Sodininkai prašo pastatyti žaliųjų atliekų konteinerius

 Sodininkai prašo pastatyti žaliųjų atliekų konteinerius

Sodininkai vis dažniau ir garsiau teiraujasi, kada gi bus ir ar išvis bus į sodininkų bendrijas atvežti žaliųjų atliekų konteineriai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Šiemet sodininkai labai anksti pradėjo pavasarinius tvarkymosi darbus. Tai pajuto tiek sodininkų bendrijų pirmininkai, tiek seniūnijos, tiek rajono savivaldybės administracija. Sodininkai vis dažniau ir garsiau teiraujasi, kada gi bus ir ar išvis bus į sodininkų bendrijas atvežti žaliųjų atliekų konteineriai.

Teiraujasi, ar pastatys žaliuosius konteinerius

Gyventojų kreipimasis jau pasiekė ir žiniasklaidą. Žmonės pasakojo, kad kasmet balandžio mėnesį Kėdainių mieste ir rajone esančiose sodininkų bendrijose jau būdavo pastatyti žaliųjų atliekų konteineriai ir jiems pavasarinius darbus atlikti bei nereikalingomis atliekomis atsikratyti būdavo labai patogu.

Kėdainių rajono savivaldybė pernai nusprendė atsižvelgti į gyventojų prašymus ir sudaryti sąlygas žaliųjų atliekų sodininkų bendrijose atsikratyti tinkamai, nes ne visi sodininkai, o ypač senjorai, turi galimybių nuvežti žaliąsias atliekas į sąvartyną.

O kaip bus šiemet? Pavasaris labai ankstyvas. Mes ir savo pirmininkui sakėme, šis kreipėsi į savivaldybę“, – rašoma atsiųstame laiške.

Tai, kad sodininkai jau darbuojasi soduose – atlieka pavasarinius darbus – patvirtino ir sodininkų bendrijos „Justinava“ pirmininkas Marius Čižeika.

„Taip, manęs taip pat sodininkai jau klausinėja, kada bus pastatyti žaliųjų atliekų konteineriai. Šiemet pavasaris labai ankstyvas, darbai anksti prasidėjo.

Aš kreipiausi į savivaldybę, man sakė, kad balandžio pirmąją tikrai bus, bet gal ir anksčiau, sutarėme kalbėtis, derinti“, – paaiškino M. Čižeika.

Šiemet sodininkai labai anksti pradėjo pavasarinius tvarkymosi darbus. Tai pajuto tiek sodininkų bendrijų pirmininkai, tiek seniūnijos, tiek savivaldybės administracija.

Aut. past.

Konteineriai bus pastatyti, juos stebės vaizdo kameros

„Rinkos aikštė“ Kėdainių rajono savivaldybėje sužinojo, kad sodininkams žalieji konteineriai bus skirti ir šiemet, tačiau tiksli data dar nėra patvirtinta.

Specialiai sodininkams bus sudarytos sąlygos žaliosiomis atliekomis atsikratyti patogiau, tačiau pažymėtina, kad konteineriai skirti tik sodininkų bendrijoms, o ne miesto gyventojams.

Žaliųjų atliekų konteinerių stovėjimo vietų adresus turi sodo bendrijų pirmininkai, kurie apie tai informuoja bendrijų narius.

Žaliųjų atliekų konteineriai bus stebimi mobiliomis vaizdo stebėjimo kameromis, tad jei nenorite sulaukti baudų, į konteinerius meskite tik žaliąsias atliekas. Jas dėti šalia bendro naudojimo konteinerių yra draudžiama. Žaliosios atliekos negali būti sudėtos į plastikinius maišelius. Šakos būtinai turi būti susmulkintos. 

Žaliosios atliekos priimamos Zabieliškyje

Beje, žaliąsias atliekas miesto gyventojai visuomet gali pristatyti į Zabieliškio regioninio sąvartyno žaliųjų atliekų priėmimo aikštelę, esančią Zabieliškio kaimo Liepų gatvėje.

Susisiekti su aikštelės atstovais galite telefonu +370 682 55 785.

5 Komentarai

  • Niekaip nesuprantu , kodėl žalieji konteineriai statomi tik sodininkams, kurie ir kompostuoti šias atliekas gali. Kodėl žaliųjų konteinerių nebeliko mieste? Negi manote, kad maišą ar du pvz.gyvatvorės šakelių, žolės ar lapų miestietis, garbaus amžiaus močiutė, diedukas ir t.t. veš į Zabieliškį? Tiesiog verčiate žmones nusižengti tvarkai…Tvarkykime savo aplinką, grąžinkite į miestą žaliuosius konteinerius. AČIŪ.

  • Vilniuje ta pati beda. Prie vienbuciu namu labai reikalingi konteineriai , nes prisirenka šaku nuo gyvatvoriu ir żoles. Kazka pazadejo, bet turiu susirast pats konteineri. O kas toliau ?

  • Pritariu .Ka daryti mieste ?Kodel nera zaliosioms atliekoms konteineriu .Seni žmonės jau ne visi gali vairuoti automobili ir nuvezti i savartyną.

    • Gražinkite žaliuosius konteinerius ir i miestą.Raskite tinkamą vietą ir jiems pastatyti kad negadintų miesto ivaizdžio .Dabar verčiate miesto gyventojus nusižengti .ir tinkamai tvarkyti žaliasias atliekas .

  • Soduose „žalieji“ konteineriai…Kas sugalvojo tokią beprotybę, paskelbkite pavardę.Pernai rašė, kad valdžia (kokia?) susitarė su visuomene (kokia?) kad mieste konteineriai nereikalingi.Kas, kada, kaip „tarėsi“ su kuo?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video