VMVT tikrino kiaušinių kokybę: rajone pažeidimų nerasta

 VMVT tikrino kiaušinių kokybę: rajone pažeidimų nerasta

Artėjant šv. Velykoms itin pagyvėjo prekyba kiaušiniais, todėl Kėdainių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai skyrė daugiau dėmesio šių produktų kontrolei. Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, jie tikrino ir vertino, ar prekybos vietose kiaušiniais prekiaujama tinkamai, laikantis nustatytų kokybės, ženklinimo, pakuotės bei kitų reikalavimų.

Pažeidimų nėra

„Nors šių produktų tikrinimas yra nepertraukiamas mūsų darbas, tačiau prieš šventes jis būna tikslinis ir intensyvesnis. Tikrinome visus Kėdainių rajone esančius objektus, kuriuose prekiaujama kiaušiniais – tiek viešojo maitinimo įstaigas, tiek didmeninės, tiek mažmeninės prekybos sandėlius, prekybos centrus, turgaus prekiautojus, kaimo parduotuves – ir pateikėme tarnybai ataskaitą. Pažeidimų dėl ženklinimo, laikymo, transportavimo, sandėliavimo sąlygų ar temperatūros režimo bei kitų reikalavimų neaptikome.

Nežinau, kokia situacija kituose rajonuose, tačiau mūsų rajone pažeidimų nerasta nei šiemet, nei praėjusiais metais. Skundų taip pat jokių neturėjome“, – užtikrino Kėdainių VMVT vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė Rita Genienė.

Inspektorė pabrėžė, jog kiaušinių ženklinimas yra privalomas ir jis atitinka visus teisės aktų reikalavimus. Žmonės gali pasižiūrėti, iš kokios šalies kiaušiniai atvežti, kokie yra laikymo būdai bei kokiomis sąlygomis buvo augintos vištos.

[quote author=“R. Genienė“]Nežinau, kokia situacija kituose rajonuose, tačiau mūsų rajone pažeidimų nerasta nei šiemet, nei praėjusiais metais.[/quote]

„Visos įmonės, kurių kiaušiniai patenka į rinką, yra registruotos, turinčios veterinarinio patikrinimo numerius, skelbiamus viešuose registruose“, – teigė R. Genienė.

Inspektorė pastebėjo, jog didesnė problema būtų, jei kiaušiniais būtų prekiaujama neregistruotose vietose, kur galimi nepatikimų gamintojų atvejai, tačiau pagal registruotus objektus, kuriuose vykdoma kontrolė, pažeidimų nebuvo aptikta jau keletą metų.

Lietuviški kiaušiniai

Skirtinguose objektuose tikrinami ne vieno gamintojo kiaušiniai, tačiau R. Genienė teigė, jog šiemet prekyboje buvo tik lietuviški kiaušiniai.

„Tikrinimo metu pasitaikė visi lietuviški kiaušiniai. Beje, buvo tikrinami ne tik vištų, bet ir putpelių kiaušiniai. Žmonės linkę įsigyti ir jų dėl paįvairinimo, dėl egzotiškos išvaizdos bei, žinoma, maistinių medžiagų“, – teigė R. Genienė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video