Specialioji mokykla keis pavadinimą

 Specialioji mokykla keis pavadinimą

Kėdainių specialioji mokykla dar šiemet spės pakeisti pavadinimą – rajono tarybai pritarus, nuo gruodžio ji vadinsis Kėdainių spindulio mokykla./Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių specialioji mokykla ruošiasi keisti savo pavadinimą. Pasitarus su visa mokyklos bendruomene, išrinktas ne tik naujas pavadinimas, bet ir nauja mokyklos atributika.

Nuo pavasario

Kaip sakė Kėdainių specialiosios mokyklos direktorius Juozas Jančius, mokyklos bendruomenė jau nuo pavasario audė mintį, kad atėjo metas keisti mokyklos pavadinimą.

Tokia pati tendencija matoma visoje Lietuvoje.

„Tokia tendencija jau yra, kad specialiosios mokyklos Lietuvoje jau pradėjo savo vardo keitimo procedūras.

Tad ir mes nusprendėme eiti tuo keliu, kalbėjome su mokytojais, su tėvais ir vaikais, svarstėme įvairius galimus variantus.

Galiausiai balsuojant visai mokyklos bendruomenei buvo nuspręsta, kad naujasis mokyklos pavadinimas bus Kėdainių spindulio mokykla“, – sakė J. Jančius.

Nauja atributika

Pakeitus pavadinimą reikės pakeisti ir mokyklos atributiką. Naujas mokyklos ženklo modelis jau rengiamas, emblema taip pat sugalvota.

„Piešė ir vaikai, ir mokytojai. Norėjome, kad atributikoje atsispindėtų naujo pavadinimo prasmė.

Ne veltui pasirinkome „Spindulio“ pavadinimą – vaikams mūsų mokykla kaip spindulys, šildanti, nušviečianti, maloni ir šilta. Tokias ir spalvas rinkomės, jaukias, šiltas. Emblemoje bus ir medžio šaka, jos lapeliai – tai mūsų augantys vaikai.

Visus tuos dalykus aptarėme, išdiskutavome ir, galvoju, kad jau turime rezultatą“, – džiaugėsi mokyklos vadovas.

Kainuos

Be abejonės, pavadinimo keitimas nėra tik ideologinis dalykas. Jis atsieis ir pinigų, tačiau mokyklos vadovybė tikina viską suplanavusi, suskaičiavusi ir tam pasiruošusi.

„Mes susitaikėme su tuo, kad dokumentų registravimas užims ir laiko, ir kainuos pinigų. Viską apskaičiavom ir pamatavom.

Žinoma, gal iškart visko nepavyks pakeisti, bet naują mokyklos pavadinimą tikrai įregistruosime, atributiką irgi, o kitkas ateis su laiku.

Turime viziją, viskas pamatuota pagal galimybes ir lėšas, žmonės dirba, stengiasi, įveiklinti ir tėvai, ir vaikai. Manau, mums pavyks“, – kalbėjo J. Jančius.

Mokykla oficialiai startuoti su nauju pavadinimu turėtų nuo gruodžio mėnesio. Prieš tai mokyklos pavadinimo keitimą ir naujus nuostatus turės patvirtinti rajono taryba.

2 Komentarai

  • Gal oficialiai bus pavadinta gudručiais :DDDDDDD

    • Pasigydyk durneli, linkiu kad tavo vaikai ten mokytusi, tada paziuresim kaip kalbesi

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video