Stovyklos už savivaldybės pinigus tik išrinktiesiems?

 Stovyklos už savivaldybės pinigus tik išrinktiesiems?

Savivaldybė turi finansavimo 25 vasaros stovykloms – perpus mažiau, nei reikėtų iš tiesų./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kėdainių rajono taryboje suabejota, ar sąžiningai už savivaldybės pinigus kasmet organizuojamos vaikų vasaros stovyklos. Panašu, kad į jas gali patekti tik nedidelė saujelė išrinktųjų, o visų kitų vaikų tėvams reikia ieškoti arba privačiai organizuojamų stovyklų, kurios paprastai kainuoja tiek, kad toli gražu – ne kiekvieno kišenei, arba, žinoma, dar yra alternatyva išsiųsti vaikus pas senelius, jei tai įmanoma. O jei ne, tenka patiems tėvams galvoti, kuo vaikus užimti, tačiau sukontroliuoti, ką šie veikia atostogų metu, ne taip jau ir paprasta, jei abu tėvai dirba. Tad kaip patekti į stovyklas, kurios finansuojamos savivaldybės, o tiksliau – visų mokesčių mokėtojų pinigais, aktualus klausimas daugeliui tėvų.

Už 50 tūkst. eurų – 25 stovyklos

Kėdainių rajono savivaldybė vasaros stovykloms turi 50 tūkst. eurų biudžetą. Šiais metais iš šių pinigų buvo finansuotos 17 dieninių stovyklų bei 8 stacionarios stovyklos, kuriose vaikai buvo po keletą dienų arba visą savaitę.

Vis dėlto toks savivaldybės skiriamas finansavimas yra gerokai per mažas. Savivaldybės Švietimo skyriaus teigimu, norint finansuoti visus vasaros stovyklų projektus, kurie buvo pateikti šiais metais, būtų reikėję 97 tūkst. eurų.

Dėl finansų stygiaus finansavimo šiais metais negavo 16 dieninių ir 5 stacionarios stovyklos.

Pasak Švietimo skyriaus vedėjos Vilmos Dobrovolskienės, stovyklų organizatoriai, vos sužinoję, kad gaus finansavimą, nors apie stovyklą viešai dar nebūna pranešta, ima rinkti vaikus patys, norėdami užsitikrinti, kad stovykla tikrai įvyks./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

„Finansavimo poreikis yra didesnis, nes išaugusios kainos mažina stovyklų skaičių. Kainos didėja, stovyklų mažėja, o jų poreikis auga.

Norint išlaikyti bent tą patį stovyklų skaičių ir galbūt leisti jų skaičiui kažkiek augti, reikėtų finansavimą didinti bent jau 20 proc.“, – sakė Švietimo skyriaus vedėja Vilma Dobrovolskienė.

Stovyklose palieka tik pusę laisvų vietų

Tačiau ne mažesnė problema ir tai, kad net ir į tas 25 rajone organizuotas stovyklas vaikams buvo sudėtinga patekti. Be to, tai buvo įmanoma tik tiems, kurių amžius yra nuo 7 iki 18 metų, tad tarybos posėdyje buvo pateiktas siūlymas amžių kiek paankstinti ir priimti vaikus į stovyklas jau nuo 6 metų.

Bemaž pusė vietų savivaldybės finansuojamose stovyklose yra skiriamos vaikams, augantiems socialinės rizikos šeimose, sunkiau finansiškai besiverčiančių šeimų vaikams, neįgaliesiems, turintiems specialiųjų poreikių, pabėgėliams iš Ukrainos. Likusioji dalis vietų atitenka mokiniams, kurie po viešo skelbimo apie būsimas stovyklas pateikia prašymus dalyvauti būsimoje stovykloje.

Siūlymui, kad visiems krašto vaikams būtų sudarytos vienodos sąlygos patekti į vasaros stovyklas, pritarė visi politikai.

Aut. past.

Vietų skirstymo tvarka – ydinga, jai trūksta skaidrumo

Manoma, kad būtent dėl šių vietų skirstymo ir esama didžiausio neskaidrumo, ką patvirtina ir savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja V. Dobrovolskienė, pasak kurios, stovyklų organizatoriai, vos sužinoję, kad gaus finansavimą, nors apie stovyklą viešai dar nebūna pranešta, ima rinkti vaikus patys, norėdami užsitikrinti, kad stovykla tikrai įvyks.

Rajono taryboje dirbanti konservatorė Lina Šlamienė įsitikinusi, kad tokia praktika nėra skaidri ir aiški.

„Kodėl kai kurie stovyklų rengėjai gali rinktis vaikus iš anksto? Nemanau, kad stovyklos nesurinktų vaikų. Pačiai teko stebėti situaciją, kai paskelbus apie stovyklas viešai, registruojančio asmens telefonas netilo ir visos vietos užsipildė per porą valandų. Stovyklų poreikis didelis, o mes, kaip savivaldybė, nesuteikiame visiems lygiomis teisėmis kandidatuoti“, – kalbėjo politikė.

„Gal kai ims veikti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlomas centralizuotas vaikų priėmimo modelis, ši situacija pasikeis“, – svarstė V. Dobrovolskienė.

