikti savo gyvenime.Nepagarbiai.

 • Per TV girdejau mokslininkai aiskino ,kad tu rubu spec.nereikia.Covidas per oda nepapuola ,tik per kvepavimo takus ,akis .Vaiksto pas mus kaip kosmonautai ir verkia.

 • Niekas čia niekas niekam nerūpi. Gal man šiandien nuotaiką bloga, bet šita betvarkė savivaldybių lygmenį žudo. Kad ir su mokyklinukais. NU bl bl nesikeikiant jau. Aiškino kalbėjo,kad šitie mokslo metai bus kitokie, kad neis tik sergantys, o visi kiti bus patikrinti ir esi į mokyklą. Nausėda tiek išsakį,kad vaikai eis į mokyklą. Nu kur tau……jau pirmokai izoliuoti. Jau pernai mažai kada į darželį ėjo, dabar vėl…jau izioliacijos. Ir niekas niekam nerūpi ir neįdomu. Kažkurs vienas mažius turėjo su kažkuo kontaktą kažkokį mistinį, pyst visą klasę į izoliaciją. Jokiu testų nieko. Tai atskirk ta vieną vaiką, kitis patikrink tą pačia dieną. Juk kokie 95 proc kad visi jie sveiki bus. Sveiki vaikai sėdi uždaryti namie. Artimiausią testą gali padaryti spalio 29-30 dieną :)) Tos moterys, kurios renka testus mokyklose, sako, kad ten neįmanoma toje ligoninėje kelias dienas nieko priduoti. Jokių būrelių, jokių judėjimų nieko. Ir žinot, išrinko debilus į tą valdžią Kėdainiuose. Senus nukriošėlius nukvakusius. Jiem tie vaikai, ta jų sveikata, ta gerovė, ta ateitis – jiem nusišikti. Jie kažkoke zombiai. Ir ne tik mūsų mieste. Lietuvoje tie seniai kažkokie bled zombiai yra. Jiem viskas poxui. Žmonės, kurie abejingi savo tautos vaikam, jų lavinimuisi, sportavimui ir pan. Todėl ir griūna pas mus ir švietimo sistemos, ir sporto neturrime jau medalių ir pan. Žmonės, neturintys valios ir gyvybinės energijos, kuriem ant visko nusispjauti. Taip ir su tuo vat dvimečiu. Niekam neįdomu. Ai, taigi buvo istorija, kaip šešiametė mirė. Nu ir? Kažkam įdomu? Ne. Tyla. Merginos kūno vidurį miesto nesugebėjo rasti. Sakau, čia kažkoks nupušimas vyksta. Abejingumas viskam.

  • gal reikia nustoti vieną kartą maišyti, kur priduodate testus, ar tikrai į ligoninę? 24 metai skirtingos įstaigos, bet visiems ant liežuvio galo ligoninė, nors net ne jos funkcijos gyventojų testai. O kita žinia -ačiū kėdainiečiams, kurie pasiskiepijo , o tiems kurie nesiskiepijo, teigdami geriau mirsiu nei pasiksiepysiu-tik informacija- medikai ne visagaliai, kai kas yra jūsų galioje, bet pasirinkti jums.

  • vieno nepamiršk, kad ir tu greit susensi!
   Tada ir tu išgirsi tą patį, ką parašei!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video