Specialiąsias tarnybas iškvietė senoliui, kuriam pagalba nebuvo reikalinga

 Specialiąsias tarnybas iškvietė senoliui, kuriam pagalba nebuvo reikalinga

Senolis buvo surastas lauke prie laiptinės. Jam jokios pagalbos nereikėjo. Vyras paaiškino, jog gyvena su sūnumi, tačiau šis retai namuose pasirodo./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Į Kėdainių miesto Gegučių g. 17-ąjį daugiabutį sekmadienio vidurdienį skubėjo visos specialiosios tarnybos, mat buvo gautas nerimastingas pranešimas, jog garbaus amžiaus senoliui gali būti reikalinga pagalba. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad senoliui jokia pagalba nereikalinga, jis ramiai sau vaikšto lauke, o pagalbą kvietė Anglijoje esanti moteris.

Paskambino į BPC

Bendrajame pagalbos centre sekmadienio vidurdienį buvo gautas pranešimas, kad niekam nepavyksta susisiekti su senoliu, kuris gyvena Gegučių gatvėje esančiame daugiabutyje.

Anglijoje šiuo metu esanti pranešėja sakė, kad senoliui gali būti sutrikusi sveikata. Moteris nerimavo, kad negali susisiekti ne tik su senoliu, bet ir su juo kartu gyvenančiu sūnumi.

Į vietą išskubėjo ugniagesiai gelbėtojai, greitosios medicinos pagalbos medikai ir policijos pareigūnai.

Ne tas aukštas

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Specialiųjų tarnybų atstovus suglumino tai, kad moteris nurodė, jog senolis gyvena penktame aukšte, o kaimynai nurodė, kad jis gyvena trečiame aukšte.

Atidarius duris bute nieko nebuvo – nei senolio, nei jo sūnaus. Tuomet susisiekus su pranešėja, ši paaiškino, kad gerai žmonių nepažįsta, tačiau nori padėti.

Pareigūnai ją įspėjo, kad nežinant situacijos nereikėtų skambinti tarnyboms, nes skambutis gali būti traktuojamas kaip melagingas ir moteriai gali tekti susimokėti baudą.

Vyras sakė, kad jam labai padeda, jį prižiūri ir kaimynai, kurie esant reikalui iškviestų pagalbą. Senolis net nesuprato, kas ir kodėl jam kvietė pagalbą.

Aut. past.

Vaikščiojo lauke

Netrukus senolis buvo surastas lauke, prie laiptinės. Jam jokios pagalbos nereikėjo. Vyras paaiškino, jog gyvena su sūnumi, tačiau šis retai namuose pasirodo.

Senolis sakė, kad jis turi mobilųjį telefoną, tiesiog šiuo metu jis yra išsikrovęs, o įkrauti jam pačiam neišeina. Jis patikino, kad jo telefonas geras, nesulūžęs.

Vyras sakė, kad jam labai padeda, prižiūri ir kaimynai, kurie esant reikalui iškviestų pagalbą. Senolis net nesuprato, kas ir kodėl jam kvietė pagalbą.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Tarnybos pataria

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams gelbėtojams ar savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiams dažnai tenka skubėti į pagalbą senoliams, įvairių negalių turintiems ligotiems asmenims.

Ugniagesių teigimu, tokie asmenys turėtų labiau pasitikėti savo kaimynais, su jais bendrauti ir net palikti nuo savo namo ar buto raktus.

Tuomet į pagalbą atskubėjusiems ugniagesiams nereiktų laužti durų ar lango, žmonės patirtų mažiau nuostolių.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video