Bemaž pusė vietų savivaldybės finansuojamose stovyklose yra skiriamos vaikams, augantiems socialinės rizikos šeimose, sunkiau finansiškai besiverčiančių šeimų vaikams, neįgaliesiems, turintiems specialiųjų poreikių, pabėgėliams iš Ukrainos./Asociatyvi „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Siūlė sutartis sudaryti keliems metams į priekį

Valstiečiams ir žaliesiems rajono taryboje atstovaujantis Dalius Sarafinas teigė, kad tokia situacija susidaro ir dėl to, jog stovyklų organizatoriai neturi jokio ateities užtikrintumo.

„Rengiant stovyklą patiriamos kapitalinės išlaidos, o rengėjai nežino – laimės, nelaimės konkursą.

Reikėtų ilgalaikio pirkimo kokiems trejiems metams, kad verslas galėtų planuotis“, – siūlė jis, tačiau šis jo siūlymas liko tik ateities planams.

„Finansavimo poreikis yra didesnis, nes išaugusios kainos mažina stovyklų skaičių. Kainos didėja, stovyklų mažėja, o jų poreikis auga.

V. Dobrovolskienė

Turi užtikrinti vienodas sąlygas visiems vaikams

Tuo tarpu siūlymui, kad visiems krašto vaikams būtų sudarytos vienodos sąlygos patekti į vasaros stovyklas, pritarė visi politikai.

Kaip pastebėjo liberalas Saulius Grinkevičius, sunku būtų patikėti, kad stovyklos nesurinktų vaikų, o jei net ir taip nutiktų, būtų galima stovyklų organizatoriams leisti vėliau patiems kažkurį laiką ieškoti vaikų, kurie norėtų dalyvauti stovykloje.

„Visgi poreikis visada buvo daug didesnis. Tėvai juk dirba vasaromis, jiems dienos stovyklų tikrai reikia“, – reziumavo politikas.

Galiausiai rajono taryboje dirbantys politikai apsisprendė, kad kito posėdžio metu suformuluos apibrėžimą, pagal kurį visiems krašto vaikams bus vienodos sąlygos patekti į stovyklas.

8 Komentarai

 • Ir turi būti tik išrinktiems, nes negali savivaldybė remti vienodai tuos, kurie turi mažas pajamas ir tuos, kurie gali už stovyklas susimokėti. Tai vadinama socialiniu teisingumu, o ne diskriminacija.

 • Susimokėti manau problemos kaip ir nebūtų daugeliui, paramos neprašyčiau ir aš, tačiau viešai skelbiamų organizuojamų stovyklų nėra skelbiama. Tik po kiek laiko facebooke pamatome, vaikų, dalyvavysių stovyklose, nuotraukas, kuriose bandoma pabrėžti kaip smagu buvo stovykloje. Galiu kaip pvz duoti Kėdainių savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro organizuotas stovyklas, apie kurių organizavimą biuras buvo trumpam paskelbęs savo puslapyje. Tai atsiprašau, bet ar mamos turėtų kasdien naršyti po visų Kėdainių įstaigų puslapius ieškodamos gal kas kada organizuoja kokią stovyklą?
  Manau, kad į tokias stovyklas užpildo pačių organizatorių, jų draugų ir giminių vaikai, kai stovyklautojų skaičius būna apie 20, tokia stovykla užpildoma per 1val., o ”paprasti mirtingieji” būna likę it musę kandę.

  • Taip, dėl registracijos sutinku ir jau tvarkoma ši problema. Bet vėlgi kol įsivažiuos sistema, teks patiems sekti, į kokias vaikus norim leisti. Nenoriu nieko kaltinti, bet teko girdėti nepatvirtintus gandus, kad ne tik per pažintis, tačiau ir per dovanėles organizatoriui galima patekti dar prieš oficialią viešą registraciją.

 • dar labai svarbu,kad į stovyklas nebūtų kviečiami,,lektoriai“iš kitų šalių su elgebetešine propaganda.Neminėsiu stovyklos,bet anūkė grįžo iš jos suomių ,,apšviesta“.Kodėl neminiu,a?Juk žinote kuo baigėsi Kerbedžio parodymai,kai jis buvo apkaltintas šmeižtu, nes tos anglų-lesbiečių stovyklos viršininkė yra to paties iškreipto ,,tikėjimo“draugės,seimūno dukros bendralovė.

 • Galyu nymokamay pryimti vysus norynčyus y savą darbą stavykląs lageryus Vykodojye dyrbti. Nymokamay!!! Tyk bia pavydą scyėnų kydaynyečiai, nysusypiaškyte.

 • Galiu drąsiai pasakyti, kad dukra dalyvavo du metus skirtingose stovyklose be pažinčių, be kyšių ir kitų čia išsakytų netiesų. Tik reikia skaityti skelbimus ir paskambinti. Aš taip padariau ir labai dėkoju tiems žmonėms, kurie vasaros metu dirba su vaikais.
  Ir į brangiai mokamas stovyklas vietos baigiasi dar pavasario viduryje, jei pražiopsote tada belieka kaltinti ir šmeižti.

 • Tai nėra šmeižtas. Kaip ir sakiau, nepatvirtinti gandai. Gal kai kurie organizatoriai vienokie, kiti kitokie. Ir labai dėkojame jums už nuomonę, kad mes kaip tėvai turime būti atidesni ir rūpestingesni.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video