Streptokoko A infekcija: kaip atpažinti?

 Streptokoko A infekcija: kaip atpažinti?

A grupės streptokokas – tai bakterija, kuri gali gyventi mūsų gerklėje ar ant odos ir neturėti jokio neigiamo poveikio, tačiau viskas pasikeičia kilus infekcijai. Gerklės skausmas ir perštėjimas gali reikšti streptokoko A infekciją, o negydoma ji gali sukelti rimtų komplikacijų, pavyzdžiui, reumatą, inkstų uždegimą. Tad kaip atpažinti šią infekciją?

Streptokoko A infekcijos simptomai

Gerklės skausmas yra vienas būdingiausių A grupės streptokokų sukeltos infekcijos simptomas, jis dažniausiai atsiranda greitai ir netikėtai, sukelia skausmingą rijimą. Kitas požymis – paraudusios, patinusios tonzilės, ant jų gali būti baltų dėmelių ar dryželių. Gali patinti limfmazgiai, pasireikšti karščiavimas, galvos skausmas, bėrimas. Mažesniems vaikams infekciją dažnai lydi pykinimas ar vėmimas, kūno skausmai.

Streptokoko A infekcijos diagnostika

Kaip aprašyta aukščiau, infekcijos simptomatika primena daugelį peršalimo ligų, todėl vien pagal simptomus diagnostika nėra galima. Dėl to gydytojas visada tiria gerklės skausmo priežastis, atlieka apžiūrą.

Jei vizito pas gydytoją dar reikia palūkėti, diagnostikai namuose tiks greitasis streptokoko testas – tai greitas metodas atlikti patikrą namuose. Tačiau nepamirškite, kad jei simptomai nemažėja ilgiau nei 48 valandas, vis tiek reikia kreiptis į gydytoją. Taip pat nedelskite ir tuo atveju, jei vaikas karščiuoja, infekciją lydi bėrimas, kvėpavimo ar rijimo problemos.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video