„Spindulio“ mokykla atvėrė duris „Erasmus+“ projekto dalyviams

 „Spindulio“ mokykla atvėrė duris „Erasmus+“ projekto dalyviams

Organizatorių nuotr.

Ingrida Jurevičienė, projekto koordinatorė    

Kėdainių ,,Spindulio“ mokykla toliau tęsia 2020 metų programos „Erasmus+“ KA229 mokyklų mainų partnerysčių projekto ,,Kartu stipresni“ (angl. „Together; Stronger“) veiklų įgyvendinimą. Spalio 3–7 dienomis mokytojų ir mokinių komandos iš Turkijos, Rumunijos, Portugalijos ir Šiaurės Makedonijos dalyvavo antrajame susitikime, kuris vyko mūsų mokykloje.

Organizavo praktinę veiklą

Šio projekto tikslas – į specialųjį ugdymą integruoti Montessori metodus. Italų psichologės ir pedagogės Marijos Montesori (Maria Montessori) ugdymo metodai grindžiami natūralios vaiko prigimties stebėjimais ir tyrinėjimais, sudarant sąlygas pačiam suvokti save ir supantį pasaulį. Susitikimo metu daug dėmesio skirta praktinėms mokinių veikloms, pritaikant Montessori metodikos rekomendacijas. 

„Spindulio“ mokyklos projekto komandos narės J. Dautartienė ir D. Jonavičienė organizavo praktinę veiklą, integruodamos maisto ruošimą ir matematikos mokymą pagal Montessori metodą. Geometrinių formų sausainių kepimas ir matematikos mokymas ugdytiniams tapo malonus ir žaismingas. Bendradarbiaudami ir atsakingai dirbdami mokiniai lavino motorinius įgūdžius.

Meniniai-kūrybiniai užsiėmimai gamtoje

Pedagogės A. Stoškienė ir S. Vareikienė organizavo meninę-kūrybinę veiklą gamtoje panaudodamos gamtinę medžiagą, kurią projekto dalyviai ir mokyklos mokiniai rinko miške, sode, pievoje.

Dirbant komandoje, mokyklos parko kiemelyje buvo sukurta įspūdinga dėlionė ,,Nuostabus pasaulis“ (,,A Wonderful World“). Kiekvienos šalies aplikacijoje atsispindėjo meilės, draugystės bei gamtos ir žmogaus ryšio tapatumas. Rinkdami gamtinę medžiagą projekto dalyviai aplankė Kėdainių miesto parką, susipažino su čia augančiais augalais, grožėjosi rudeniškais gamtos peizažais.

Subūrė muzika

Muzikos mokytoja D. Jucevičiūtė ir I. Jurevičienė projekto dalyvius subūrė muzikinei veiklai. Sukurtas choras mokyklos bendruomenei atliko dainą „Muzikos garsai“. Daina skambėjo anglų kalba, o priedainį skirtingų šalių mokiniai dainavo savo gimtąja kalba. Daug džiugių akimirkų suteikė grojimas muzikiniais gamos varpeliais. Šioje veikloje mokiniai ugdė sensorinį patyrimą, lavino pojūčius.

Sportavo

Mokytojai G. Čečkauskas ir G. Sarapas organizavo sportinį renginį – futbolo turnyrą tarp mokyklos mokinių ir svečių. Iš skirtingų valstybių atvykę mokiniai ir mokytojai aktyviai dalyvavo ne tik futbolo varžybose bet ir judrioje mankštoje-treniruotėje, baudinių smūgiavimo į vartus rungtyje. Šioje rungtyje iškovotu specialiu prizu džiaugėsi mokinys iš Rumunijos.

Visi draugiškų varžybų dalyviai buvo apdovanoti medaliais ir diplomais. Dalyviams buvo pristatyti mokyklos mokinių sportiniai pasiekimai specialiosios olimpiados judėjime.

Organizatorių nuotr.

Išvykos

Susitikimo metu mokiniai ir mokytojai dalyvavo įvairiose išvykose, suteikiančiose galimybę susipažinti su Lietuvos kultūra, istorija, papročiais bei gamta. Aplankytas Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse, dalyvauta edukacijoje ,,Muzikuokime kartu“.

Projekto dalyviai susipažino su įvairiausiais muzikos instrumentais, patys išbandė instrumentus – kartu grojo sutartinę su skudučiais, mušė bendrą ritmą būgnais. Krekenavos regioniniame parke susipažino su parko gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis, ekspozicija, išbandė pojūčių tako malonumus ir grožėjosi aplinka iš apžvalgos bokšto.

Aplankyti gražiausi Lietuvos miestai – Vilnius, Trakai, susipažinta su Kėdainių miesto istorija, kultūros paveldu.

Aktyvi savaitė

Aktyvi ir darbinga savaitė prabėgo nepastebimai. Paskutinę dieną projekto partneriai įvertino ir apibendrino mobilumo veiklas, akcentuodami efektyvų Montessori metodų taikymą specialiojo ugdymo pamokose. Mokytojams ir mokiniams įteikti dalyvio sertifikatai.

Džiaugiamės, kad visos suplanuotos veiklos padėjo asmeniniam ir profesiniam tobulėjimui. Susitikimų metu puoselėjami draugiški santykiai suartino, padėjo pažinti vieniems kitus, atrasti naujų patyrimų. Kitas partnerių susitikimas vyks Turkijoje, lapkričio mėnesį.

Šis projektas finansuojamas iš Europos Komisijos „Erasmus+“ programos.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video