Sportas po ilgos pertraukos, ką verta žinoti?

 Sportas po ilgos pertraukos, ką verta žinoti?

Deja, daugelis iš mūsų per pastaruosius kelis mėnesius ar net metus apribojo treniruotes, mažiau mankštinosi ar net visiškai sustojo. Remiantis Britų širdies fondo apklausa, kurioje dalyvavo 2 000 žmonių, 25% respondentų mažiau mankštinosi nuo kovo  įvesto karantino.

Dabar, kai apribojimai baigiasi, jums gali kilti klausimas, kaip vėl pradėti mankštintis ir ar įmanoma grįžti į vėžes.

Norėdami pradėti, nesijauskite kalti, kad nesportuojate. Mes visi gyvename neįprastais laikais ir išnaudojame viską. Geros naujienos yra tai, kad jūs visada galite pradėti naują pratimų programą, kai tik jaučiatės pasiruošę.

Kai pereinate prie gyvenimo po COVID-19, galite galvoti apie treniruočių rutiną iš naujo. Bet kaip po karantino atgauti formą? Štai keletas patarimų:

Prieš pradėdami mankštos programą, pasitarkite su gydytoju

Ar turite kokių nors ankstesnių traumų? Ar jūsų ligos istorijoje yra kokių nors sveikatos problemų? Tokiais atvejais prieš pradėdami mankštintis galite pasitarti su gydytoju. Tai gali reikšti, kad reikia atlikti fizinę apžiūrą, kad patikrintumėte savo bendrą sveikatą.

Norint atlikti paprastus pratimus, pavyzdžiui, vaikščioti, nereikia gauti gydytojo patvirtinimo. Tačiau Harvardo medicinos mokykla teigia, kad prieš pradedant mankštos programą geriausia pasitarti su gydytoju, jei:

labai netvirtai stovite ant kojų

jaučiate galvos svaigimą arba vartojate vaistus, dėl kurių svaigsta galva, arba

sirgote širdies liga, astma, aukštu kraujospūdžiu, osteoporoze ar diabetu.

Raskite savo dabartinį kūno rengybos lygį

Prieš pradedant pratimų planą, būtų gera idėja nustatyti dabartinį pradinį kūno rengybos lygį. Tai leidžia pasirinkti jums patogų mankštos režimą. Be to, tai suteikia pagrindą stebėti savo pažangą.

Galite dirbti su specialistu, pavyzdžiui, asmeniniu treneriu ar kineziterapeutu. Arba galite susikurti savo vertinimą, surasdami, kiek atsispaudimų, pritūpimų ar kitų pagrindinių pratimų galite atlikti per nustatytą laiką.

Susikurkite savo treniruočių rutiną

Kai išsiaiškinsite savo kūno rengybos lygį, galite sukurti savo planą, kad pasiektumėte savo tikslus. Kanados vyriausybė rekomenduoja 2,5 valandos vidutinio ar intensyvaus aerobinio aktyvumo per savaitę.

Į rekomenduojamą 2,5 valandos įeina visas judėjimas. Pratimai gali apimti pasivaikščiojimus į darbą ir iš jo, žaidimą su vaikais, pasivažinėjimą dviračiu ar pasivaikščiojimus.

Be to, nepamirškite, kad jūsų mieste tikrai yra sveikatingumo centras, kuris galės jums padėti atsakyti į visus klausimus ir pasiruošti naujai pradžiai.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video